Abortusszal kapcsolatban láttam filmet, igaz történet alapján, tényleg így csinál az embrió közben?

Figyelt kérdés

Idei film,miszerint lelepleztek egy hálózatot,akik embriók szervével kereskedtek,és nem tudom hogy ami benne van 2x is 1 percben azt tényleg így van az életben,vagy csak hatásvadász képkockák.

Szóval mutatják a monitort abortusz közben,ha jól emlékszem vákummal történik.Odamegy a cső,kezdi szippantani,és az embrió kézzel-lábbal tiltakozik ez ellen,és egyszercsak kiszippantja,és valami véres váladékot dobnak ki,majd a dokinő sírva fakad,és kirohan onnan.

Kissé ez megérintett,mert már volt abortuszom,és szeretném tudni ez tényleg így van-e.(Unplanned angolul a film címe,magyarul Nem tervezett ha jól emlékszem)


2019. okt. 16. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

15 éve is ilyen volt a biosz órán vetített film, csak senki nem sírt.


Szerintem senki sem kereskedik abortált szervekkel, mert kb gombostűfejnyiek, vagy bab-borsó méretűek.

2019. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Őssejtekkel kereskedtek
2019. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
A film legfeljebb idősebb embrióval készülhetett, amit Magyarországon nem engedélyeznek. Az első írta jól.
2019. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A filmben szervek vannak,mert ez a hálózat valami huszon valahányadik hétig végzett abortuszokat,és ezeket adták el kísérletekhez,itthon nálunk egy politikus nő támogatta ezt a hálózatot.

Azt is tudom hogy erről nagyon régen volt valami igazi felvétel,azt hol tudom megtalálni,mert én azt nem láttam.Elég sok év eltelt mikor ez volt nekem,és akkor nem akartam belegondolni ezekbe a dolgokba,de most szeretném ezt látni valójában.

2019. okt. 16. 17:04
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Több videó is van róla, hogy az embrió elhúzódik az abortáló eszköz elől. Nagyrészt hatásvadász jelenetek, de nem teljesen alaptalan. Az idegrendszer már az első hetekben fejlődni kezd, és az abortusz határául meghúzott 12 hétre már többféle érzékelni képes receptorral rendelkezik a magzat. Természetes reakció, hogy ha hozzá érnek, megmozdul, elhúzódik. Nem azért, mert fél, hiszen nincsen még tudata, nincsenek érzelmei. Nem tudja, hogy mi az az abortusz, és a fájdalom értékeléséhez szükséges idegpályái sem fejlettek még. Egyszerűen az a magyarázat, hogy a már kifejlődött idegei és izmai képesek minimálisan reagálni a környezet ingereire.
2019. okt. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Néma sikoly a film címe amit keresel.
2019. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Reálisan nézve egy nőgyógyász doktornő nem fog bőgni egy abortusz után, neki ez a munkája, illetve ez is hozzátartozik. Egyébként van olyan nőgyógyász, aki nem vállal abortuszt, na ő meg azért nem fog bőgni, mert nem csinálja meg.

Én csak azt tudom, hogy a 12. heti ultrahangon (ekkora a legnagyobb magzat, amit el lehet vetetni) 5 cm-s volt az enyém, valóban volt már keze, lába, egy ekkora baba már szerintem is védekezik, mert életösztöne neki is van. Mondjuk egy 7 hetes embriónál nem tartom valószínűnek, hogy menekülne, semmije sincs kifejlődve, idegrendszere sincs. Szóval szerintem az a jobb, ha minél korábban megy valaki abortuszra, ha így dönt.

2019. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Valóban elhúzódik, de

Elhúzódik amikor a lábyom a pocakomra fekszik

Elhúzódik az amniocentézisko

Sőt az UH fej is zavarja, mert útban van neki.


Nem "halott" embryot szippantanak ki, mivel útközben nem egyben jön ki, plusz túl kicsi, így tuti nem a szerveivel kereskedtek.



Egyébként az abortált és "miss ab " miatt abortált magzatokat/ embryokat gyakran használják további vizsgálatokra.


20 hetes kor után pedig szülés,

Sőt

17 hetes korban olyan szinten, hogy előbb a magzat, aztán a méhlepény távozik, semmi vákuum nincs.

Szülés indikálás van.( sajnos utána kellett néznem, mert fejldési rendellenesség gyanu állt fenn a 18. Heti genetikai uh-on)

2019. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%
Igen, tényleg. A film teljesen valós történetet dolgoz fel.
2019. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, az ilyen filmekben soha nem a képi anyag a hamis, hanem a hozzá kapcsolódó narráció elfogult valamilyen irányban - ez már csak egy ilyen műfaj.

Egyébként itt van a film magyar felirattal: https://www.youtube.com/watch?v=lNtHkdurFuM

vagy éppen itt:

[link]

Azért ez alapvetően egy a vallásos nézetrendszert népszerűsító film... nem véletlen, hogy az USA bible-belt részén termeli a profit zömét... meg az se, hogy a vallási alapú "életvédő"-szervezetek kampányolnak mellette ezerrel, mint a citizengo és tsai.

2019. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!