Inzulinos leszek?

Figyelt kérdés

10,5 lett a terheléses cukrom, 160 gramm ch diétán vagyok. Jövő héten kell befeküdni 3 napra a kórházba, addig is itthon mérem a cukromat és kicsit elkeseredtem, mert a reggeli értékek napról napra rosszabbak: 7,2 7,3 7,6 ma pedig 7,8

Ebéd és vacsi után teljesen jók 4,8-5,4 között mindig. Az éhgyomri is 4,5 körüli mindig. A reggeli és a vacsi általában ugyanaz, tehát nem értem mièrt olyan magas tőle akkor. 1 kis szelet tk kenyér a reggelim zöldségekkel, 2 szelet felvágottal. Van hogy tejet is iszom hozzá, arról tudom hogy megdobja a cukrot, ezért hanyagoltam, nélküle még magasabb volt.


2018. ápr. 20. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szinte biztos
2018. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm inzulinos lett hasonló értékekkel
2018. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valószínű. Reggel rosszabb az anyagcsere, ezért lehet ugyanattól magasabb cukrod reggel evés után.

Nálam azt mondta a doki, ha 7 fölé megy a terhelés (diétás reggelivel, nem cukros löttyel) akkor inzulin. Remélem nem kell, de aggódom mert itthoni mérésnél nem mindig a legjobb.

2018. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos most a szokásos ebéd után is 8,2 lett. Nem tudom miért 😕😕
2018. ápr. 20. 14:36
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem jo elelmiszert eszel es valoszinu nem mozogsz eleget.

Kerd dietikus segitseget az etrend osszeallitasban

Ch csokkentett kenyer jobb valasztas ill zabkasa mandulatejben

Napi minimum 2x 45 perc intenziv mozgas

2018. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Miből gondolod hogy nem jól étkezek? 😂😂

Dietetikus által meghatározott diétát követek grammra pontosan mindent mérve.

2018. ápr. 20. 18:00
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Ha eleget mozogsz es jol etkezel nem ilyen magas a cukor ezert gondolom
2018. ápr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most már lehet, hogy úgy eszel...de előtte mit ettél az a kérdés? A terhességi cukorbetegség sem a semmiből jön, azért meg kell dolgozni.

Mozogj is.

2018. ápr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Tavaly augusztusban súlyos IR-t állapítottak meg. Elég sok túlsúlyom is volt az ir miatt nem tudtam fogyni. Gyógyszer+sport+diéta és januárra -16kg. Ekkor lettem terhes.

Most 16 hetes vagyok és még -6 kgnál járok pedig egyszer sem voltam rosszul. Viszont volt vérzésem így eltiltottak a mozgástól, csak sétálni szabad. Plusz a gyógyszert sem szedhetem 12 hetes kortól.

Szóval marad a diéta egyedül a háromból. Így sajna megnő az esély jócskán a terhességi diabéteszre! Ilyenkor egyébként is romlik az anyagcsere (lásd mennyi embernek van szorulása) szóval sajnos de csak úgy kialakulhat a terhességi diabétesz akkor is ha a lehető legjobb diétát csinálod!

2018. ápr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi félreérthető, szóval még 6 kg fogytam január óta, így összesen 22-t.
2018. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!