Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tanácstalan vagyok és fáj a...

Tanácstalan vagyok és fáj a szivem a kicsiért. Megtartsam vagy elengedjem?

Figyelt kérdés

Van egy 4.5 és egy 3 éves gyermekem. Új friss kapcsolatomból várandós lettem 7.hétben vagyok. A probléma az h kb 100 ezer a fizetésem. A magzat apukája még nem tudta eldönteni akarja e a kicsit vagy sem. Azt mondta a felelősségtől összetörne fél h mi lesz ha nem lesz munkahelye és pénze.

Én viszont egyedül segítség nélkül vállaljam? Nagyon megvisel lelkileg már atyával is beszéltemaki szintén azt tanácsolta tartsam meg. De mi leszha nem fogom bírni anyagilag? Szívem azt súgja szeretném az eszem viszont nem. El lett indítva a megszakítás az ottani védőnő azt mondta a műtétig meggondolhatom magam. Visszacsinálható minden. Azt is tudom h a családom sem örülne. Már a kicsinek sem örültek. Nagyon nehéz ez nekem. Mit tennétek?


2019. nov. 28. 11:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Hát, ezt pedig kizárólag kettőtöknek kellene eldöntenetek. Segítségként annyi infó: hogyha megtartod, akkor igényelhetsz GYET-et, ami ugyan nem sok, viszont garantáltan jár, és napi hat órában munkát is végezhetsz mellette. (GYET=Gyermeknevelési támogatás (főállású anyaság). Csak annyi a feltétele, hogy legalább három kiskorú gyermeket neveljen, a legkisebb gyerek 8. életévének betöltéséig jár (3.életévétől). Összege 28.500 Ft, az Államkincstár honlapjáról letölthető űrlapon igényelhető. Mellette keresőtevékenység maximum heti 30 órában folytatható, otthon korlátlanul. Összegéből nyugdíjjárulékot vonnak.) Emellett a családi pótlék 13.300 Ft gyermekenként.) Egyszeri alkalommal a szülés után igényelhetsz anyasági támogatást is.)
2019. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

Nehéz ügy.

A megélhetésedről, lakásviszonyaidról, ill. hogy mennyi segítségre számíthatsz pl. szüleidtől, nagyon keveset írtál. Ezt neked kell mérlegelned.

Viszont tapasztalat szerint, ha egy nő a lelke mélyén meg akarja tartani a babáját, és mégis elveteti, akkor legtöbb esetben életre szóló pszichés problémákkal fizet érte. Magyarul: a lelkiismerete kínozza, amíg él.

Erre persze sokan írni fogják: majd pszichológus kigyógyít belőle. Hát, ha ez ilyen egyszerű lenne, csupa happy ember szaladgálna az országban...

2019. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

3 gyereknél a családi pótlék az 16ezer per gyerek.

Van-e hiteled? Mert ha nincs és van hol lakni, akkor megtartanám. Viszont az apukát kitenném. Egy férfi mindig talál munkahelyet magának, ha egészséges! Ezt tapasztalatból mondom. Csak nem kell válogatni. Ha meg a felelősségtől összetörne, az nálam már válóok.

2019. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%
Tartsad meg. Az atya gondolom valami pap lehet. Akkor vallásos vagy. Az abortusz gyilkosság lenne.
2019. nov. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%
Csak érdeklődésből, a két nagyért nem fáj a szíved? Minimálbérre 3 gyerek... Bár végülis jól írják előttem, az állam támogatja az eszetlen szaporodást, szóval még össze is hozhatod.
2019. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom 100 ezer forint fizetésből, hogy a fenébe tudsz eltartani két gyereket meg magadat. Én egyedül vagyok, de a 200.000 is kevés. Igaz, sok az albi. Ne szülj még egyet. Segélyekre alapozni borzasztó. És mi lesz ha ne adja a Jóisten, de valami történik veled? És nem fogsz tudni dolgozni?
2019. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
Bírom amikor a Jóistent emlegetik, és a gyilkosságra buzdítanak. D
2019. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Szóval van kettő picike gyereked, meg nagyon nagyon kevés jövedelmed, meg egy félig-meddig biztos kapcsolatod, és gondolkodsz, hogy megtarts-e egy harmadik porontyot? A meglévő gyerekeid miért nem érnek annyit, hogy ne akard magatokat még nagyobb kilátástalanságba sodorni? Ők is nagyon kicsik még, örülj, hogy egyáltalán mellettük dolgozni tudsz, nem azon kellene aggódni, hogy a harmadik jöjjön-e, hanem hogy a meglévő kettőt tisztességesen fel tudd nevelni.

(És nem, nem gondolom, hogy az tisztességes a gyerekeiddel szemben (mert neked most kettő darab gyereked van, akár tetszik a gyilkosozóknak akár nem), hogy mélyszegénységbe taszítod őket).

2019. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
Persze ha vallási meggyőződésből akarod megtartani akkor mondhatunk itt bármit, érvelhetünk mi a két gyerekeddel, a vallási lelki megnyugtatást mindig könnyebb választani, mint szembenézni a valósággal és hozni egy racionális döntést... Nevetséges hogy sokan a gyerekük normális felnevelése helyett egy képzeletbeli lényhez imádkozó, megkérdőjelezhető tisztességű és hitelű vallási csoport (mert mind ilyenl dogmáit választják... Csak aztán nem kell a segélykére meg a családra várni, hanem menni kell az egyházadhoz kuncsorogni meg az istenedhez, hogy ugyan agyjon már a báránykához legelő is, ne csak egy ketrecet...
2019. nov. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem segélyre szültem. Saját házam van 4szakmám. Amiért most kevesebbet kapok az azért van mert 6 órába kértem magam mivel nincs segítségem aki segítene oviba vinni a gyerekeket. Másik városban dolgozok így oda is kell érni és vissza az oviba a gyerekekért.
2019. nov. 30. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!