Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi a véleményetek a Védőszárny...

Mi a véleményetek a Védőszárny mozgalomról?

Figyelt kérdés

Szerintem felháborító, hogy valaki veszi a bátorságot és ítélkezik, valamint gyűlöletkeltéssel buzdít embereket más emberek ellen.


Igen, igaz hogy nem minden védőnő van tudásilag a toppon, de a legtöbbjük igen is igyekszik a legjobb tudása szerint dolgozni, képezni magát, csak a legtöbb helyen erre nem adottak az anyagi lehetőségek.


Ennek a mozgalomnak hála több védőnő, főleg a leghátrányosabb falvakból, tervezi hogy otthagyja a hivatását, mert nincs szükségük az ilyenfajta utálkozásokra.


2017. okt. 18. 12:51
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
78%
...ja és nagyon könnyű lenne kiszurni a koklereket:kötelezőnek szabad védőnő választás és értékelési rendszer.ügyfelekként kéne kezelni az edesanyakat
2017. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Andreanak válasza:
52%

Több hónapon keresztül üvöltve hoztak egy kicsit az oviba.Már nem bírtam elnézni(hallgatni)és megkérdeztem az anyukát,hogy mégis mi az oka ennek a mérhetetlen félelemnek az ovival szemben.Erre elmesélte,hogy a kicsi előtt fenyegette meg a védőnő a családot,a szülőket,hogy ha nem fog a gyermek oviba járni,akkor a rendőrökkel viteti el az apukát.a kocsi ebből annyit jegyzett meg,hogy ovi,és a rendőrök akik az aput elviszik.A szakmai protokolljuk tartalmazza a zsarolás,megfélemlítés,fenyegetés fogalmát?(Heves megyei védőnői szolgálat képviselője)

Szégyen,hogy ma 2017-ben minden szülőt potenciális gyerek gyilkosnak néz a kormány.Rákényszerítik a szülőkre ezt a szolgálatnak nevezett förmedvényt.Aki annyira szükségét érzi,hogy egy idegen nő adja az utasításokat,az kérje.De aki van annyira értelmes és önálló szülő,hogy felelősséget képes vállalni saját és gyermeke életéért,azt ne kényszerítsék bele egy ilyen gyalázatos kapcsolatba.

2017. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
87%

az agárdi és a gyöngyösi eset is bizonyítja, hogy szükség lenne a kötelező védőnői szolgáltatásra

sajnos, gyerekszüléshez nem kell jogsi és minden marhának lehet,továbbá minden nő,aki kitolt magából egy gyereket,azt hiszi, hogy ő most már minden tudás birtokában van ,közben krémessel tömi a 4 hónapost ( ismerős, egyetemet végzett nő)

2017. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
77%

22-es azt sem tudod, mit beszélsz

ezért nem mer a védőnő sokszor mit tenni, mert a szülők fenyegetik

nekem is van védőnő ismerősöm,aki mondta, hogy miután közölte a szülőkkel, hogy nem, ők nem jogosultak már ingyenes anyatejre a gyerek 8 hónapos kora után (szabály) ,erre azt mondta a felbőszült apuka, hogy takarodjon innen,mert agyonveri

ez az apuci nem használt naptejet a barnuláshoz

2017. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Ismerősöm is védőnő, őt is fenyegették meg számtalanszor, volt hogy halálosan is. De van sok anyuka, aki értelmesnek gondolja magát közben meg olyan bődületes baromságokat csinál hogy csoda hogy életben marad a gyereke. Itt is volt, aki 6 hetes babának mézes hársfateát javasolt(hársfa 6 hónapos kor, méz 1 éves kor alatt erősen allergizáló hatású, plusz a méz ugye botulizmust is hordozhat).

Tehát véleményem szerint nem mindig a védőnő a hunyó, és pont azok mondanák le a szolgálatot, akiknek szüksége lenne rá.

2017. okt. 19. 22:39
 26/37 anonim ***** válasza:
78%

A legviccesebb az,amikor jön okosanyuka, hogy ő ilyen-olyan egyetemet végzett, a védőnő meg csak főiskolát (bár már van egyetemi szint is,az nem kötelező).

Aztán milyen csecsemőgondozási ismereteket tanult pl a közgézán anyuka?

A védőnők is tudnának írni: pl,amikor hónapokig könyörög a kismamának, magyaráz,szakirodalmat ad neki stb,stb, hogy ne dohányozzon. Aztán megszületik a baba korán,fejletlen tüdővel és meghal.

Na,akkor kezd csak őrjöngésbe a kismama és szidja orrba-szájba a védőnőt.

Vagy a tv-be is bekerült az a baranyai eset,amikor a védőnő világosan megmondta, hogy az adott településen arzénes a kútvíz, babáknak nem ajánlott,a csapvíz viszont jó szerencsére íratott is alá velük papírt, de nem ,nem az okos nagypapa megaszondta, hogy jó az a gyereknek....eredmény, 5 hetes kisbaba meghalt

Vagy aki 8 hónaposan kolbis pizzával tömi a gyereket.

A kismamák egynegyede-egyötöde ugyanis dohányzik terhesen.

ÉS neeem, nem csak ŐK,hanem értelmesnek mondott, értelmiségi nők is.

Szóval idióta kismamákból is Dunát lehet rekeszteni, de őket még leváltani sem lehet.

De mondhatnám azt a nőt is,akinél a védőnő észrevette, hogy a nő úgy férje, az nő első házasságából való gyerekének nevelőapja úgy agyonverte a mostohalányát ,hogy kék-zöld volt és amikor a védőnő ezt jelezte,anyuka habzó szájjal őrjöngött, hogy a védőnő tönkreteszi a házasságát.

És nem, ők sem kisebbségiek voltak.

2017. okt. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
77%

Védőnőből már most is iszonyatos hiány volt, több száz betöltetlen állás.

Van olyan hajdúsági falu,ahova 12 éve nem találnak védőnőt.

De tudok olyan alföldi falut, ahol a polgi térden állva könyörög a már egyébként rég nyugdíjas védőnőnek,h bármilyen tárgyi feltételt megad,csak ne menjen el, csakhogy a nő már 70+ és megmondta, hogy max 1 év és nyugdíj,mert már ő is szeretne pihenni.

A polgi már évek óta hirdeti az állást, néha van egy-egy kósza jelentkező, de semmi komoly.

Nemsokára kikopnak a régi öregek ,a fiatalok meg: a frissen végzett védőnők egyharmada 3 éven belül otthagyja a pályát.

A most dolgozó védőnők kétharmada 50+os generáció.

2017. okt. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
78%
Védőnőként szeretnék hozzászólni a témához. Amikor láttam a Facebookon a szerveződést, én is felhúztam a szemöldököm. Nagyon sok negatív komment érkezett (de szokott érkezni itt is, meg lehet nézni, milyen kérdések vannak a "védőnő" keresőkifejezés alatt). Viszont látom a másik oldalt is. Fiatal, pályakezdő védőnő vagyok (1 éve dolgozom egy Pest megyei kisváros legnagyobb körzetének védőnőjeként, jóval a jogszabályi keret felett van a létszámom), egy 50 év körüli védőnő után érkeztem a körzetbe, aki ellen petíció is indult (ebből már lehet érzékelni, hogy milyen munkát végezhetett). Volt szerencsém az "elődömmel" munkaértekezleten is összefutni. Azt kell, hogy mondjam, ha ő lenne a védőnőm, én is csak nyűgnek érezném a rendszert. Az elavult tudást eszméletlen arrogáns stílussal párosítja, és bár itt a kolléganők nagyon kedvelték, abszolút megértem a szülőket, akik viszont nem. És ő csak csepp a tengerben. Igen, rosszul esik, hogy igyekszem magamat folyamatosan fejleszteni, járok továbbképzésekre, olvasom a legújabb szakirodalmat (aminek nagyrésze már akkor elavult, mikor kiadják), a hozzám tartozó szülőkhöz igyekszem maximális empátiával és segítő szándékkal hozzáállni, mégis egy kalap alá vagyok véve a parancsolgató, 40 éve ugyanazt szajkózó kolléganőkkel. De nem kell ehhez idős lenni, volt jó pár olyan csoporttársnőm, akik ugyan kaptak diplomát, de a gyerekem közelébe nem engedném őket. Igen, nekem is van, hogy nem tudok valamit (ilyenkor igyekszem utánajárni). Biztos volt, hogy rossz tanácsot adtam (csak az nem hibázik, aki nem dolgozik). Néha nehéz, ha a szülőknek hétvégén vagy este van sürgős kérdésük, bár megtiszteltetésnek veszem, hogy úgy érzik, számíthatnak rám, segíthetek nekik. A jogszabályi kötelezettségemnek nem tudok eleget tenni (pl. lehetetlen olyan gyakran látogatnom, ahogy elő van írva, igaz, a körzetem létszáma sem szabályos). És sokszor érzem, hogy a látogatásom csak nyűg, bár szerencsére ezt még a többgyerekes anyukáim sem érzékeltetik velem. Szerintem a rengeteg adminisztráció mellett a rendszer rákfenéje a kötelezőség és hogy nem vagyunk szabadon választhatók. Igen, tudom, hogy ahol 5 falut lát el egy védőnő, ott nincs értelme a választhatóságról beszélni. De ha már "kötelezőek" vagyunk, ahol van lehetőség, ott jó lenne, ha a szülők is eldönthetnék, kivel szeretnének "dolgozni". Mert lehet, hogy valakinek tökéletes vagyok, de biztos van olyan, akinek más stílusú védőnő lenne az ideális. Így azt kell, hogy mondjam, magának a szándéknak van létjogosultsága (a stílus és a tálalás már egy másik kérdés).
2017. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
14%

utolsó,minden szakmában van selejt,de azért egyértelműen egy szakmát lehúzni

lehetne topikot indítani a tanárokról,óvónőkről is.

kisbarátnőm oviban: szeretett ő minden ételt,csak a kelkáposzta-főzeléket nem akarta megenni,erre ovinő bepöccent,megfogta a kislány copfját, először hátrarántotta a fejét,majd beleverte a tányérba, hogy az orra vérezni kezdett

2017. okt. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
56%

Városi védőnők már így is arról számolnak be, hogy egy védőnőnek akár 20 gyerekorvossal is kapcsolatban kell lenniük,ha a védőnő is választható lesz,akkor a variációs arány 100 lesz.

Ne feledjük, az agárdi eset is azért történt meg,mert a mai gyerekeü-i rendszerben szépen el lehet tűnni( azt mondták, hogy 17-kerbe járnak orvoshoz)

Szidni mindenkit lehet,pl a kórházi nővéreket,akik,ha nem adsz nekik külön pénzt, pl a felfekvést sem kötik be.

2017. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!