Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Zokon veszik, ha nem tudok...

Zokon veszik, ha nem tudok elmenni a magánrendelőbe?

Figyelt kérdés

Pár hetem van hátra a szülésig. Sajnos új orvost kellett keresnem, mert akihez jártam gondozásra, elment a kórházból, ahol szülni szeretnék. Ajánlottak helyette egy másikat, aki rendes ugyan, de egyből a magánrendelésére adott időpontot, hiába kértem, hogy a kórházba had járjak hozzá.

Nem az anyagiak miatt nem tudok a magánba menni (12 ezer amúgy a gondozás nála), hanem azért, mert a gyerekemnek mindig akkor vannak külön órái, amikor az orvosnak a magánrendelése. Szóval nekem egyszerűbb lenne napközben a kórházban letudni a terhesgondozást. Szerintetek kéne fizetnem kézbe az orvosnak, vagy mit csináljak, ha kő csak a magánban akar fogadni? El vagyok keseredve és nem nagyon szeretnék már újabb orvost keresni, mert sajnos mindegyik a magánba irányít azonnal.



2017. szept. 11. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ezt vele beszéld meg szerintem, mert van olyan orvos akit nem zavar, míg van olyan is aki így el se vállal, mert nem ő követi nyomon a terhességedet. Bár igazából szülés előtt pár héttel(nm mindegy mennyi) már alapból kevés azoknak az orvosoknak a száma akik vállalnak.
2017. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Problémamentes a terhességem, minden rendben volt, rendszeresen jártam gondozásra, számomra is nagy csalódás, hogy akihez jártam magánba, most közölte velem, hogy kilép a kórházból.
2017. szept. 11. 13:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt a pár alkalmat nem tudjátok megoldani hgoy más vigye a gyereket a különórára?

Vagy mond meg a dokinak, hogy te inkább a kórházba mennél vizsgálatra és ott fizetnéd a díjat.

2017. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

"El vagyok keseredve és nem nagyon szeretnék már újabb orvost keresni, mert sajnos mindegyik a magánba irányít azonnal"


Aha. És az egész városban az összes pont akkor rendel, mikor a te gyerekednek különórája van? Hát hány különórára jár naponta az a szerencsétlen?

2017. szept. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: nem csak rosszindulatú vagy, de mérhetetlenül ostoba is, nem értem, miért írsz válaszokat kérdésekre, ha az égvilágon semmi értelmeset nem tudsz hozzászólni a témához. Szerencsétlen maximum te vagy.
2017. szept. 12. 08:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben, bár nem a legszerencsésebb megoldás, de fogadott orvos nélkül csinálnám végig a dolgot.

Persze nyilván nem mindegy, melyik kórház, melyik város, stb., mert vannak helyek, ahová be sem merném tenni a lábam fix ember nélkül. De arra nem kötelezhetnek, hogy magánba járj - most tök mindegy, hogy idő, pénz, bizalom, vagy bármi más áll a háttérben.

2017. szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem tök mindegy, te írod, hogy te csak és kizárólag azért nem tudsz magánba menni, mert a gyerekednek akkor van különórája, amúgy mennél, nem a pénz zavar. Másik orvost meg azért nem keresel, mert pont az összesnek is akkor van magánrendelése, mikor különórára kell vinni a gyereket. Hogyne. Most miért szégyen azt leírni, hogy te nem akarsz fizetni a magánrendelőért, csak majd a szülésért és ezt hogy mondd meg az orvosnak?
2017. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Ócska dolog, hogy minden nőgyógyász magánrendelésen akar fogadni. A rendelőintézetben, a kórházban mit csinálnak? Ott kapják a fizetést, könyörgöm. Ott nem kéne dolgozni?
2017. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 apababa ***** válasza:
Ha már fizetsz te mondod meg hová akarsz menni kezelésre. Nehogy már csak felnyalja a pénzt és még kikötései legyenek. Jön ahova mondod.
2017. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A rendelőintézetben a nőgyógyászok dolgoznak, ellátják az időpontra érkező mindenféle beteget. Ez így a normális. Nem az, hogy valakinek olyan igényei vannak, hogy ő csak és kizárólag xy-hoz akar járni és akkor neki olyan időpont kell, meg őt fogadja, akkor is, ha amúgy a rendelési napján már ezer éve be van telve a mindenféle panaszokkal bejelentkezett nőkkel. Akinek olyan igényei vannak, hogy ő egy bizonyos orvoshoz akar járni, akkor menjen el a magánrendelésére, ne a kórházba, ahol akár 5-10-15 különböző nőgyógyász is dolgozik és akkor ott válogat, hogy de neki csak xy jó és persze minél előbb fogadja is. Lehet, hogy van, aki beviszi a magánpácienseit, meg lehet, hogy van, akinél el lehet intézni, e alapvetően nem így van kitalálva, nem ez a normális, hanem az, hogy kérsz egy időpontot, bemégy és megnéz, aki be van osztva. Akinek extra igényei vannak, az megy magánra. Én egy megyeszékhelyen lakok, nálunk meg se mondják a kartonozóban mikor időpontot kérsz, hogy ki rendel, pont azért, mert akkor nem normálisan működne az egész, ha jönnének az igények, hogy hát neki ez meg az van, de csak xy jó, úgy adják az időpontot stb. így kapja mindenki az elsőt, ami jó neki és kész. Akinek nem felel meg (nekem se) az jár a kiválasztott orvos magánrendelésére.
2017. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!