Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy vidéki kisváros kórházában eddig még nem tudták nekem megmondani a baba súlyát?

Figyelt kérdés
30 hetes vagyok, többször rákérdeztem, de a méretek alapján nem tudta megmondani. Cak a terhességi hetek alapján bökött egy körülbelüli súlyt, amit amúgy a neten én is meg tudok nézni.

2016. jún. 27. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jelentősége nincs.
2016. jún. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az UH gép szoftverében nincs ilyen program, hogy a mért értékekből súlyt becsüljön.
2016. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk a gép ugyan kalkulál súlyt, de sosem mondja az orvos, sosem írják rá sehova... ez csak egy becsült súly, ami nem veszi figyelembe pl a csontsűrűséget, már kialakult hájréteget, stb, csak pusztán a felkar/combcsont hosszát, illetve a mellkas és fejkörfogatot.

azt gondolom, ha felnőtt emberek ezen adatai alapján szeretnénk őket egy súlycsoportba besorolni, hát igencsak meglepődnénk :o

2016. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a budapesti SOTE II-n sem tudták jól megmondani.


37. héten 3 kg-ra mondták. És 39+4-re született 2700 g-mal. Nem gondolom, hogy közben lefogyott volna.


Miért ennyire fontos neked? Pontosan úgysem tudják megmondani.

2016. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sehol sem fognak neked pontos súlyt mondani amíg meg nem született, a becsléssel meg semmire sem mész
2016. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Öregszik a méhlepényem (2-es fokban elöregedett) és a baba súlya alapján tudják megmondani, hogy növekedett-e egyáltalán a magzat, táplálja-e még megfelelően a babát a méhlepény.
2016. jún. 27. 12:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

UH géptől függ hogy tudnak-e súlybecslést készíteni. Nekem sem csináltak mert nem olyan volt a gép.

Gondolom a te esetedben abból is tudnak következtetni a baba fejlődésére hogy milyenek az egyéb értékei (pl BPD stb).

A súly úgyis csak egy becslés, nem ritkán sokat szoktak tévedni.

2016. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, nem a baba súlya alapján tudják megmondani. Ugyanis a babának odabent, az UH gép által mért súlya nem létezik. Azért becsült súly, mert -ahogy már előttem leírták- a csont és csakis a csont méretekből számol valamit a gép(ezért becsült súly). Nálunk nemrég járt egy kismama akinek a babájának nagyobb a feje az átlagosnál. Ilyenkor a gép kiír valamit, a doki meg levesz belőle és úgy mondja a súlyt. Ráadásul akikkel erről beszél azoknak el is mondja, hogy kb. mennyit tévedhet a gép +/- Tehát a gép nem mér súlyt, így nem lehet belőle semmit megmondani.


Azt még tegyük hozzá, hogy:

-akár fél mm eltérés sok-sok gramm eltérést jelenthet akkor is ha picit rosszul mérnek és akkor is ha jól mérnek, csak mint a fenti példában valamije kisebb/nagyobb mint egy másik babának (pl. nagyobb fej, hosszabb láb, stb.)

-különböző gépekhez különböző szoftverek kapcsolódnak és ugyanarra a méretre a japán szoftverű gép -ahol a felnőttek is alacsonyabbak- ugyanarra a méretre egészen más hetet és napot ad mint egy amerikai vagy német szoftverű gép. Ezért a napok és a hetek száma sem mérvadó a 12. héttől.


Gondolj bele, hogy ha csak a súlyból lehetne következtetést levonni akkor iszonyú nagyot hibáznának az orvosok, hogy nem mértek súlyt vagy lemérték, de nem írták rá a leletre.


Csak a csontok hosszából lehet következtetni. Ha nőtt a keze-lába és arányos maradt akkor vsz. rendben van.

2016. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

azok a gépek amik kidobnak súlyt, pont az a program írja a súlybecslést amit a neten te is meg tudsz nézni.


nem tudnak súlyt mérni míg hasban van a baba, gondolj már bele, hogyan is tennék? a has körfogatából a comb csontjának nagyságából és a nem tudom miből kalkulálnak ki egy hozzávetőleges súlyt amit sok sok baba mérésével készítettek.

nekünk 4,5 kilósra saccolták a gyereket. aztán 2800 lett, viszont 54 centi! ehhez a nagy combcsonthoz nagy súly az átlag, így lett ennyire elszámolva.

ennyire tudnak súlyt becsülni

2016. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!