Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 21 hetes terhesen 5 kg hízás...

21 hetes terhesen 5 kg hízás még ideális?

Figyelt kérdés
2018. szept. 4. 13:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hm... nekem sok lett volna. Én tavaly voltam terhes. Ekkor még csak 1,5 kg-val gyarapodtam. Mivel mindig is hízásra hajlamos voltam, vigyáztam magamra. Terhesvitamint szedtem én is, de ettől nem indokolt. A baba valóban picike még, nem hinném, hogy ez a baba súlya. Lehet vizesedsz. Azért figyelj oda szerintem.
2018. szept. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes, én mondjuk 3 napig többet eszek mint a szokásos, + 3-4 kg, pedig hányós hasmenős kismama is vagyok..

De terhesség előtt is ez volt.

3 nap karácsony, pár szem süti és máris + 3 kg...

Másnak meg jó az étvágya azt nem hízik.

Nem tudom ti miből vagytok.

De persze, nem genetika a hízás..érdekes, ismerek zabálós kismamát, aki egy dekát nem hízik. Akkor miért ne lehetne olyan, aki meg nem zabál, nem lustadesznó és mégis hízik?

Én meg odafigyelek mint egy bolond, hogy mikor mit mennyit, hány kcal, mennyi ch, azt mégis +3 kg van rajtam a 18. héten.... Alapból volt 15 kg feleslegem.

Szóval kár ilyet kérdezni, csak azok fognak válaszolni, akik 3 kiloz híztak csak végig, azt is a 38. hétben, és -10el jöttek ki a kórházból. Sarkítva de igaz.

2018. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem sok, de nem is keves. Valoszinuleg ebbol szedtel fel magadra is, ami egyebkent nem baj.

En vekony vagyok es magas, 17 hetesen jartam mar 3,5 kilonal. Akkor kicsit kontrollalni kezdtem magam (nem dietaztam/fogyokuraztam, csak figyeltem a szenhidratra es a mennyisegre). Ugy lelassult a hizas, hogy 23 hetesen jartam 5 kilonal, most 30 hetesen 8 kilonal.

Hizok egyenletesen, de lassabb tempoban.

En ezzel elegedett vagyok, nem vagyok kover, meg a sajat ruhaimat sem hiztam ki, mar aminek enged az anyaga a pocakomnal. Szinte mindenki azzal jon, hogy nem szedtem magamra semmit, nem latszik, stb.

En ugy tippelek, hogy 13 kg korul megall a vegere, ami nekem jo is lenne, mert 10-12 kilo korul ment le rolam az elozo szulesekkel mar a korhazban. Valamennyi maradhatna rajtam.


A B vitaminok okozhatnak megnovekedett etvagyat, ha jol tudom. Nyilvan az rajtunk mulik, hogy engedunk-e neki, vagy, sem.

En inkabb visszafogtam magam, de a vitamint en nem hagynam abba az etvagy/hizas miatt.

2018. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen BMI-ről indultál. Aki túlsúllyal kezd, annak sok. Normál testalkatnál meg határeset. Én 167 cm/57 kilóval kezdtem, a 21. hétig 3 kilót híztam, a végére 10 kg lett. (Ikrekkel is ugyanígy 3 kg pluszom volt ekkor, de 14 kg plusz lett a végére).
2018. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Jaj, milyenek vagytok... Szerintem teljesen normális. De minden normális, ha a kismama a baba érdekeit szem előtt tartva, egészségesen táplálkozik. Ez ugyanolyan 'egyéni' dolog, mint, hogy reped-e a hasa, vizesedik-e a végefelé. Én 15-öt híztam összesen, de kb. attól a pillanattól, hogy kiderült. Puffadtam az elején, pedig émelyegtem is nem keveset! A végén már nem is néztem, mikor a súlyom kezdett a férjeméhez közelíteni. Most meg 2 kilóval kevesebb vagyok, mint azon a télen, mikor összejött a baba.

30/L

2018. szept. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!