Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2. baba félve? Megfeleltségi...

2. baba félve? Megfeleltségi kényszer, stb

Figyelt kérdés
első babánál apja alig volt jelen, mert hosszútávon máshol dolgozik, mondhatni távkapcsolat. teljesen beleszoktam ebbe, megoldottam mindent és most félek milyen lenne ha a köv. babánál jelen lenne, félek hogy rámennénk, ugyanis első babára minden időmet, energiámat szántam, én ezt nem akarom az apával megosztani..és köztudott, hogy velük is foglalkozni kell...de belegondolva, amikor az egész nap fejés és szoptatás, vagy sírás...plusz a megeleltségi kényszerem...nem akarom hogy úgy lásson..de ő is, én is szeretnénk még testvért.
2015. szept. 30. 23:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Lelépnék.
2015. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Tehát a párod zavar abban, hogy egy család legyetek?

Miért akarsz gyereket vállalni olyasvalakivel, akitől csak a sperma kell, a jelenléte terhes?

Jól gondold meg, mert szerintem itt az elvekkel van baj!

2015. szept. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"köztudott, hogy velük is foglalkozni kell..."


Te így hívod, amikor a pároddal, a gyereked édesapjával egy fárasztó nap után leültök, beszélgettek, szeretkeztek, feltöltődtök lelkileg és testileg? Mert ha igen, akkor itt nagyon nagy bajok vannak, és nem kellene ebbe a helyzetbe még egy gyereket szülni. Olvasd már el, hogy mit írsz. A férjed nem egy akadály, az intimitás nem egy feladat. A társ lényege, hogy a lénye, az érintése, a beszéde örömmel, boldogsággal tölt el.

2015. szept. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Hat neked meg mi bajod van? Oke, h szoptatni nem tudja de pl atvallal 1-2 furdetest, setat, stb es maris tobb idod van kettotokre.idealiscesetbenvaz ember nem attol fel, h a szerelmevel egyutt kell nevelnie a kozos gyermekuket, hanem hogy egyedul. A fe fejedben nagy gondok vannak.


Amugy meg helyesen "megfelelesi kenyszer"

2015. okt. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlóan éltünk, apa külföldön, mi itthon. Én is féltem mert megvolt a napi rutin, minden olyan gördülékenyen ment, kiegyensúlyozott voltam és tudtam hogy az élet fenekestül felfordul ha hazajön. Idő kellett míg megszoktam az egyedüllétet és idő kellett míg visszarázódtam a normál családi életbe. De sikerült és most már magányosnak érezném magam ha nem lenne velünk. Így vállaltuk a 3. babát.

Én azt javaslom költözzön haza és ha 2-3 hónap után úgy érzed nem tudnád így leélni az életed akkor el kell válni egymástól és ilyen helyzetbe nem kell még egy gyereket belekényszeríteni.

2015. okt. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
TÉnyleg fura amit írsz. Ezek alapján teljesen elhidegültetek a férjeddel egymástól, így nincs értelme szülni még egyet. Mi az hogy nem akarod megosztani az apával?? Fura.
2015. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Értelen személyiség vagy, emellett dependens is. Nem javasolnék még egy gyereket, mert nincsenek helyén a dolgok. A gyereknek meg érett személyiségű anyára van szüksége és apára is az egészséges fejlődéséhez.
2015. okt. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

úgy tűnik, csak az 5-ös válaszoló értett meg.

pontosan, gyerekkel már napirend van, és minden, még egy vásárlás is hozzá van igazítva.

már terhesen is baj volt abból, hogy munka után aludni akartam és nem vele menni akárhova. és akkor még hol volt a baba...


mivel úgy sem lenne senkim ő utána, a gyermeknek ez az egyetlen esélye, hogy testvére legyen.

apuka meg azt tervezi, hogy normál családként legyünk együt. de akkor megnézek pár hónapot így, hogy menne e többedmagunkkal.

2015. okt. 1. 12:44
 9/22 anonim ***** válasza:

Persze értem hogy a gyerekkel már kialakult napirend van, de apukának ehhez kell majd alkalmazkodnia. Erről szól a család, nyilván a gyerekhez igazítjátok majd a programjaitokat és nem apukához.

De csak azért ne szülj, mert "mástól már úgysem lenne gyereked". Igazából nem értem azokat a nőket akiknek mindegy kitől, csak legyen gyerekük.

2015. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kiscsillag a család, mint fogalom, mint rendszer ismeretelen a számodra? Te nem családban nőttél fel? Van apa és anyaképed, mintád? A család nem csak a gyerekről szól ám!

Te ott feleség is vagy, nem csak anya. Ugyanúgy a férjed férj is, nem csak apa. A gyerkeknek meg nem a csonka család a jó, hanem a teljes! Ahol az apjuk is részt vesz a nevelésükben.

2015. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!