Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » CTG vizsgálaton háton fekve...

CTG vizsgálaton háton fekve izzadás, hányinger, pánik szerű állapot. Kb 5 percig voltam ebben az állapotban. Okozhat-e oxigénhiányt a magzatban, illetve az oxigénhiány károsíthatja-e a magzatot?

Figyelt kérdés
28+1 hetes kismama vagyok. Ma volt másodszor CTG vizsgálatom, az elsőnél se és ennél se magyaráztak el semmi tudnivalót a vizsgálatról. Most is a hátamra fektettek, rámcsatolták a szenzorokat, majd magamra hagytak a szobában. Egy idő után izzadás, hányinger, pánik szerű állapot jött rám, nem tudtam senkinek sem szólni. Nem tudtam, szabad-e megmozdulnom, vagy esetleg ezzel elrontom a vizsgálatot. Kb 5 percig voltam ebben az állapotban, végig a hátamon, aztán bejöttek, testhelyzetváltás volt és jobban lettem. Megbeszéltük, elmagyarázták, hogy mi történt. Arra viszont elfelejtettem rákérdezni, hogy ez okozhatott-e oxigénhiányos állapotot a magzatnál, illetve ennyi idő alatt az oxigénhiány okozhatott-e károsodást vajon nála?

2016. szept. 15. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, ne aggódj, pláne ilyen rövid idő alatt. Ez inkább a kismamát "károsítja", az általad is leírt tünetekkel (romlik a vénás vér visszaáramlása). Azt viszont nem értem, hogy miért a hátadra fektettek. Szülészet gyakorlatomon mi is CTG-ztünk, és a legelső dolog, amit elmondtak, hogy mindig enyhén oldalra kell fordítani a kismamát, mert rosszul lehet, és ez nem cél... Nem értem nálad mi szükség volt a hanyatt fekvésre :(
2016. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

ugyan így jártam, sajnos nálunk is ez a rendszer, ráadásul itt még rád se kapcsolják, neked kell tartani a hasadon...

nem akarlak ijesztgetni, de császárom volt, ugyan így jártam, csak sokkal rosszabbul lettem mint a ctg-n, nyugtatót kellett adniuk... csak azért mondom, ha esetleg neked is lesz műtéted, érdemes ezt az esetet jelezni

2016. szept. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, nálam is császár van tervezve egy korábbi (nem túl régi) műtét miatt. Érdekes módon az ultrahangnál semmi bajom nem volt pedig ott is a hátamon feküdtem. Szerintem csak egy szerencsétlen egybeesés volt, hogy a méh pont ott nyomta. Ami bosszant, hogy miért nem mondták el előtte, hogy simán oldalra fordulhatok ha valami nem jó. Na mindegy, most már okosabb vagyok.
2016. szept. 15. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:

28 hetesen miert voltal CTG-én?!

Ha szarul vagy válts testhelyzetet.

Nem lett baja a babanak nyugi

2016. szept. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"28 hetesen miert voltal CTG-én?!" - Nem Magyarországon élek. Más ország, más szokások. Plusz valszeg a doki így látta jónak. De ha nagyon érdekel, legközelebb megkérdezem neked.


"Ha szarul vagy válts testhelyzetet." - Köszi, utólag most már én is tudom, kár, hogy előtte nem mondta senki. Amúgy meg máskor is szoktam háton feküdni és soha nem történt még ilyen.


"Nem lett baja a babanak nyugi" - Köszi a megnyugtatást, erre voltam csak kíváncsi.

2016. szept. 16. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!