Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A kombinált teszt vérvételi...

A kombinált teszt vérvételi részét szinte mindenki megcsináltatja? N/22

Figyelt kérdés
Ha a 12. heti uh-n minden rendben akkor is érdemes megcsináltatni? 22 éves vagyok, egészséges, és a párom is, nem tudom, hogy megcsináltassam e.

2016. ápr. 21. 12:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Persze, az esetek 95%-ban egeszseges baba szuletik. En megcsinaltattam, kaptam egy 1:6 eselyt downra, ami 4 hetre pokolla tette az eletemet, ameddig vartam egy masik teszt eredmenyere. Viszont hozza kell tennem, hogy van ismerosom down koros babaval 1:20000 eredmennyel. Nagyon megbantam, hogy megcsinaltattam, arrol nem is beszelve, hogy 165+850 euroba kerult a ket teszt.
2016. ápr. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én nem csináltattam és ennek több oka is van.


1. Utána olvastam a neten és nem 1 olyan esetről olvastam, ahol ez a teszt nem mutatott ki semmit és később mégis kiderült, hogy beteg a baba.

2. Le van írva, hogy fiatal anyaként mennyi az esély arra, hogy ilyesmi baja legyen a gyerekednek.. és hát ez elég karcsú szám..

3. Nagyon sokat agyaltam rajta az elején.. úgy vagyok vele, hogy a gyerekem minden pénzt megér, szóval a pénz része nem is érdekelt... viszont mikor leültünk komolyabban megbeszélni párommal és megkérdeztem tőle, hogy mi lesz, ha megcsináltatjuk és neadj isten kiderül, h pl. down kór-os a babánk..?! Hát erre a kérdésre nem kellett sokat várni.. egymásra néztünk és kijelentettük, hogy nem csináltatjuk meg! Mert úgy gondolom, hogy a down kór-os ember is ember.. és az én gyerekem.. nagyon nehéz ezzel együtt élni és így felnevelni egy gyereket.. (tudom, mert van a családban beteg gyermek)de az a baba akkor is a mi babánk és nem véletlen fogant meg!


Azt hiszem nálunk ez volt a legfontosabb tényező! :) Nem tudnám megölni a saját gyerekem azért, mert beteg.

2016. ápr. 25. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

És milyen jó lehet annak a saját gyereknek önmaga (kisebb-nagyobb) korlátaiba bezárva,esetleg megértve de tenni nem tudni ellene hogy ő más...Hogy anya és apa imád de majd ha már nem lesznek...Magaddal viszed?Vagy keresel neki valakit aki ugyanúgy szereti mint te?Vagy a testvérére testálod majd?


Bocsánat mindenkitől akinek beteg gyermeke van,de nem tudom felfogni miért jó megszülni úgy egy babát,hogy tudod,örök életében beteg lesz,más lesz,"elesett" lesz a mai nem toleráns világban...Mondom ezt úgy hogy de,szültem,de volt genetikám(kérdező megcsinálják Gyöngyösön is),és de,van szívem..Sőt,6 hónapos a gyerekem.Annak a beteg gyereknek tartozol felelősséggel ha tudatosan betegen szülöd meg mert nem leszel örökké mellette!Neki ártasz,nem magadnak.

Persze ezt csak arra értem aki tudja hogy beteg lesz a babája.

2016. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!