Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi lenne/ lesz az ideális...

Mennyi lenne/ lesz az ideális hízás?

Figyelt kérdés
19 hetes múltam és idáig 3 kg-ot híztam a kiinduló súlyhoz képest...ez normális??igazából csak a hasam nőtt meg máshol nem látok változást...eléggé keveset eszem, szerintetek mennyit kellene a végére felszednem??Tudom hogy vannak kalkulátorok, de én személyes példákra lennék kíváncsi!
2014. márc. 9. 07:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányomnal én 10 kg-ot hiztam. Kb a 23 hétig 2 kilót :) utána ahogy gyarapodott a baba, akkor akkora végére jött fel sok, de így sem voltam duci :) 55 kilóval lettem terhes és 67 el mentem szülni. Szülés után 2 hónappal már semmi nem volt rajtam, most 53 kg vagyok és 4-5 hetes terhes a második babával :) szóval szerintem tökéletes amit eddig hiztal, nem kell tonnakat felszedni. Én most pl már egy jó ideje semmilyen finomitott szénhidrátot és cukrot nem eszem. Sem feherkenyeret, sem peksutit, semmit, sok zöldség, gyümölcs, és minőségi teljes kiorlesu szénhidrát. Úgyhogy még kevesebb hizasra számítok :)
2014. márc. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok :) 12 kg hízás akartam írni:)
2014. márc. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nos, en 60 kilóval kezdtem a terhességet. Az elso 24 het alatt 50 es 65 között valtozott a sulyom - hol fogytam, hol hiztam. A 24. héttől folyamatosan hiztam, 85 kilóval mentem szülni.
2014. márc. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 174 cm vagyok (tudom a súlyhoz ez is számít)61 kg voltam terhesség előtt, most 64 vagyok. A gyerekem a legfontosabb, az ő egészsége de nem akarok azért 15 kg hízni!Kalkulátorok szerint a 75-80 kg az ideális a végére. szerintem ez baromi sok!
2014. márc. 9. 07:50
 5/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! 1. Vagyok. Figyelj oda a táplálkozásra és tornász mondjuk heti 1-2 - 3x rubint reka kismama tornajara. Avval nem artasz a babának ha sok zoldseget, gyümölcsöt eszel és kerülőd a káros szenhidratokat. Egyél barna rizst, teljes kiorlesu kenyeret, sok tojast, túrót, husokat, halakat, és persze ne nassolj, ne egyél édességet. Ezektől fejlődik igazán szépen a baba, nem a kakaoscsigatol és társaitól. Még mozogjal, usszal, setalj sokat, tornazz persze csak annyit ami jólesik :) én az első terhessegemnel is ezt csináltam most is tartani fogom. Persze a baba az első, de attól még nem kell terhességi cukorba zabalnia magát az ember lányának :) szóval csak egészségesen! :) így nem fogsz sokat hízni az tuti csak amennyi kell a babának :)
2014. márc. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A 8-9 kg önmagában a gyerek, a magzatvíz (1 kg), a megnövekedett méh súlya (közel 1 kg), a méhlepény (kb 1 kg), a megnövekedett vérmennyiség (1-1,5 kg).

Ezen felül 1-2 kg plusz testzsír előfordulhat, illetve 1-3 kg vízvisszatartás is.


Tehát nem feltétlenül kell elbálnásodni, a hízás nem zsírt jelent. 1-2 kg pedig az első átvirrasztott hét után magától lemegy.


De ha aggódsz, hogy hízni fogsz (zsírra), akkor keress olyan diétát, amit a terhességi cukrosoknak írnak elő - 180 grammos szénhidrát diéta. Ártani nem fog, de hízni lehetetlen mellette.

2014. márc. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
"Elbalnasodni" Ez jo duma :D En az eredeti sulyomhoz képest ugye 25 kilót hiztam. Ez mind a hasamra es a mellemre ment. A szules másnapján 5 kilóval voltam tobb, mint szules elott. A baba 3500 grammal született es rengeteg volt a magzatviz. 3. voltam
2014. márc. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!Nagyon odafigyelek, eddig is sok zöldséget ettem, a gyümölcsöket vhogy nem tudom megenni, pedig imádtam!Egyedül az almát. Meg várom a meggyet is, a tavaszi-nyári gyümiket, hátha azok mennek majd....nem tartom soknak a 3 kg-ot félidőre, ne értsetek félre!A baba a legfontosabb nekem! Csak tudom, hogy a második félidőtől indul be jobban a hízás!Még csak 280 gr a babám:-)
2014. márc. 9. 08:07
 9/16 anonim ***** válasza:

Èn eleven túlsullyal kezdtem 165cm 75 kg indultam, a 8 hètől szinte csak feküdnöm lehet eddig 5kg jött fel de közben kicsit vizesedem is....most 26. hètnèl jàrok....kicsi a babàm ìgy az orvos letiltott a diètàkról azt mondta mindenből ennem kell, megvan miból mennyi adagot egy nap, ès inium 2 órànkènt kis adagokban.

Ne aggódj ha a baba mèreteivel gond van szólnak,10 12kg hìzàs mèg bõven ideàlis abból szinte semmi nem marad rajtad szülès utàn,max a melled +tejcsi nyom majd mèg súlyt.

2014. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hol lehet ilyen kalkulàtort talàlni?
2014. márc. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!