Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tudnátok nekem segíteni...

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy melyiket is válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy megértsem melyik vizsgálat is kell nekem. Tegnap mentem a kórházba, mert a nőgyógyászom oda is adott beutalót, hogy menjek ultrahang vizsgálatra. 11 hetes vagyok. Nem igazán értettem, mert ahova járok sztk, ott is van minden. Szóval bementem a kórházba, de csak ügyelet volt. Így a doktornő hihetetlen gyorsasággal elsodorta nekem hogy milyen vizsgálatok közül választhatok. Említett kettő olyat amit az állam nem finanszíroz, viszont az egyik van vagy 200ezer Ft. Említett kombinált vizsgálatot, meg down-szűrést de azok közül van amelyik kockázatos. És hogy azt hiszem valamelyikhez nem kell kórházi vizsgálat elég ha az sztk-ban vérvétellel együtt nézik. Az egész olyan katyvasz volt számomra. Nem értem hogy akkor most mit tegyek. Adott időpontot, de mondta hogy ha valamelyiket választom inkább...amit az sztk-ban is megcsinálnak akkor mondjam le. Na hát most akkor mikor mondjam le ha melyiket választom? Kérlek nézzétek el nekem, első baba :) és a guglizasok után semmi értettem meg hogy mi is van. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!



2017. júl. 4. 06:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatal vagy, akkor elég a kombinált tesztre menned( vérvétel és ultrahang), ebből a vérvétel biztosan fizetős vizsgálat. 90%-os pontosságú vizsgálat.

Ha ez alapján magas kockázat jönne ki betegségekre, akkor ez lehet dönteni, hogy amniocentézisre vagy egy 200 ezer ft-os vérvételre mész inkább, ami 99-100%- ban megmondja, hogy tényleg beteg-e a baba.

2017. júl. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

24 vagyok.

Melyik az a vérvétel amiért fizetni kell. Mármint úgy értem hogy azt ugyanott csináljak vagy van neki külön fajtája és mondani kell hogy olyat szeretnék?

Nagyon nagyon szépen köszönöm a gyors választ!! :)

2017. júl. 4. 07:31
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd el.

2017. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket! :)


De akkor ez a vérvétel egy sima mezei vérvétel és ha az megvan azzal együtt mehetek uh-ra ahol megnézik majd a babám aztán ellenőrzik az adatokat? Vagy ez kifejezetten egy külön vérvétel?

Csak mert holnap megyek vérvételre és akkor vinném hétfőre az eredményt :)

2017. júl. 4. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Papp-a és szabad beta hcg szintet néznek. Ez fizetős. És a link amit küldtem ott írnak róla.

Nem tudom a mezei vérvétel alatt mit értesz. Fogalmam sincs, hogy ahova terhesgondozásra jársz ott hogyan működik ez a vizsgálat, én magánban voltam. Neked kellene megkérdezni, utánajárni.

2017. júl. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Külön vérvétel szokott lenni, mert azon a napon nézik meg azt a két értéket, amikor csinálják az ultrahangot is, amelyen a fejlődési rendellenességre utaló jeleket keresik.


Ez a körzetinél is így van.


Az UH gondolom azért van külön a sima körzetis vizsgálatoktól, amiket amúgy is végeznek, mert részletesebb és lehet nem is ugyanaz az orvos csinálja.


Nekem a sima nőgyógyászom megszokta nézni a babát, hogy nő, hogy fekszik egy pár dolgot megmér és csókolom, míg amikor direkt a fejlődési rendellenesség szűrésére csinálták az UH-t máshol, ahova a sima nőgyógyász küldött, akkor 30 percen keresztül nézegették a babát, és mindenféle dolgot megnéztek és megmértek 3x, olyanok, akik erre vannak szakosodva. Igaz, olyat is hallottam már, hogy ugyanezt a genetikai UH-t körzeti alapon le tudják öt perc alatt aztán csá.

2017. júl. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2017. júl. 6. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!