Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Összefoglalná nekem valaki az...

Összefoglalná nekem valaki az első trimeszter vizsgálatait?

Figyelt kérdés
Én eléggé ledöbbentem. 6 hetes vagyok, most voltam először orvosnál. Megállapította terhességet, szívhangot stb, közölte jó helyen tapadt meg, minden ok, találkozunk a 12. héten tarkóredő mérésen. Én teljesen ledöbbentem, mert a neten mindenhol írják hogy mennyi vizsgálatra kell menni. Engem nem küldött el se vérvételre se vizeletvizsgálatra, nem csinált rákszűrést, még csak meg se vizsgált (méhszáj stb), neten meg azt olvasom van akit még EKG-re is elküldtek. Most a dokim nagyon hanyag vagy normális ez hogy a terhesség megállapítása után a down-szűrés a következő?
2016. máj. 30. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Szia, vér, vizelet, rákszűrés volt nekem is. 7 hetesen voltam, 9 hetesre hívott vissza, akkor adta a beutalót a vérvételre, és mondta hogy mehetek vèdőnőhöz. Ekgt általában háziorvos csinál, azt kb 16-18 hétig szokták megcsinálni.
2016. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Ja és méhszájat nekem ha jól emlékszem a 26.héttől nézte havonta mikor mentem. Nagyon szerettem a dokit, pedig sztk-s volt.
2016. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Nálam úgy volt,hogy mikor megállapította,hogy élő terhesség,adott róla egy igazolást,amivel a védőnőnél kellett jelentkeznem,és adta a beutalókat a vérvételre,rákszűrést is csinált.Viszont úgy tudom,hogy most új fajta kiskönyv van,amiben már bennevannak a beutalók,így azt nem kell adnia.Ekg,fogorvos kell a terhesség elején,viszont az Ekg-t a háziorvos végzi,és fogorvoshoz sem kell külön beutaló.Csak a kisköny,amit a védőnő ad.Rákszűrést meg nem minden nőgyógyász csinál terhesen,mert nem szeretik bolygatni a dolgokat ott bent.Az első trimeszterben ennyi.Utána valóbsn a 12 hetes uh van.
2016. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

6 hetesen uh+rákszűrés, 9 hetesen uh, 11 hetesen vérkép+vizelet+tsh (utóbbi azért kellett, mert tudtam, hogy az gáz, engem is a háziorvos küldött, nem a nődoki), 12 hetesen kombinált teszt (uh+vérvétel). Terhesség előtt voltam fogorvosnál nem sokkal, így arra nem mentem, EKG-ra a második trimeszterben mentem, mert hánytam végig az elsőben és ott le kellett feküdni.:)


egyébként a kiskönyv 13. oldalán fel vannak sorolva az ajánlott vizsgálatok, a háziorvos beutalhat rá, szóval nyugi:)

2016. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Engem a nőgyógyász nem küldött eddig sehova, a védőnő jelezte mikor milyen vizsgálat következik. Viszont a rákszűrést megcsinálta az orvosom a 10 hét körül. A 11. héten kellet vérvétel és vizelet vizsgálat, illetve ekg. (ezt a háziorvos készítette el), valamint fogászati kezelés. A 12 héten pedig genetikai uh.(nekem kombinált volt, ezért megint kellet egy vérvétel). Eddig ennyi! 14h ksm!
2016. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Most a védőnőhöz kell menni, ő kitölti a kiskönyvet, ad beutalót vérvételre, amit a háziorvos ír alá. Vizeletet, vérnyomást, súlyt a védőnő mér. Belgyógyászatra is el kell menni elvileg, vagy a háziorvoshoz, ott végeznek ekg-t, vérnyomás mérést.

Én 8 hetesen mentem dokihoz, uh t csinált, azon látja a méhszájat is!

Méhnyakrák vizsgálatot nekem azt mondta jobb 12 hét után csinálni, nem jó ilyenkor nyulkálni.

Ne izgulj, minden rendben, irány a védőnő!

2016. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
MINDEN ráér a 12. hét után, kivéve a 12. heti uh (vagy kombinált, ha akarod).
2016. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen Köszönöm! Én senkit nem pontoztam le, mindenkit felpontozok!!
2016. máj. 30. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!