Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi a véleményetek a Védőszárny...

Mi a véleményetek a Védőszárny mozgalomról?

Figyelt kérdés

Szerintem felháborító, hogy valaki veszi a bátorságot és ítélkezik, valamint gyűlöletkeltéssel buzdít embereket más emberek ellen.


Igen, igaz hogy nem minden védőnő van tudásilag a toppon, de a legtöbbjük igen is igyekszik a legjobb tudása szerint dolgozni, képezni magát, csak a legtöbb helyen erre nem adottak az anyagi lehetőségek.


Ennek a mozgalomnak hála több védőnő, főleg a leghátrányosabb falvakból, tervezi hogy otthagyja a hivatását, mert nincs szükségük az ilyenfajta utálkozásokra.


2017. okt. 18. 12:51
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
9es, említenél párat?
2017. okt. 18. 14:42
 12/37 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező! Te félreérted ezt a csoportot! Nem a védőnők ellen van, hanem rossz védőnők ellen, akik hülyeséget mondanak, meg káros dolgokat tanácsolnak!! Aki emiatt elhagyja a pályáját, az mondjuk jó hülye, meg is érdemli valószínűleg!
2017. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem teljesen értek egyet veled. Mert ha ez igaz lenne, akkor nem törölné a pozitív történetet, és a hozzászólásokat.


Valamint meg: Oké hogy az anyuka úgy érzi rossz tanácsot kapott, de mi a biztosíték hogy tényleg úgy volt, nem csak ő érezte annak, vagy értette félre?


Itt volt a konkrét példa hogy fröcsögve mesélte az egyik anyuka, hogy milyen hülye a védőnője, mert azt javasolta neki ne fürödjön a rokonaival telelévő otthoni medencébe, nehogy fertőzést kapjon. (ez ugye igaz is) erre felháborodott hogy az ő családját ne nézze senki retkesnek meg gombásnak és a második kerületben ez amúgy se fordul elő. Nos, itt ki is volt a hunyó?

Tehát itt egyoldalú történeteket hallunk, a másik oldalt, és a teljes történetet nem ismerjük.

És még egyszer mondom, ha a mozgalom vezetője annyira jót akarna, akkor nem törölné a pozitív példákat, meg az anyukák teljes kompetenciáját megkérdőjelező hozzászólásokat állandóan.

2017. okt. 18. 15:36
 14/37 anonim ***** válasza:
86%
Honnan tudod, hogy törli? Honnan tudod, hogy sokan e miatt akarjak elhagyni a pályát?
2017. okt. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Mert ismerőseim (kettő is) írását törölte. Egyikük átküldte nekem, semmi olyat nem írt ami sértő lenne, csak egyszerűen nem egyezett a véleménye a mozgalom lejárató irányelvével, próbálta a másik oldalról megvilágítani a dolgot.


A pályaelhagyást meg szintén védőnőként dolgozó ismerőseim mondták, olyanok akik már legalább egy évtizede a pályán vannak, hátrányos helyzetű borsodi falvakban, a lelküket kitéve dolgoznak, sokszor saját pénzen segítenek, és mégis ezt az általánosító mocskolódást kapják. Minden területen vannak jó és rossz munkaerők, de a védőnőket pár negatív miatt valahogy közútálat övezi.

Ha gondolod bemásolhatom neked privátban mit írt az ismerősöm amit töröltek.

2017. okt. 18. 15:46
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Azt megköszönöm! Most már kiváncsi vagyok. Nekem nagyon jó védőnők van, és itt a környéken mindenkinek. Emberfeletti a munka amit végeznek. Felkészültek, precízek, kedvesek....
2017. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
23%

9-es vagyok.

Pl.: tápláljam hozzá a 3 hónapos hasfájós, refluxos, eleve pocsék emésztésű gyereket mert attól jobban lesz. Szerencsére nem ejtettek fejre és a gasztrós orvosnak jobban hittem.


Vagy: 3 hónaposan még egyáltalán nem tartotta a fejét, hason pár másodpercet bírt. Erre: "nehogy gyógytornászhoz vigyem, mert a Dévényesek által kezelt babák (mintha csak eleve Dévény módszer létezne), túl gyorsan fejlődnek, ami tanulási problémákhoz vezet".

(Addig igaz, hogy a túl gyors fejlődés is lehet rossz jel, pl.: korai átfordulás feszességet jelezhet, ill. ha kimarad egy - egy mozgásforma, szintén gond lehet... na de, hogy ne vigyem a láthatóan gonddal küszködő gyereket kivizsgálni?)

Egyébként igazolódott, hogy hipotón és folyamatos gyógytorna mellett 1,5 éves korára indult el.


Vagy újabb okos megnyilvánulása volt:

Biztos azért sír olyan sokat, mert traumatizálódott a fogós szülés során.

Nem, hanem mert fájdalmai voltak (reflux).

2017. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van, ezek valóban butaságok, egyetértek veled.
2017. okt. 18. 16:12
 19/37 anonim ***** válasza:
34%

Pár napja indult a mozgalom, nem hiszem, hogy emiatt hagynák ott a védőnők az állásukat... Alig olvasható néhány vélemény az oldalon. Ha Te nem teszed ki ezt a kérdést, valószínűleg nem is hallottam volna róla. Másrészt nem értem, ez miért lenne gyűlöletkampány.


Bár én támogatom, hogy a védőnői szolgáltatás legyen kötelező, de az oldal követőinek ettől még joguk van más állásponton lenni. Megjegyzem, ez az oldal, ahogy a leírásban is benne van egy "nyílt levél" lenne és nem egy fórum, ahol a védőnőket beszélik ki az unatkozó anyukák.


A Facebook oldalukon található egy leírás, ezt bemásolom ide a később olvasók kedvéért - de bejelentkezés nélkül is olvasható:


"**Kampány az igény szerinti védőnőkért**


A Védőszárny Facebook oldal nem más, mint egy újabb és újabb bekezdéssel bővülő nyílt levél az országos vezető védőnő felé.


Célunk, hogy minden család és baba egyforma védőnői ellátásban részesüljön lakóhelytől, jövedelemtől, világnézettől függetlenül.


Miért legyen a védőnői ellátás igény szerinti?

A védőnői szolgáltatás hazánkban kötelezően igénybe veendő szolgáltatás. S mint szolgáltatás, fókuszba kell helyeznie azt, akit szolgál: a családot, azon belül a gyermeket újszülött kortól iskolás korig.

A védőnő adott családban végzett munkájára két tényezőnek, a baba igényeinek és a hatályos védőnői protokollnak kell a legnagyobb hatással lennie, tiszteletben tartva az anyai kompetenciákat.

E tisztelet jele az anyai döntéshozatal támogatása korszerű, tényalapú ismeretek átadásával, illetve az attól való eltérés kockázatainak ismertetésével.


Miért írjuk ezt a nyílt levelet?

Sokunk számára a védőnői ellátás során sérültek a fent bemutatott elvek és/vagy a hatályos védőnői protokollban foglaltak.

Mások számára a védőnő új, a protokollon alapuló, azon mégis túlmutató ismeretekkel és támogatással tette könnyebbé a csecsemőgondozást, gyermeknevelést.

Szeretnénk felhívni az országos vezető védőnő figyelmét erre az eltérésre.

Hisszük ugyanis, hogy minden családnak és babának:

- azonos (jövedelemtől, lakóhelytől, világnézettől függetlenül)

- igény szerinti (a baba veleszületett igényeit szem előtt tartó, a hatályos protokoll keretein belül anyai kompetenciákat és döntéshozatalt támogató)

- korszerű (a protokollon már túlmutató ismeretszerzést feltételező)

védőnői szolgáltatás jár."

2017. okt. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
62%

Igen is van létjogosultsága a mozgalomnak.Ha én félretájékoztatok valakit a munkám során;súlyos anyagi következménye van és /vagy kirúgnak;pedig nem ember életéről egészségről szól.

Ha valaki akar az tájékozódik;nem a papírt a mai tudást kérik számon.

Aki magára veszi nyilván okkal teszi ;jobb lenne tenni érte hogy jobb legyen a szakmájában.

Az meg nettó hazugság hogy e miatt bárki párját vált;főleg nem kisfalvakban ahol ugye két kézzel kapkodni a munkáért után. Ha valaki jól végzi a munkáját nincs félni valója;ha sara van jobb ha tényleg szögre árasztja a csizmát!

2017. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!