Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miben más a terhesgondozás...

Miben más a terhesgondozás egy halvaszülés utáni új terhességnél?

Figyelt kérdés

Azok válaszait várom, akik átmentek hasonlón.

Előző kisbabám a terhesség 33 hetében meghalt,amikor ezt észrevették azonnal meg kellett szülnöm. Ez nyolc hónappal ezelőtt történt. A kötelező 6 hónap várakozás után, pár napja pozitív lett a terhességi tesztem.

Orvoshoz bő egy hét múlva tudok menni, addig is itt kérdezek.

Aki így járt, gondolom veszélyeztetett terhes lesz. Azonnal táppénzre "kell" menni, illetve mikortól javasolják, hogy hagyja abba a munkát a kismama?

Mennyivel gyakrabban kell ultrahangra járni, illetve mikortól csinálnak (ha csinálnak) áramlás vizsgálatot?

A terhesség utolsó heteiben kötelező-e a kórházi megfigyelés, vagy csak gyakrabban kell menni terhesgondozásra?

Engedik a terminusig kihordani a babát, vagy megindítják előbb a szülést a kiírás előtt 1-2 héttel? Illetve mennyire jellemző, hogy inkább császároznak?



2016. jún. 20. 20:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy az orvosok egyszeri, fatális véletlennek tudják be, és nincs extra odafigyelés (hacsak nem derült ki olyan ok, ami valamilyen plusz odafigyeléssel orvosolható lenne). Egyébként az esetek túlnyomó többségében valóban így is van, tehát nem kell ismétlődéstől tartani.
2016. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Sajnos a boncolási eredményből nem derült ki, mi történt vele. A méhlepény nem volt elöregedve, a magzatvíz tiszta volt, a köldökzsinór ugyan egy helyen meg volt csavarodva, de a boncolás nem igazolta, hogy ez lett volna az ok. Én nem voltam túlsúlyos (167 cm/57 kilóról kezdtem, 66 kg-val szültem), nem dohányzom, nem voltam cukros, toxémiám sem volt...
2016. jún. 20. 20:47
 3/26 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tarka az anamnézisem és van benne halvaszülés is, csak kisebb babával. Rám nagyon figyeltek. A legutolsó terhességnél addig dolgoztam, amíg jól esett (pár hét két fenyegető vetélés között), de 2 hetente látott orvos és UH-kat is csinált.
2016. jún. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is elég összetett volta a dolog.12 hetes voltam,amikor cisztát találtak a köldökzsinórban.akkor nem volt fogadott orvosom.járnom kellett genetikai tanácsadásra is,tehát sok orvos látott.fowmetriával,a baba fejlődésével nem volt gond.aztán a 35-36 .héten mentem nstre és már nem volt szívhang.este még éreztem őt mozogni.Nekem is rendesen meg kellett szülni.a boncolásból az derült ki,hogy trombózis volt a kzs.-van.á 1évre volt egy vetélésem is,ami után kiderült,hogy inzulin rezisztenciám van.elég megterhelő az anamnézisem,ezekre mind jobban odafigyel az orvos.most inkább fogadotthoz járunk.pocakba minden este megelőző mennyiségű vérhigítót kell szúrni (voltam vizsgálaton,ahol megállapították higy nem vagyok különösebben trombózisra hajlamos)12.hétig szedni kellett az inz.rezre a gyógyszert és az utrigestannt.már az első labornál is kellett cukorterhelést csináltatni.kellett menni a 20.héten magzati szív uh-ra.3-4 hetente kell menjek a drnőhöz.a 18hetes genetikain kevesebbnek látták a magzatvizet,utána kontroll és aztán a drnőhöz is kellett mennem,2hét múlva újra,de szerencsére a kontrolokon már rendben volt.úgy érzem jó orvost választottunk,lelkiismeretes,igyekszik mindenre oda figyelni.

Bocsi,hogy ilyen hosszú lett☺

2016. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
4es vagyok,még annyit,hogy 7hetesen voltam először orvosnál a mostani babával,egyből kaptam táppénzre javaslatot.az anamnézis miatt indokolt
2016. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még annyi, hogy nekem már van egy időre és egészségesen született 3,5 éves lányom is, de vele meg kellett császározni, mert romlott a szívhangja a vajúdás alatt. A halott babámat természetes úton szültem meg, és a szülés alatt is, és azóta többször megnézték a császáros hegemet. Állítólag nagyon jól bírta a vajúdást és a szülést, így az orvosom azt mondta, nem feltétlenül kell majd megint császár...

Amúgy orvost váltottam azóta, mert az első két terhességet gondozó orvos elég lazán vette az egészet (a halott babával is simán tolt volna a műtőbe, de az ov. főorvos és az ügyeletes orvos megvétózták ezt a döntését, és a babát is végül az ügyeletes doki "segítette világra", mert a választott doki elhagyta a süllyedő hajót...)

2016. jún. 21. 10:51
 7/26 anonim ***** válasza:

Tavaly 35.hétben vesztettem el babát és szültem meg végül már halottan. Utána sok olyan nővel beszélgettem, akikkel hasonló történt. Elvileg (főleg ha nem derül ki konkrét ok) akkor nem foglalkoznak Veled másképp. Nekem a fogadott dokim, aki végig kiállt mellett a történteknél is, azt mondta, hogy a következő terhességben 32.héttől heti CTG-re vár majd, mást Ő sem tud tenni sajnos.


Gratulálok a pocaklakódhoz! Mi is kivártuk a 6 hónapot és azóta 5 sikertelen próbálkozós cikluson vagyunk túl. :( Nagyon várom az újabb pocaklakót.

2016. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Köszönöm a választ! Azóta megtudtam végül, miben más a terhesgondozás.

Nagyon magas kockázatúnak tekintik a terhességemet, ráadásul kiderült, hogy ikrek, ezért hatványozottan ellenőriznek. Két hetente járok ellenőrzésre (mindig van UH), és valószínűleg a harmincas hetekben vár majd a kórházi bent fekvés, majd programozott császár a 38. héten. Szerencsére most egy nagyon alapos, lelkiismeretes orvos gondoz (aki nem mellesleg nagy név a szakmában), és úgy látom a szívügyének is tekinti, hogy ezúttal ne üres kézzel menjek haza a kórházból.

Eredményes babásodást kívánok Neked!

2016. szept. 22. 05:46
 9/26 anonim ***** válasza:
"Utolsó" vagyok, gratulálok az ikrekhez! :) Az a baj, hogy én hiába mentem volna 2 hetente, szerintem nálunk akkor is megtörtént volna a tragédia. Az én tragédiám kivédéséhez 24/7 ellenőrzés kellett volna, ami lényegében lehetetlen. :( Bár az orvosom emlegetett valami otthoni 24 órás CTG készüléket a 30.héttől. Az pedig valóban alap, hogy egy ilyen előzmény után magas kockázatú, veszélyeztetett terhes lesz a nő. Boldog babavárást kívánok Neked! Fantasztikus lehet ikrekkel! :)
2016. szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jókívánságot.

Csodálatos és egyben nagyon rémisztő, nem tudok rettegés nélkül élni. De bízom a csodában, és számolom a napokat, mert mindegyik közelebb visz hozzájuk.

2016. szept. 22. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!