Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor fogadtatok szülésznőt,...

Mikor fogadtatok szülésznőt, orvost? Megbántátok?

Figyelt kérdés
Szülésznőt mindenképp szeretnék fogadni, szerintem lelkileg fontos, hogy ott legyen végig mellettem. Hallottam olyat is, hogy valakivel vizsgálatra is eljárt, tényleg van ilyen? Orvost meg majd gondolom ő fog nekem ajánlani. Lehet olyat, hogy nem megyek magánrendelésre, csak simán hozzá az sztk-s rendelésére? Anyagilag mennyibe került mindez?
2014. júl. 4. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem orvosom volt előbb, magán rendelésre jártam mivel a mostani előtt volt már 2 sikertelen terhességem, és kivizsgálások, hormongyógyszerek hatására maradt meg ez a 3. terhességem.

A szülésznővel a 30.héten találkoztam, de előtte már beszéltünk telefonon.

Megbíztam benne, bármit megkérdezhettem tőle, bármikor hívhattam (persze nem zaklattam mindenféle apró kérdéssel)

A szülésnél is nagyon sokat tett értem/értünk, nagyon hálás vagyok neki, hogy ott volt, és hogy könnyebbé tette a szülésemet.

Magán orvosnak a rendelési tarifa 10x-esét szokták adni, vagy megegyezés szerint ha mond összeget. Vagy ha nem mond összeget, és nem jártál hozzá magánba akkor amennyit jónak látsz, amennyit adni tudsz.

Szülésznőnek 25-40ezer közt szoktak adni. (de vannak olyan szülésznők akik előre megmondják h 50-60 ilyet is hallottam, ilyet nem választottam volna én szülésznőmnek)

2014. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az orvost már a legelején megfogadtuk, összesen kb. 100.000 forintba került (terhesgondozás+szülés), a szülésznőt a 34. hét körül fogadtuk meg, neki 25.000. forintot adtunk. Ez 2012-ben volt. A legkevésbé sem bántam meg, így volt jó.
2014. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tica0121 ***** válasza:
Én a második találkozásunkkor felfogadtam a dokimat, ekkor derült ki, hogy méhnyakrákom van. Nem írom, hogy így mennyibe került a terhességem, mert megijednél, de normál esetben havi egyszer kellett volna menni hozzá ami 10.000 ft/alkalom + 65.000 Ft volt a szülés. Szülésznőm nem volt, mert tudtuk, hogy csak császárral szülhetek. Én nagyon nem bántam meg, a dokimnak köszönhetem, hogy egyáltalán lehet egy gyermekem, mivel a betegségem és a műtétek miatt több sajnos nem lehet. Hozzáteszem, más orvos nem vitte volna így végig a terhességet, hanem abortuszra küldött volna!!
2014. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20. héten fogadtam fel a szülésznőt, elég népszerű, ezért kellett ilyen korán. Én tőle kérdeztem meg melyik orvost ajánlja, mert a sajátom nem vállalt szüléseket a kora miatt, nagyon jó orvost ajánlott, és ő is jó volt, nekem megérte. Nstket ő csinálta a terhesség végén, meg szülőszobalátogatáson is együtt voltunk. Hogy mennyibe kerül az hely és személyfüggő, szülésznőnek 30-60 ezer között szoktak átlagosan adni. Dokinak a magánrendelési összeg tízszeresét.
2014. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogadott orvosom volt végig, ő ajánlott szulesznot a keresemre .

36.héten fogadtam fel. Tulhordtam a babát. Zöld magzatvizzel mentem szülni . A szulesznom fel órával rám ott volt es így1 percre sem hagyott magamra. A dokim 4,5 órával később jelent meg, mentünk is rögtön a mutobe . A szulesznom javaslatára !!!!!!

Es így kellett lennie, túl nagy volt a babám,nem tudtam volna megszulni .

De ez csak a mutoben derült ki!!!!

Mindenki elvolt ajulva ,h hogy fert belém a baba :-)

2014. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én véleményem, hogy a szülésznő sokkal fontosabb mint az orvos (nyilván, problémamentes terhességről, sima szülésről beszélek). Nekem mázlim volt, egy irtó jó fej, jó humorú, jópofa csaj a szülésznőm, rutinos (pl gátvédelemben). NST-re ha tudott, bejött, olyankor beszélgettünk, terveztük a szülést.

Ő pl árat nem is mondott, pénzt el nem fogadott, úgyhogy összeállítottam neki egy kis pakkot olyan dolgokkal, amiket tudom hogy szeret (a kedvenc együttesének két cd-je, finom szálas tea, mülleres ajándékutalvány, meg még nem is tudom mit tettünk bele).

Orvost nem fogadtam egyszer sem, most várjuk a harmadikat.

2014. júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, 6. vagyok. Én rögtön ahogy megtudtam hogy babát várok, szóltam neki, hogy megint vele szeretnék szülni (az első babával őt kaptam ügyeletben, a másik kettőnél fogadtam meg), de a hivatalos papírt csak valamikor as huszon-ixedik héten írtuk alá.
2014. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!