Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombi teszt eleg akkor ha uh...

Kombi teszt eleg akkor ha uh alapjan szukseges?

Figyelt kérdés

sziasztok!

hetfon megyek 12.heti uh ra. arra gondoltam a kombi tesztet akkor csinaltatom meg ha uh alapjan az orvos javasolja. szerintetek?



2018. márc. 1. 07:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%
Biopsziat csak akkor ajánlanak fel ha rossz eredmény van.
2018. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

11.: Felajánlani tényleg csak akkor ajánlják ha valaki 37 éves vagy a fölötti, ha rossz az UH vagy ha magas a teszt kockázata vagy betegséget jelző NYPT (Prena, Nifty, stb.) esetén. VISZONT: a kismama is kérheti, arra is megcsinálják mindenféle orvosi indok nélkül.



Kérdező: ha egész biztosan biopsziára mész akkor kihagyhatod a kombi tesztet, ha még bizonytalan vagy, hogy szeretnéd-e akkor inkább csináltasd meg.

2018. márc. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
38evesen estem teherbe a biopszia okozhat vetélést.Nekem akkor a nőgyógyász mondta hogy csináljunk kombi tesztet mert annak nincs kockázata és csak akkor jöjjön a biopszia ha rosszak az eredmények.Senki se ajánlott a kombi tesztem eredményei után semmilyen vizsgálatot mert annyira jók voltak, hogy nagyobb volt a vetélés kockázata mint hogy beteg legyen a baba.
2018. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszaitokat!
2018. márc. 1. 14:11
 15/16 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm azon felbuzdulva, hogy már két egészséges kisfia van, meg úgyis fiatal (25), mi baj lehetne, nem csináltatta meg a kombi tesztet. Szülés után derült ki, hogy down-os a kislány. Lehet amúgyis megtartották volna a babát, de lett volna idejük felkészülni, szegény lány teljesen összeomlott :/
2018. márc. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen menj el kombi tesztre még akkor is ha az orvosod nem mondja. (Én anno jó Uh eredmények mellett is elmentem, magánban, orvosom tudta nélkül. Nem akartam szétizgulni magam a 9 hónap alatt.)

Inkább "dobj ki feleslegesen 30 ezer ft-ot", minthogy ne derüljön ki a baj.

2018. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!