Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Érdemes orvost választani...

Érdemes orvost választani terhesség alatt vagy sztk-s orvoshoz is járhatok?

Figyelt kérdés
Első terhességem így nagyon kevés dolgot tudok a terhesgondozás menetéről. A legelső vizsgálaton az sztk-ban voltam de gondolom érdemes orvost választani, akinél majd szülök. Mi alapján válasszak? (Budapesten lakom)

2019. ápr. 23. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az adott sztk-tól függ. Én magánba járok, mert kb soha nem jutottam volna el sztk-s orvoshoz csak amikor már betöltöttem a 12. hetet. Kénytelen voltam, mint elsős babás tapasztalatlan inkább fizetek magánba de itt normálisan foglalkoznak velem. De, ha lenne itt normálisan működő terhes gondozás én sem mennék magánban. Pl nyáron heti egyszer rendelnek sztk alapon most gondold el mire bejutnék....... :D
2019. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kiválasztottam a kórházat, ahol szülni szeretnék és kerestem egy szimpatikus orvost aki ott dolgozik, őt fogadtam fel.

Utána néztem az orvosnak, mennyire gyakorlott, elismert, alapos és emberséges, nekem ezek voltak a szempontok.

Viszont ha abba a kórházba szerettem volna szülni, ahova tartozom körzetileg akkor nem biztos hogy fogadtam volna dokit; szülésznőt viszont biztosan kértem volna.

Ha van még kérdésed nyugodtan írhatsz :)

2019. ápr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha azt szeretnéd, hogy normális szülésed legyen, ajánlom mindenképp a fogadottat, előfordulhat, hogy az ügyeletesek le se fognak sz*rni sajnos.
2019. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdeklődj körbe a többi ismerőstől, ki az, aki normális, hiszen jó bornak nem kell cégér, szájhagyomány útján terjednek a jó szakemberek.

Nálunk az sztkban nagyon bunkók az a 2 orvos,aki rendelni szokott a közeli kisvárosban, ahová tartozom. Le se szrják az embert. Bementem 6 hetesen, hogy első uh ot csináljanak, közölte minden vizsgálat nélkül, hogy még korai. A másik orvoshoz is elmentem, szintén zenész. Később visszahallottam, hogy az egyik alkoholista is. Csodáltam is, hogy nem várakozik náluk soha senki.

Magánorvoshoz járok most már, kedves, foglalkozik velem, készséges, és intelligens. Nem bánom meg azt az alkalmankénti pár ezer ft ot. Sajnos nem vállal szülést, de ügyeleten is ki lehet fogni a rendes orvosokat.

2019. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A te döntésed, hogy magánorvost választasz vagy sztk rendelésre jársz majd terhesgondozásra.

Azt jó tudnod, hogy a körzetedhez tartozó kórházban szülhetsz csak ügyeleten, szóval ha nincs fogadott orvosod (akinek fizetsz a szülésért) akkor csak azt a kórházat veheted igénybe. Nyilván ha beindult a szülés nem küldenek el X kilométerre, de nem árt tudnod hova kell majd menned.


Nekem adott volt a kórház, és az sztk orvosok közül kiválasztottam azt, aki a kórházban dolgozik, és az ő rendelésére járok. Dolgozik magánorvosként is, de nekem megfelel az sztk is.


Szülni ügyeleten fogok, vagyis nincs választott orvosom, akinek százezreket fizetek majd a szülés után, hanem majd aki be lesz osztva az fogja levezetni a szülést. Ez akár így lehet az sztk orvosom is, de akár egy vadidegen orvos is.


Ha neked fontos, hogy ismerd az orvost, akkor inkább a magánorvos javasolt vagy ha felkéred az sztk-ban megismert dokit, ez a te döntésed.

2019. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most brutál leszek, de ha nem akarsz henteskézre kerülni akkor válassz dokit és fizess. Észvesztő a különbség, ez sajnálatos, nem így kéne lennie, de a pénz beszél.
2019. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsőnél sem és a másodiknál sem volt fogadott orvosom. Császár volt mindkettő, más kórházban (az egyik megyei, a másik városi). Nem bunkózott soha senki, foglalkoztak velem, rendesek voltak mindkétszer. A császáros hegem is szép, egy nagyon halvány vékony vonal az egész. A gyerekágyon is rendesek voltak.

A harmadiknál csak azért fogadtam, mert volt előtte egy missed ab-om, valamint volt vérzésem a 11. héten, és a műtét közben megcsinálják a sterilizációt is. A 12. heti uh után kerestem dokit (aki az első 2nél asszisztált, végül őt fogadtam fel). Mint kiderült közben, terhességi diabéteszem lett a harmadikkal, így ő küldött plusz vizsgálatokra is. Tény, hogy jobban figyel, mint ha sima sztk-ba járnék, megnyugtat 4 hetente az UH, de ha gondtalan terhességem és természetes szüléseim lettek volna, szerintem a harmadikkal sem fogadtam volna.

2019. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én másodjára nem fogok orvost fogadni. Most durva leszek, de van, aki súlyos százezrek után is összevarr úgy, hogy minden tűszúrást érzel ott, ahol khm... eddig csak simogattak. 😣 Legközelebb csakis dúlát fogadok, ő majd elküld mindenkit a francba, aki beöntést akar, meg a hasamra könyökölni.

(Én is utána néztem, kérdeztem a dokinak, összességében jóra értékelték. Hát... Azóta ez változott... 😅)

Ha igazán körültekintő akarsz lenni, kérdezz utána ennek a lehetőségnek is.

2019. ápr. 25. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!