Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 27 és fél éves vagyok, úgy...

27 és fél éves vagyok, úgy néz ki teherbe estem (2 tesztem lett pozitív) most van a 28. Napja a ciklusomnak. A baba friss (3 honapos) kapcsolatból fogant, es ezert gondolkozok az abortuszon.27 évesen kockázatos?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi a helyes döntés? Köszi a segítséget!
2019. jún. 15. 13:16
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%
Ha úgy érzed nem szeretnél gyereket vagy még nem szeretnél akkor jó döntés az abortusz. Ha nem tudnád egyedül eltartani akkor is. Ez a te döntésed, mérlegelned kell.
2019. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
95%
Ez elég összetett kérdés, hogy itt ezt valaki megmondja neked, hogy megtartsd vagy se. Ezt neked kellene érezni, átgondolni mit is szeretnél. Lehet a párodra számítani? Ő hogy áll ehez a kérdéshez? Tanulsz, dolgozol? Van hova szülni van mire szülni? Meg tudnál mindent adni neki, ha egyedül maradnál?
2019. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
93%

Nem károsabb mint más életkorban. A szervezet elég jól tud regenerálódni.


Viszont (én legalábbis úgy gondolom), hogy ha dolgozol is és van egy stabil háttered, akkor kár lenne elvetetni. Nyilván korai meg valahol felelőtlenseg is egy 3 hónapos kapcsolatba gyereket szülni és ezt csak te tudhatod, hogy bevallalod vagy sem.


Másrészt arra is készülj, hogy az is benne van a pakliban, hogy ha nem is teljesen közvetlenül, de van esély, hogy tonkremenjen a kapcsolat is.


Az eletkorodbol kifolyólag én már nem vetetnem el, főleg ha szeretnél is gyereket, itt csak az a kérdés, hogy a barátod el tudja ezt fogadni, fel tudok-e készülni erre stb.

2019. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%

Amennyiben egészséges vagy, semmivel sem kockázatosabb mint 20, 25 vagy 30 évesen.

A helyes döntést helyetted senki nem tudja meghozni, mert te ismered a kapcsolatodat, az életedet, a körülményeidet, a lehetőségeidet. Te tudod, hogy akarod-e EZT a gyereket. Szeretnéd-e, hogy ezzel a férfival legyél összekötve egy életre a gyerek miatt akkor is, ha nem maradtok együtt? Ha még nem késik, mindenképpen várj legalább 1 hetet, orvos is erősítse meg a terhességet, utána pedig állj a pasi elé és őszintén mondd el neki, hogy mi a helyzet. Együtt könnyebb lesz dönteni, de nem idegenekkel, hanem a másik érintett féllel kell ezt a döntést is felvállalni, ugyanúgy, ahogy a védekezés nélküli szexet.

2019. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Lehet a páromra számítani, mindennap elmondja hogy bárcsak már lenne pocaklakó. Ő még nemtudja, de ha tudná, nagyon boldog lenne a Hirtől. Dolgozom már, fix munkám van, sőt baba után, akár vissza is várnának ( többen is visszatértek szülés után) Csak az a problémám lehet túl fiatal vagyok egy gyerekhez, és a kapcsolat is elég friss
2019. jún. 15. 13:28
 6/45 anonim ***** válasza:
82%
Válaszodat válaszolva szerintem 27 évesen nem vagy fiatal a gyerekhez, az már kényesebb kérdés hogy 3 hónapja vagytok együtt, az is pozitív hogy van munkád ahová vissza is tudsz menni. Szüleiddel laksz? Barátod hol lakik?
2019. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék egyszer anyuka lenni, sőt minimum 2 gyermeket szeretnénk. Megbeszéltük párommal, ő is hasonlóan szeretné. Félek attól, ha elvetetem, akkor később nehezebben vagy egyáltalán nem eshetek teherbe és egy életre megbánom hogy most nem tartottam meg. 28 lennék mire megszületne, én csak 30 évesen akartam szülni addig pedig kihasználni a gyermek mentes gondtalan időszakot. Összetett kérdés ez és tudom egyedül én és párom döntjük el mi legyen, de jólesik mások tapasztalatát vagy véleményét is meghallgatni
2019. jún. 15. 13:37
 8/45 anonim ***** válasza:
46%
Nem 15 éves vagy, nem vagy túl fiatal.. És egy gyerek élete nem annyi, hogy majd akkor 2 év múlva, amikor már érettebb leszel. Szedd össze magad, ha megcsináltátok és minden feltétel adott, akkor ne vedd el az életét.
2019. jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem fiatal vagy, hanem pont jó korban vagy. Az egyetlen gond, hogy friss a kapcsolat. Viszont mentek már szét párok úgy is, hogy 10 évig harmóniában együtt voltak és házasság után fél évvel meg szétmentek. Most te/ti is az egyik ilyen véglet vagytok, jól is és rosszul is elsülhet ez.


Minél hamarabb mond el, és beszéljétek ezt meg, mert ha végül még is abortusz lesz, akkor azt se jó ha kapkodva kell intézni.

2019. jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Természetesen mihamarabb beszelek vele, és együtt döntést hozunk. Tudom h nem 15 vagyok, és lehet meglenne a háttér is hogy felneveljük, csak megijedtem, és korainak tartom leginkább a kapcsolat szempontjából, meg persze én 30 körül terveztem h szülök. De ott van az is hogy ez a 2-3ev megér e ennyi kockazatot amivel az abortusz jár.( testileg lelkileg egyarant)
2019. jún. 15. 13:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!