Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességnél cukros...

Első terhességnél cukros voltam, a másodiknál tökéletes a cukorterhelésem, az orvos mégis diétáztat. Másnak is kellett, vagy csak ez az orvos túl szigorú?

Figyelt kérdés
Első terhességnél a terheléses eredményem 8,0 volt, 180 g-os diétát csináltam. Most 5,43 a terheléses érték, és a diabetológus 160 grammos diétát írt elő. Nekem túl szigorúnak tűnik...

2012. okt. 31. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szigorú... Nem kérdeztél rá a miértre? Hány hetes kismama vagy?
2012. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is szigorú. Én cukorbeteg vagyok, naponta négyszer inzulinozom magam, de még én is 180-190 gr szénhidrátot ehettem, amikor terhes voltam. Igaz én szúrtam hozzá az inzulint is.
2012. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem csak én gondolom túlzásnak. Most vagyok 25 hetes, de már a cukorterhelés előtt 3 héttel elrendelte nálam a diétát. Amit nagyjából betartottam, de nem számoltam a szénhidrátot. Közben közvetve megkérdeztem egy másik diabetológust,aki szintén túlzásnak tartja, és szerintem ehetek többet is, csak ne valljam be ennek a dokinak :) Szerintetek is?
2012. nov. 1. 13:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, hogy rákérdeztem-e a miértre? Kérdeztem, hogy kell-e diétáznom, mert hogy jó az értékem, és mint aki hülyének néz, azt mondta, hogy persze, az csak azt mutatja, hogy nincs nagy baj... Mondtam neki, hogy a múltkor 180 g-os volt, meg hogy nem tudok utóvacsorázni, mert akkor nem tudok aludni, és erre ő, ez sajnos nem kívánságműsor, csinálni kell,ha nem akarom, hogy baja legyen a gyerekemnek. Ha első terhességnél kerültem volna hozzá, biztos megijedek, most inkább kiröhögöm, de azért a diétában nem vagyok biztos, hogy kicsit lazábbra is vehetem-e.
2012. nov. 1. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!