Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tényleg használhatom a várandó...

Tényleg használhatom a várandósgondozási kiskönyvet beutalóként?

Figyelt kérdés

A háziorvosom még a terhesség elején kitöltötte a kiskönyv 5. oldalán található beutaló adatait, és aláírta. Viszont a táblázat B és C oszlopaihoz nem írt semmit. Így is elfogadják a vérvételen?

Eddig kaptam beutalót a nőgyógyásztól, de most szabin van.


2017. márc. 6. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg elfogadják, de amikor csak azt vittem elküldtek 'rendes' beutalóért, így mehettem 2x egy helyett.
2017. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
El, de a vércsoport vizsgálat nekem ezért maradt el, szabin volt az orvosom, volt helyettese, de lusta voltam elmenni hozzá. Én is hallottam olyat is, hogy valakinek nem fogadták el. Inkább menj el beutalóért.
2017. márc. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenhol máshogy van. Nálunk azt az oldalt nem is töltötték ki, a védőnő ad egy-két lapot, amin az aktuális vizsgálatok vannak felsorolva, azt reggel beviszem a nőgyógyászati szakrendelésre (akkor még nincs ott az orvos, csak az asszisztesns, így be lehet menni), az asszisztens pedig kinyomtat egy beutalót, amivel átmegyek a laborhoz, ott beadom a beutalót és leveszik a vért... UH-ra nem kell semmi papír, csak jelentkezem a recepción, felmegyek a nőgyógyászati osztályra és kivárom a sorom. A Körzeti nőgyógyászhoz sem kell sem beutaló sem időpont, csak reggel jó korán be kell jelentkezni és várni amíg odatalál az orvos.

Orvos nálunk nem is ad beutalót (legalábbis eddig nem találkoztam ilyen esettel. Lehet hoyg ha valami speciális vizsgálat kell, akkor arra a nőgyógyász adja, mert a védőnőnek nincs hozzá lapja.)


Egyébként másik városban az előző terhességem alatt is a védőnő adott minden beutalót. Akkor magánorvosom volt, de ő semmire sem adott beutalót, még a saját kórházi uh rendelésére sem. A védőnőtől kaptam azt is.

2017. márc. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megáll az eszem ezen a terhesgondozáson. Nekem azt mondta a dokim, beutalónak számít. Végigálltam a sort, valóban elfogadták VOLNA, ha viszek az 5. oldalból 4db fénymásolatot! Akkor hallottam ezt először.
2017. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol máshogy van. Nálunk, Kecskeméten simán elfogadják, nem kell más beutaló.
2017. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!