Napi 1 tejeskávé?

Figyelt kérdés

Terhesség előtt 2-3 tejeskávét (hosszú kávé + tej) ittam, amióta tudok a babáról csak 1-et.

Van aki szerint ennyit se szabadna.

Szerintetek?


Jók voltak az eredményeim a vérvétel alapján.



2019. márc. 9. 14:22
 1/10 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Az égvilàgon semmi bajod nem lesz napi egy tejeskàvétól.
2019. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja sem lesz. Én volt mikor 2-3 tejes kávét is megittam. Semmi gond nem lett.
2019. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még 2 kávetól se lesz bajod. Én minden nap 2 kávet ittam.
2019. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Már ne is haragudj, de ki azerint nem szabadna?? 3 gyerekem van, minddel a terhesség alatt napi 2 kávét ittam, a szülés után szoptatás alatt pedig hármat. Sem orvos, sem védőnő nem mondta, hogy sok, pedig említettem, a gyerekeknek sem ártott soha. Ez kb. olyan baromság, hogy nem szabad hajat festeni, meg vegyszerekkel takarítani... valami túlbuzgó, nagyon ráérő kitalálta és elterjesztette. Szóval inkább a szakemberekre hallgass.
2019. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Napi kettőt ittam én is, mert jól esett. Nőgyógyászom se akart lebeszélni róla. Ennyi jár nekünk :)
2019. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Sőt! Én akkor szoktam rà, mikor a màsodik gyermekünket vàrtam, életem azelőtti 35 évében egyàltalàn nem ittam kàvét. Viszont mikor a 22 hónaposom úgy döntött, h köszöni, nem alszik màr délutànonként, én meg pont akkor lettem kismama, muszàj volt az êletbenmaradàshoz...
2019. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Soha nem kávéztam. A tejeskávét szeretem ugyan, de évente átlagosan egyszer iszom. Egyébként ki is szoktak röhögni, hogy amit én csinálok az nem tejes kávé, mert kb színe sincs a tejnek... 😆

A terhességem elején viszont olyan álomkóros voltam, hogy csak azzal tudtam életben maradni és elvégezni a munkám.

2019. márc. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is iszom napi egyet, néha kettőt. Semmi bajunk :)


Amíg a vérnyomásoddal nincs probléma, addig állítólag lehet. Sőt már azt is hallottam, hogy a vérnyomáshoz sincs köze a kávénak.

2019. márc. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokT!

A munkahelyemen kaptam a furcsallo megkegyzest, hogy terhesen miert kavezok, a koffein nem tesz jot a gyereknek stb

Mar tobbgyerekes szulok, ok kibirtak kave nelkul, en sajnos nem.

Probaltam 1 hetig csak teazni helyette, de nagyon faradt voltam.

Olvastam rola korabban is, hogy kis mennyisegben (napi 1-2) nem karos a magzatra... ezert 1 kavet sok tejjel megengedek magamnak :)

2019. márc. 10. 14:00
 10/10 anonim ***** válasza:
17%

Sokan osztják itt az igét, hogy semmi baja a babának. Hááát, ja. Semmi baja a babának, de honnan tudják, hogy 30 évesen nem lesz magas vérnyomása, csak mert így indult neki az életnek? A testünk nem a barátunk. Bármit követünk (vagy anyáink követnek) el ellene, azt megjegyzi és egyszer könyörtelenül benyújtja a számlát.

Tudni kell, hogy minden bevitt méreg a babában csapódik le. A kávé is. Azt is tudni illenék, hogy kávé ideiglenesen blokkolja az immunrendszert. Mert nem energiát ad, hanem olyan rejtett tartalékokat tár fel, amit pl az immunrendszer működésére tett félre a szervezet.

2019. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!