Van itt olyan orvos aki abortuszokat végez? Illetve olyan aki végzett de már valamiért nem vállalja? Olyan is írhat, aki soha sem végezné el.

Figyelt kérdés
Nagyon jó volna tudni, hogy az orvosok hogyan vélekednek az eljárásról? Annak testi-lelki vonzatával együtt? Mit éreznek? Mit gondolnak? Köszönöm.

2017. nov. 13. 11:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

A nögyógyászok 99%-a végez abortuszt és nem gondol semmit, testi oldalról ellátja a beteget, a lelki meg nem rá tartozik.


Az orvosnak nem dolga mérlegelni a mütétet, csak egészségügyi szempontból - mármint higy a meghatározott idön belöle legyen elvégezve.


Ez ugyanolyan mütét, mint bármi más, ezt ugyanúyg el kell végeznie a betege érdekében és nem az a feladata, hogy az adott nö döntését minösítse vagy felülbírálja.


Az meg, hogy emiatt lesz valaki meddö, nagyrészt mese, ez régebben még talán igaz volt, de a mai technikai szint mellett gyakorlatilag kizárt.

2017. nov. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Orvos nem hiszem, hogy gyakran jár erre, de mi az orvosommal beszélgettünk elég sokat a témáról, amikor harmas iker terhesség miatt redukcióról kellett döntenünk. Ő 10 évig végzett abortuszt. Gyűlölte. 15 évvel ezelőtt úgy döntött, hogy többet nem csinál. Elmondta, hogy nem ítél el érte senkit, de ő már nem birta lelkileg, túl nagy teher volt neki. De soha sebkit nem beszél le az abortuszról, csak nem akar reszt venni a műtétben. Minket sem akart a redukcióról sem le, sem rá beszelni. Én rákérdeztem arra is, ha egyet elvetetunk, akkor vállalja-e a terhesgondozást és ugyanúgy áll-e hozzánk. Azt mondta, hogy igen, ahogy azokhoz a kismamáihoz sem viszonyul másként, akinek volt korábban abortusza. De szívből örült, amikor elmondtuk, hogy nem redukáltatunk.
2017. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%

Az én orvosom végzett, de már nem végez. Azt mondta, nem bírta tovább lelkileg. Mi az, hogy a lelki oldal nem az ő dolga? Mégis ki dolga lenne az ő saját érzéseig rendezni? Elvégre ő látta az apró végtagokat és fejeket, amiket kikapart, nem a nő, akinek a kérését teljesítette. Meg a dobogó szívű sejtcsomót is.

Missed ab utáni műtétet végez, mert ott az anya egészsége a tét, de ha valaki abortuszt kér, annak csak kitölti a szükséges papírokat.

2017. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Ő látta az apró végtagokat és fejeket? Meg a dobogó szívet, amit kikapart? Ezt ugye Te se gondolod komolyan? Az abortusz rossz, de, hogy lehet ekkorákat túlozni?
2017. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Az én orvosom már 20 éve nem végez abortuszokat, igazából nem nagyon beszélgettem erről vele, csak annyit tudok, hogy nem bírta azt a hatalmas lelkiismeret-furdalást, ami ezzel jár. Mert hiába a nő dönt, attól még ő végzi a véres részét, ő öli meg azokat a pici embereket.
2017. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
4es, mégis miben túlzás ez? láttál már 12 hetes magzatot? én igen, és hidd el, nem kell mikroszkóp alá nyomni, hogy lásd a végtagjait.
2017. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
Na mindjárt kiderül, hogy már egy orvos se végez ab-t. Biztos ezt is már a szerencsétlen nővérekre lőcsölik rá.
2017. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
3-as vagyok. Azt hiszem, a kérdésre válaszoltam. Igen, az orvos látja az uh-n a dobogó szívű embriót, amit persze a nőnek nem mutat meg, mert úgyis el akarja vetetni. És igen, egy 10 hetes magzat végtagjai nem láthatatlanok. Nézd már meg a google képkeresőben, hogy néz ki egy ekkora magzat. Rengeteg orvos van, aki a háta közepére kívánja az abortuszt, de sajnos el kell végeznie. Az enyém nem bírta tovább.
2017. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
2-es vagyok. Nálunk ket orvos nem végez a 13--ból (dokim mondta). Sokáig balhéztak is velük, a főnök sem nézte jó szemmel. De nem tudott mit tenni, beletörődött.
2017. nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
38%
Minden szakmának megvan a maga árnyoldala. Ha egy ember elítéli az abortuszt, ráadásul ha minden körülmények között, akkor az ne menjen nőgyógyásznak. Menjen a templomba misét tartani. Néhány ember szerint, ha bele döglesz is, meg kell szülni. Ezt csak azok mondják, akik a nőket keltetőgépnek nézik, és nem embernek. Ezeket az egyéneket is Dunába kéne lőni, mert betegek, de nagyon. Az ilyen orvosokat meg minimum eltiltanám a szakmától. Már csak abból kifolyólag is, hogy azokat is cserben hagynák, akiknek a terhességük bűncselekményből ered. Mert én is tudok olyat. És annak is az a baja, hogy a vallás elvette az eszét.
2017. nov. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!