Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A Carpalis alagút szindrómát...

A Carpalis alagút szindrómát hogyan kezelik terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Doki erre gyanakszik a gyakori végtagzsibbadás, tenyérpárna fájdalom és kézhajlítási nehézség miatt, de ugye röntgenezni nem lehet a terhesség miatt.

Tényleg csak műtéti úton lehet kezelni?

13 hetes kismama vagyok.



2016. nov. 11. 06:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi műtét, helyi érzéstelenítésben csinálják, apró metszésekből. Nagyon sokat tud segíteni, tudtommal a terhesség nem gátló tényező.


Nem értem miért akar röntgenezni, ultrahanggal szokták nézni, plusz ideggyógyász megnézi az ott futó ideg működését. Ha panaszokat okoz és az ideg károsodik, mindenképpen ajánlják a műtétet mihamarabb. Egyébként rögzíteni is szokták, de enyhébb esetekben. A döntő a panaszok súlyossága, az ideg károsodása és az izmok sorvadása. Ha állandóan zsibbad, fáj, és a tenyered is sorvadtabbnak tűnik, akkor esélyes a műtét.

2016. nov. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sehogy, hacsak nem okoz olyan súlyos tüneteket.

A terhesség miatt lehet, de mivel ez csak szülés utàn derül ki,addig az a gyanúm, hogy nem fognak semmit csinálni. Normàl esetben sem szoktak,nem pedig ìgy terhesen.

Súlyos esetben szoktàk csak műteni. Amúgy pihentetés, fizikoteràpia, ritkàn szteroid injekció,még ritkàbban műtét a megoldàs.

2016. nov. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a rögzìtést kihagytam. Be szoktàk gipszelni.

És valóban nem röntgennel nézik. És ideggyógyàszhoz is kell menni.

2016. nov. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 18 hetes terhesen kezdödött,azóta neurologus megállapitotta,hogy carpalis alagút szindromám van ráadásul kétoldalú! Jelenleg 33 hetes kismama vagyok szinte együtt tudok vele élni,éjszaka sokszor nagyon rossz de nincs mit tenni! Segédeszközboltban vásároltam erre a betegségre is való sint ami nem engedi behajlitani a csuklot és igy kicsit türhetöbb a helyzet! Szülés után fog kiderülni hogyan tovább!
2016. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen lasson neurologus!!Es EL KELL vegeztetni az idegvezetesi sebesseg vizsgalatot, mert biztos eredmenyt csak az ad!Engem latott neurologus, es ortoped foorvos, aki naponta vegzi az ilyen muteteket.Mindketto azt mondta, hogy az a bajom, aztan a vizsgalat negativ lett.Es szoptatas utan el is multak a tuneteim!
2016. nov. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Akkor kicsit karakánabb leszek és kérek beutalót ideggyógyászhoz. Nagyon messze van még a szülés, hogy addig várjak.
2016. nov. 11. 10:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Általában azért nem eszik olyan forrón a kását, mint ahogy ezekből a hozzászólásokból látszik. Először is, ennek a szindrómának sokféle oka lehet. A kezelés attól függ, mi okozta. Másodszor pedig egy kis utánaolvasással is kiderül, hogy a műtét csak a végső megoldás, általában a konzervatív kezeléssel kezdődik.

Én gyógymasszőr vagyok, alapszinten tanultam erről, plusz magam is átestem rajta – az én esetemben a reumatológus fürdőorvos súlyfürdőt és nyakmasszázst rendelt, és ezek hatására el is múlt.

A legegyszerűbb esetben, ha egy gyulladás okozza a szindrómát, akkor jegeléssel, pihentetéssel, akár helyi gyulladáscsökkentő injekcióval is kezelhető.

Nagy a szerepe a fizikoterápiának is, például a masszázsnak (persze kicsit hazabeszélek, de ehhez az oldalához értek jobban). Lehet kezelni helyileg, illetve a nyakon, ahol az idegek kilépnek a gerincből. A terhesség alatti masszázshoz speciális képzés szükséges, nekem ilyen is van. A masszázst nem szabad végezni az első trimeszterben és az utolsó hónapban, de egyébként (alapos tájékozódás után, ha nincs egyéb ellenjavallata) igen. Szerintem a legkellemesebb gyógymód is, és a terheseknek amúgy is jót tesz a fájdalomcsillapító hatása.


Mindenképpen indokolt az alapos orvosi kivizsgálás és a pontos diagnózis, az okok kiderítése, de nem a kés a következő lépés! Persze ahogy én a masszázst ajánlom (azzal, hogy nem mindenkinek, nem mindenre jó), lehet, hogy egy olyan orvos, akinek a műtét a napi rutinja, rögtön a szikéhez nyúlna. Az sajnos tapasztalatom, hogy a masszázs kevés orvos aktív eszköztárának a része, nem nagyon szokták maguktól ajánlani, felírni meg csak nagyon kevésnek van joga (reumatológus).


Az biztos, hogy ez egy sokszínű tünet (ahogy a neve is mutatja, mert a szindróma tünetet, tünetegyüttest jelent, nem betegséget), szerintem abba a körbe tartozik, ahol a betegnek nagyon is érdemes önállóan tájékozódnia az interneten, és úgy érkezni az orvoshoz, hogy fel tudjon tenni kérdéseket.

2016. nov. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Néhány érdekes olvasnivaló:

[link] (Te hogyan billentyűzöl a gépen?)

[link] (Itt azt is említik, hogy lehet a terhesség mellékhatása, és ugye ilyenkor nyilván semmi ok kés alá feküdni!)

[link] (Itt is szó esik a terhességről.)

[link]


Szóval nagyon komolyan bejátszhat a terhességi ödéma, azon meg nincs mit műteni. És ahogy az egyik link mutatja, érdemes elgondolkodni a számítógép-használati szokásokon (pl. csuklóemelő használata – egyes billentyűzeteken gyári tartozék). A csukló belső oldalának fő mozgása a semleges alaphelyzethez képest a hajlítás, de ha gépeléskor rendszeresen nyújtott (domború) pozícióba kerül, az nyilván besegít egy ilyen probléma kialakulásában, hiszen anatómiailag nem erre van felkészítve.

Szóval ahogy kezdtem az előbb: nem eszik olyan forrón a kását!

#7

2016. nov. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok,utolso nagyon jol irja! Nekem is az extrém vizesedéstől lett igy az ödéma elzárja az ideg utját és emiatt alakult ki a zsibbadás!
2016. nov. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat. :-)

Én abszolút nem vizesedek, 1 kg-ot híztam és már a 6-7. hét óta zsibbadok, vannak idegbecsípődéseim. Szerdán leszek 14 hetes, még messze a szülés, remélem sikerül a háziorvosommal megfelelő szakembert találni.

2016. nov. 13. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!