Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesgondozás havonta az sztkba?

Terhesgondozás havonta az sztkba?

Figyelt kérdés

Az a helyzet h eddig csak egy vizsgálaton vagyis ultrahangon voltam az sztkban ugyebár a 12hetes uh-on de akkor sem orvos nézett meg hanem szonográfus. Eddig viszont jártam minden hónapban magánrendelésre a nőgyógyászomhoz viszont már nem szeretnék hozzá járni csak majd az sztkba. Viszont kérdeztem a védőnőt h oda is minden hónapba kell e járni de nem adott egyértelmű választ...akkor most elméletileg havonta kellene az sztkba a terhesgondozóba időpontot kérnem h orvos is megvizsgáljon?? Már össze zavarodtam teljesen..

A válaszokat előre is köszönöm!!

17hkm


2016. máj. 11. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bemész az sztk-ba és a nőgyógyászat - terhesrendelésre kérsz időpontot de lehet hogy elég csak sorszámot kapnod. Ott az orvos mindig el fogja mondani hogy mikor kell újra menned. Általában havonta, illetve ezeket úgy igazítják hogy ha volt valamilyen vizsgálat, akkor utána héten kell menni, pl. vérvétel után ha meg van az eredmény.

A terhesség utolsó hónapjában gyakrabban kell menni.

2016. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De egyébként amit a szonográfus írt ultrahang leletet azt is meg kéne mutatni a dokinak. Ha legutóbb 5 hete voltál dokinál akkor ideje felkeresned legalább az sztk-s rendelést.
2016. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt már tegnap látta nőgyógyász..tegnap voltam utoljára magánrendelésen
2016. máj. 11. 16:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor ha nincs semmi probléma és nincs egyéb vizsgálat amit meg kellene csinálni akkor ráérsz 1 hónap múlva menni.
2016. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 18hetesen is volt egy nagy ultrahangom, nem kéne akkor is menned?
2016. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De...nekem tegnap volt.. a magándoki megnézett mindent alaposan csak már nem szeretnék magán úton dokihoz járni
2016. máj. 11. 17:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg majd a 19.héten kell mennem ultrahangra az sztkba de azt is szonográfus fogja csinálni ha jól tudom..orvos akkor se vizsgál meg..és az lenne a lényeg h ezek után ne kelljen már magánúton mennem hanem h járhassak én is sztkba
2016. máj. 11. 17:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor a 19. heti UH után menj majd az sztk-s dokihoz.
2016. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ultrahangot és a terhesgondozást ne keverd össze, a kettőnek nincs köze egymáshoz :)

amire mész most, az genetkiai uh. lesz majd még egy 32 hetesen.

azonkívül kell menni vérvételekre, 26. héten cukorterhelésre, vízeletre, 36 hetesen még egyre. 36. héttől heti 1 nst-re, plusz ekg-ra, fogorvoshoz, háziorvoshoz, de ezek ajánlottak.

védőnőhöz is kell menni, nálunk 3x, plusz egyszer ő jön.


emellé 4 hetente kell menni nőgyógyászhoz, neki odaadni az összegyűlt leleteket, megnézi a méhszájat, ha korszerű a rendelője akkor uh-ot is csinál, de ez nem része a terhesgondozásnak :)

ha most voltál, akkor majd 21, 25, 29, 33 hetesen kell menned, plusz majd ha már lesz nst, akkor azután minden alkalommal méhszáj csekkolással értékelik ki :)

2016. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Így már értem! Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!!
2016. máj. 11. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!