Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy működik a terhesgondozás,...

Hogy működik a terhesgondozás, milyen vizsgálatok történnek az első 3 hónapban és nagyjából hanyadik héten?

Figyelt kérdés
6 hetesen voltam nőgyógyásznál, megállapította a terhességet, a magzat korát, de csak annyit mondott, 3 hétig ne jöjjek. 2. terhességem, de az első külföldön volt, ahol rögtön vizsgálatokat végeztek, vérvételtől kezdve vérnyomáson át a vizeletmintáig minden volt és kaptam egy mappát, amiben fel volt sorolva, hogy mikor milyen vizsgálatra kell majd számítani, levélben is értesítettek ezekről. Itt nem történt semmi. Nekem kéne utánajárnom a vizsgálatoknak, vagy várjak és majd kapok valami tájékoztatást? Hogy megy ez Magyarországon?
2016. dec. 15. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még nagyon nem is kell benne elmerülni. Én pl. 8 hetesen mentem először. 12 hetesen lesz egy genetikai szűrés meg vérvétel is valahogy a 8-12. hét között.
2016. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és a védőnőt is keresd fel, de azt megteheted rögtön az első vizsgálat után. Sőt, kell is. Első voltam.
2016. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fura, hogy nem mondtak semmit, nekem a 12. hétig a következőket kell elintéznem, nödoki adott beutalót: védőnő, házidoki, ekg, vérvétel, fogász. 12. héten kell menni újra a nödokihoz. A vizsgálatokról, amik majd később kellenek a védőnő adott egy listát és a kiskönyvet, amiben vezetik, hogy milyen vizsgálatokon voltam.
2016. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor visszamegyek az orvoshoz ha letelik a 3 hét, gondolom, akkor megkapom a beutalókat. A vérvételt és a vizsgálatokat a itt is védőnő csinálja, vagy egyesével kell elmennem mindenhova?
2016. dec. 15. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 hetesen mentem először nőgyógyászhoz, kiadta az igazolást a terhességről, majd azzal kellett mennem a védőnőhöz aki kiállította a kiskönyvet.

A vérvételre, EKG-re nekem a háziorvosomtól kellett beutalót kérnem. Az első vérvételt az SZTK-ban csináltattam.

A következő vizsgálat pedig 12.héten van, a genetikai ultrahang. Ezt már a kórházban csinálták, TB alapon, persze lehet magándokinál is.

A védőnő sokat nem csinál, csak maximum havonta (mi havonta találkoztunk), vizeletet néz, vérnyomást mér, a súlyodat nézi. Neki feladata jobban akkor van mikor már megszületett a pici.

Bármi kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen válaszolok.

2016. dec. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A vérvételen kívül nem érdemes elkapkodni, mert sok a vetélés. (A vércsoport emiatt kell, szóval arra már mehetsz.) A 10-11. héten majd elmondja a doki, hogyan tovább. Ha magándokinál voltál, kicsit bonyolultabb, mert tb vizsgálatokra nem adhat papírt, így részben a házidokinak kell könyörögnöd, hogy adjon, részben az ingyenes vizsgálatért is fizetned kell (pl. genetikai uh).

Ha elmúltál 35, akkor érdemes kombinált tesztet kérni (minimum, mert van drágább is), hogy ne vegzáljanak az amniocentézissel.

2016. dec. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát kicsit bonyolultabb rendszer, de sebaj. A védőnőnek akkor itt kisebb szerepe van. A nőgyógyászhoz csak az ultrahangokra kell menni, vagy vizsgál is a terhesség alatt? Ahol én voltam, ott a védőnő csinált mindent, 2-3 hetente általános vizsgálatok, szívhangot nézett, az ultrahangra volt külön ember. Minden vizsgálat egy helyen... De akkor itt teljesen máshogy megy.
2016. dec. 15. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!