Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadtatok fel szülésznőt?...

Fogadtatok fel szülésznőt? Hányadik héten? Meddig lehet egyáltalán? Mit mondtatok neki az első találkozásnál? Rákérdeztetek mibe fog kerülni? Mennyit adtatok neki?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
35.héten beszéltük meg a dokimmal,hogy szeretnék-e fogadni,akkor adta meg a számát és hívtam fel.Első alkalommal megbeszéltük,mi hogyan lesz,mit kell magammal vinnem,mikor induljak,stb.,és hogy mennyi az annyi.Hetente jártam hozzá a kórházba,ő csinálta az NST-ket.30ezret adtam neki,annyit kért,és a varratszedéskor adtam neki oda,mert ő intézte azt is,hogy éjszaka mehessek be,hogy ne kelljen sokat várnom.
2013. ápr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem fogadtam, valahogy nekem az Orvos adott biztonság érzetet.

Igazából fél óránként jött az orvos, rámnézett, fél óránként a szülésznő.

A doki kérdezte kell-e valami, ha kellett, akkor azt a szülésznővel adatt be.

Igazából a szülésznő nekem olyan volt mint egy ápolónő!


12 óra vajúdás után császár lett a vége, mert hiába nyomtam, meg sem mozdult kifelé a baba, hiába akarta belőlem kinyomni az orvos, akkor sem jött!

A végén 3 orvos próbált megszüleszteni, a szülésznő csak asszisztált nekik.

Nem is lett volna értelme megfogadni, neki is fizetni.

Nem bántam meg hogy nem volt!

2013. ápr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Mi már a 18.hét körül fogadtunk fel, ismerős ajánlotta.ő csinálja nekem már az nst-ket is.Szerintem jobb ha van,nyugodtabb vagy, ismerős mellett szülsz, és van kit felhívnod ha megindul a szülés.Én eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.Úgy tudom, hogy vagy nagyobb értékű ajándékot, vagy kb 10.000ft-ot szoktak adni a szülésznőknek.Persze ezt te döntöd el.Üdv:36hkm
2013. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk, úgy tudom, hogy a 32.hétig fogadhatsz fel, utána már nem.Utolsó voltam.
2013. ápr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a dokimmal beszéltünk róla,hogy szeretnék-e.Ő ajánlott egyet,bemutatta,beszélgettünk,számot cseréltünk,megkérdeztem mennyi az annyi,nst-n kell e fizetnem.35.héttől jártam nst-re,azért nem kellett külön pénzt adni,a szülés után 25 ezert ft- kapott.Megérdemelte,a szabadságáról jött be,mert korábban érkezett a lánykám.
2013. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy melyik városban fogsz szülni.

Mert nálunk már az első 12 hétben kell fogadni, mert a szülésznők minden hónapra csak 4 kismamát fogadhatnak. Jó előre meg kell velük beszélni.

Illetve nálunk szabi alatt nem jöhetnek be szülni.

Nem kérdeztem, itt érdeklődtem, végül 30at adtam neki.

A 28. héttől találkoztunk havonta, ami kérdésem volt, megbeszéltük. Akármikor hívhattam és hívtam is.

Végig mellettem volt, csak rágyújtani ment ki és enni.

2013. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 27-28. hét körül mondta a dokim, hogy ha akarok szülésznőt akkor vegyem fel vele a kapcsolatot, megkérdeztem ő kiket ajánl, ő mondott kettőt akikkel együtt szokott dolgozni, az egyiket felhívtam, megbeszéltünk egy találkozót, akkor legalább 1 órát beszéltünk vele (férjem is jött), minden kérdésre válaszolt, előre kitöltött minden papírt ami a kórházi felvételhez kell, hogy ne akkor kelljen vesződni vele amikor beindult a szülés. A CTG-ket ő csinálta, sose kellett várnom, szülésnél végig ott volt, nekem nagy biztonságot adott. Szülés előtt is bármikor hívhattam ha kérdésem volt. Nem mondott összeget előre, azt mondta majd látjuk mennyire voltunk megelégedve vele, ő nem mond semmilyen összeget. Végül elég sokat adtunk neki, 45 ezret, mert én nagyon meg voltam elégedve vele, tényleg mindig a rendelkezésünkre állt, szülés előtt is, és alatta is, meg utána is amíg bent voltam a kórházban mindig bejött hozzám amikor éppen dolgozott, szülés utáni napon ő hívott telefonon, hogy minden rendben van-e, és akkor is bármikor hívhattam.
2013. ápr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!