Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nem túl kevés ennyi vizsgálat?

Bajoskaa kérdése:

Nem túl kevés ennyi vizsgálat?

Figyelt kérdés
12. hetes voltam mikor el mentem nőgyógyászhoz, de nem mondott semmit csak annyit, hogy menjek el UH-ra onnan küldtek a védőnőhöz, kaptam kiskönyvemet majd mentem laborba és belgyógyászatra. Azokkal az eredményekkel védőnőhöz akkor már 14.hetes voltam és most 15.hetesen annyit mondott a védőnő, hogy majd csak 19.hetesen kell mennem UH-ra majd onnan nőgyohoz. De még a 12.heti UH-ra sem voltam nőgyogyásznál. Nem kellene ellennem hamarabb hozzá?

2017. máj. 9. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Már az elején előbb érdemes menni, kb 7-8.héten. Szerintem a 12.heti uh és a 19. heti genetika között lásson orvos. Mindegy mit mond a védőnő. 17 hkm
2017. máj. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha hol ertelmezem, akkor nem voltal 12. het kornyeken uh-n?

Mert az valoban fontos lett volna, az orvosod is igy gondolta, ezert kuldott el.

De azt irod, hogy onnan kuldtek a vedonohoz. Az ultrahangot nem csinaltak meg? Miert nem? A kiskonyv hianya miatt nem?

Ido meg lett volna ra, mert 14 hetes korig elvegezheto az az ultrhang ugy, hogy meg a tarkoredo ertek is realis.


Ha tenyleg jol ertelmezem es kimaadt a 12 hetes uh kompletten, akkor inkabb orvoshoz menj vissza most es kerdezd meg, hogy ennyi idosen milyen lehetosegek vannak a down szuresre. Mert az fontos lenne es talan a 20. het kornyeki uh mar keso lesz ilyen szempontbol.

Vannak vertesztek, amiket megcsinalnak ilyenkor is meg, de szerintem egy ultrahang is tenyleg idoszeru lenne meg a 20 hetes genetikai elott.


Ha rosszul ertelmeztem es volt uh a 12. het korul, akkor semmi gond, utana valoban a 20. het kornyeken jon a kovetkezo es ez igy teljesen normalis.

2017. máj. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
A terhesgondozási protokollban 3 uh van előírva, de ennél sokkal több van. 12. heti genetika pl kötelező, te nem voltál? nekem előtte is volt 2 uh, egyik a terhesség megállapítása, másik csak önszorgalom, hogy megvan-e még. Ezen kívül az orvosom 3-4 hetente vizsgál, uh-t is csinál, méhszájat néz, stb. Van orvosod, vagy kaptál bármilyen tájékoztatót arról, hogy mi a rendes menete a terhesgondozásnak?
2017. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
12.heti UH-volt. De avval az eredménnyel még nem mentem vissza a nőgyógyászhoz,és majd csak 19.héten megyek UH-ra és akkor kell mennem hozzá, az lett volna a kérdés bocsi a fogalmazásért csak ideges voltam/vagyok. Nem kellene hamarabb látnia megint a dokinak?
2017. máj. 10. 10:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha állami terhesgondozásra jársz, ott kevés vizsálat van, épp csak a kötelezők. Ha magánorvosod van, ő tuti havonta visszarendel, amit - problémamentes terhesség esetén - én felesleges túlzásnak tartok, de hát pénz beszél...


Viszont ha kihagytad a 12. heti kötelező genetikai uh-t, az elég nagy baj. Miért nem voltál, ha megmondták, hogy menjél?! Ott szűrik ki a rendellenességek nagy részét, akkor van Down-szűrés is. Azt hiszem, 13+6-ig lehet megcsináltatni, szóval lekésted.

Ennek magadnak kell mindig utánamenni, senki nem fogja az időpontot a feneked alá rakni, és könyörögni sem fog senki. Viszont ha nem csináltatod meg őket, nem fogsz anyasági támogatást kapni.

2017. máj. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"De még a 12.heti UH-ra sem voltam nőgyogyásznál. "


Elvesztettem a fonalat... Genetikai uh-t csak nőgyógyász, sőt, speciális szakképesítéssel rendelkező nőgyógyász végezhet.


10:30-as

2017. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Igy mar ertem.

Szerintem elmehetsz 16 het korul orvoshoz, vidd magaddal az uh es verveteli eredmenyeket. Uh-t nem valoszinu h most csinalnak allamiban, de az eredmenyeket elmondjak neked.

A 12 hetes uh-n egyebkent a tarkoredo meret a legfontosabb (NT ugy emlekszem), illetve hogy az meretben jo-e az uh-n mert ulomagassaghoz kepest (CRL). Ilyenkor derul ki az is, hogy a magzat merete nagyjabol megegyezik-e a mensi szerint szamitott terhessegi korral, ha nagy az elteres, akkor ilyenkor meg modosithatjak a kiiras datumat, bar ezt Magyarorszagon meg nem minden orvos teszi meg. A kesobbi meretbeli elteres mar nem relevans, csak a 12. het kornyeki szamithat.

De ha a trkoredovel nagy gond lett volna, akkor szerintem mar uh-n is mondtak volna neked.

2017. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltam 12.uh-n csak onnan őgyogyászhoz nem küldtek vissza. És most a védőnő azt mondta majd 19.hetesen kell mennem. Köszönöm a válaszokat.
2017. máj. 10. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Boven eleg ennyi uh

Nem vagy beteg csak varandos nem babamozi

2017. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!