Zotyi69 kérdése:

Down kóros baba kényszer abortusza után más apától szülhet-e gyereket a nő, vagy ellenjavalt?

Figyelt kérdés

#abortusz #Down-kór #szülés más apa
2019. okt. 6. 21:59
 1/7 anonim válasza:
69%
Itt egyedul a no petesejtjei miatt fokozott az eselye a down-szindroma kialakulasanak, az apanak nincs benne szerepe.
2019. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Szulni szulhet, a veszely nagysagarol egy orvost kell kerdezni.
2019. okt. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Először is olyan nincs, hogy kényszer abortusz. Olyan van, hoyg a nő uyg dönt, hogy nem akarja a beteg gyereket.

Másodszor ugyanattól az apától is szülhet.

2019. okt. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 AkireM ***** válasza:
76%

Szia! Nekem egy honapja volt sajnos hogy elkelett veszitsem a fiam down miatt :( sokat vartam ra es azota se tudtam feldolgozni a tortenteket :(

Viszont ez a betegseg mind ketto felen mult ebben az esetben. Nekem a dokim ugy magyarazta el hogy megis ertsem hogy “ hibas” volt a petesejtem es a parom himivarsejtje is. Ha csak az egyik egeszseges lett volna akkor a hibas sejt atmasolja magat egeszsegesre... furan ha gzik de igy talan ertheto :( sajnos 1000-bol 1 az ilyen baba :(

Tehat ha csinaltattatok vizsgalatot hogy oroklott e ez a betegseg es nem lett a valasz akkor akovi babo nem esik bele ebbe a betegsegbe! Viszont ha orokletes akkor csak lombik johet szoba sajnos.

Barmi kerdesed van irj nyugodtan! Szivesen segitek ! Szep napot es sok erot kivanok!

2019. okt. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
A Down-szindróma nem betegség, kromoszómaszám eltérés, éppen ezért nem örökletes. Nyugodtan vállalni lehet a következő babát akár ugyanazzal a személlyel.
2019. okt. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért probléma ez most, mert a mostani páromtól szeretnék gyereket. Ő hol szeretné, hol elzárkózik, most pedig teljesen elzárkózott. Neki van egy kislánya, aki egészséges. Volt egy terhessége, ahol a down miatt abortusza volt. Az hogy a nőgyógyász mit mondott neki nem tudom. Lehetséges, hogy megmondták neki, hogy ha lehet ne legyen több babája, csak nekem nem akarja megmondani? Őrlődöm, előre is köszi a választ. Ha nem lehet az is egy állapot, amit meg tudunk beszélni, csak mielőtt rákérdezek tájékozódni szeretnék. Köszi.
2019. okt. 7. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Bármit is mondott neki az orvos, szerintem érthető a viselkedése. Nekem is volt egy abortuszom down szindróma miatt, az orvos azt mondta nyugodtan próbálkozzunk újra, mert lehet még egészséges gyerekünk. Engem viszont annyira megviselt az egész, hogy csak arra tudok gondolni, mi lesz ha a következő is down-os lesz és újra át kell élnem ezt az egészet. Sőt amióta ez volt, már minden betegségtől rettegek, nehogy bármilyen más baja legyen a babának. Van már egy egészséges gyerekünk, amikor ő született nem is gondoltam ilyesmire, és bármennyire is szeretnék egy másikat, mindig ott van bennem ez a félelem, ami visszatart tőle. Lehet hogy a párod is így érez.
2019. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!