Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan zajlik egy terhesgondozás?

Hogyan zajlik egy terhesgondozás?

Figyelt kérdés

35 hetes kismamaként a második babával vagyok terhes.

Az elsőnél 5x voltam terhesgondozáson. Minden alkalommal ugyanaz történt:

vérnyomás, súlymérés, panaszok ismertetése, leletek átnézése, szívhang és méhszáj ellenőrzés.

Most a 2.babánál is 5x-re megyek. Viszont a méhszáj állapotát csak az első alkalomnál nézték. Akkor 16 hetes voltam. Most tutira megnézik majd mert kenetet kell venniük.

Viszont elég aggasztó, hogy eddig nem tudtam mi a helyzet odalent.

Nálatok hogy zajlik? Mindig nézegelődnek?


2017. febr. 23. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
2 éve szültem az elsőt, akkor sem nézett senki méhszájat csak az első alkalommal és a 36. héten. Most is így van és jó is így. Ha gond lenne, azt biztosan észre vennéd. Ne aggódj, a célegyenesben vagy:)
2017. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem havonta volt méhszály vizsgálat 26. héttől.
2017. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Gondolom kórház és orvos függő.

Ha rákérdeztem azt mondták: ha gyakran nézegetik az is nyithatja a méhszájat, így jobb nem macerálni.

Ma voltam. Volt kenet vétel. Amúgy is elég ha ott lent nyúkálnak, de az érték normális lett: 2111

2017. febr. 24. 12:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Két éve szültem az elsőt. Magán orvoshoz jártam, ő semmit nem csinált, csak havonta méhszájat nézett. Uh-ra, vérvételre, cukorterhelésre, kenetvételre, nst-re külön el kellett menni a kórházba, ráadásul nem lehetett egy nap elintézni mindent. Sokszor úgy kaptam UH-ra időpontot, hogy nem a saját orvosomhoz kerültem, egyszer sikerült így, de aznap pont el kellett mennie. Nst után ugye el kellett volna "kapni" a folyosón, vagy nem láttam, biztos műtött, vagy nagyon sietett valahova. Háromból egyszer írta alá.

Plusz ugye ezen felül havonta, majd sűrűbben a védőnőhöz. Ő súlyt és vérnyomást mért, vizeletmintát nézett, a vége felé szívhangot nézett, és ő adta a beutalókat a kórházi vizsgálatokra. A leleteimet ő kapta meg, bírta a kiskönyvbe az eredményeket. Minden trimeszterben elmondja milyen tüneteim lehetnek, mit lehet tenni ellene. Mindig megkérdeze hogy vagyok, és ha elmondtam hogy épp mi a bajom, próbált tanácsot adni. Az orvos csak méhszájat nézett.

2017. febr. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!