Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ideális esetben vagy mondjuk...

Ideális esetben vagy mondjuk tankönyv szerint egy normál alkatú, egészséges nô hányadik hét környékén kezd el hízni a terhesség során?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem vagyunk egyformák, meg robotok sem. Az érdekelne, hogy biológiailag mikor “indokolt” már a hízás, hány hetes terhességnél?

2018. jún. 8. 12:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
vagy súlygyarapodás, talán ez jobb szó arra, amire én gondolok
2018. jún. 8. 12:04
 2/11 anonim ***** válasza:

Valtozo. En elso gyerkoccel 26 heten kezdtem felpakolni a sulyokat magamra addig egy kilo ment fel.

A masodik gyerkoccel 12. Hetre +5nel jartam


Fugg a rosszullettol a kajara valo odafigyelestol a genetikatol. Nem lehet kiszamitani te mikor kezdesz hizni.


Nekem van olyan rokonom aki 4 kgt hizott osszesen, ranezesre se mondtad volna meg hogy terhes.

2018. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod elsô, de nem egészen erre gondoltam.

Tudom, hogy minden terhesség más, most nem a saját tapasztalatokat kérdezem.

Az érdekel, hogy biológiailag mikor elôrehaladott annyira a terhesség, hogy az már súlygyarapodással jár (magzatvíz, lepény stb). Ha nincs rosszullét, se túlsúly az elején. Tankönyv szerint mikor indul meg a súlygyarapodás?

2018. jún. 8. 12:31
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Én is 20 hetes vagyok.

a baba normálisan fejlődik bennem.

A súlya pont annyi amennyinek lennie kell.

Még se híztam még egy dekát sem.

2018. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most kinyitottam egy régebbi könyvet. Kíváncsi voltam én is, mert tényleg nagyon változó. A 12. hét környékére ír nagyjából 1 kg-ot, ami ilyenkor már indokolt lehet.


Elvileg ugye olyankor kezd el kialakulni a méhlepény végleges formája (14-16. hétre fejeződik be), a baba súlya ilyenkor még elenyésző. Ugyanakkor a méh folymatosan nő, több vér kerint a szervezetedben, a mellek is elkezdhetnek nőni, annak is súlya van. Szerintem ezt képtelenség megmondani, hogy mennyi hízást jelenthet, annyira eltérő egyénenként.


Nekem a második genetikai ultrahangon mérték a babát 300 gramm körülinek. Szóval itt már azt mondom, hogy bilológiailag indokolt volt valamennyi hízás, de bizonyára az a 2 kg, amit addig híztam magában foglalta a fentieket, illetve valamennyi zsírt is. Olvastam, hogy a szervezetben ilyenkor az ösztrogénmennyiség növekedése miatt jobban beindul a zsírraktározás.


De ugye a fentiekkel szemben meg hányan vannak, akik a 20. hét környékén kezdenek el hízni...:D szóval ezért nehéz ezt megmondani. Ahogy a terhesség elkezd fejlődni, az első perctől növekszik minden, persze eleinte alig-alig, inkább azt gondolom, hogy tól-ig határt lehet mondnai, hogy mettől meddig lehet indokolt a hízás bizonyos terhességi hetekben.

2018. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi 5-ös!

Én is a 12. hét környékére emlékeztem.

2018. jún. 8. 13:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Rám folyamatosan jönnek fel a dekák. Nem volt egyszer sem nagyobb kiugrás. Most 34 hetesen +9kg-nál tartok.
2018. jún. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tartunk indokoltnak..

Az első pillanattól változik az anyagcsere..

Nekem pl gondot okozott, hogy 2-szerannyi vizet kívántam.. Pisilni mégsem jártam gyakrabban, ellenben más terhesekkel, akiknek elsô tünete ez..

Hova került az a sok víz akkor?


Nem hánytqm, ami indokolta volna a fogyást, mégis a 11. Hétig fogytam.... 15. Héten pedig 2 kg volt rajtam( ami 5kg gyarapodás, hiszen előtte 3 kg ment le)

/1,5 hét van vissza 13 kg van rajtam/


Tehát csak a magzatvizet..babát, vért stb tartjuk indoknak, vagy a megváltozott anyagcserét is?

2018. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most olvatam utána, az egyik ilyen oldal azt irja, hogy 12 hétig 1-3kg a normális. Ennél ha több már cukorbetegség kialakulására lehet következtetni.
2018. jún. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Összesen 6 kg jött fel, odafigyeltem. Normál alkat vagyok 53 kg-ról indultam és 59 kg lett a vége. A védőnő frászt kapott, mert szerinte majd őt fogják elővenni, ha valami baj lesz, mert keveset gyarapodtam. Én biztos vagyok benne, hogy 8 kg-t híztam volna, ha több a magzatvíz. Sajnos nagyon kevés volt a végére és ezért császár lett. Ugyanakkor az orvos megdicsért, hogy figyeltem magamra.

Nekem így nézett ki a gyarapodásom:

0-18. hét: 1,5 kg

18-25. hét : 1,5 kg ( eddig 3 kg)

innestől 2-3 hetente 25 dkg kb és az utolsó 3 hétben minden héten fél vagy 1 kg.


Utóbb kiderült, hogy azért volt kevés a magzatvíz, mert kaptam egy fertőzést sajnos, amit nem vettek észre.


Ebből a baba 2890 gramm lett, kislány 51 cm volt. A kórházban már harmadnap nem fájt annyira a császár seb, mikor hazajöttünk másnap főztem. Ezt csak azért írom le, mert nekem nagyon könnyen tudott a szervezetem visszaállni. Az, hogy utána hogy fogytam le 4 kg-t nem tudom, de ezt most így nem szeretem. 51 szeretnék lenni, 49 vagyok reggel, pedig minden rendben pm is. Bocs a hosszú válaszért, de szerintem olyan 30. héttől már lehet számítani rá. De ez nem hízás, ne keverjük a kettőt. Tudom jönnek sokan a genetikával, de én is hajlamos vagyok a hízásra. Még ha 8 kg jött volna fel, abból sem lett volna zsír semennyi. Én arra buzdítok minden kismamát, hogy ha orvos rábólint a mozgásra akkor bátran.

2018. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!