Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Teljesen tanacstal...

Mit tegyek? Teljesen tanacstalan vagyok. Baratnommel egyutt vagyunk mar egy ideje terveztuk a gyereket ossze is jott

Figyelt kérdés
De el akarja vetetni gondolkozik meg rajta de anyja is tomi a fejet meg meg egy jo paran hogy vetesse el, en meg szeretnem tartani hisz szeretjuk egymast es kettonkbol lett az embrio. Meg baratnom sulizik van neki 2 eve a sulibol. Nem akarom ra eroltetni, de azt se akarom egy elvetesse, mit tegyek?
2019. nov. 27. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Alapos tervezés lehetett, ha még az iskolát se vettétek számításba....

Inkább csak jól esett védekezés nélkül dgni, valld csak be!

2019. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Ezért nem kell 17 évesen gyereket vállalni, amikor még ti is csak gyerekek vagytok és ennél sokkal kevésbé fontos dologkban sem tudtok dönteni. Mi az hogy, tervezitek már egy ideje, most hogy összejött ő mégis el akarja vetetni? Nagyon jól átgondoltátok akkor.
2019. nov. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Te dolgozol? El tudnád tartani a harmotokat? Tudna folytatni az iskolát a barátnőd, lenne segítségetek, tudna valaki vigyázni a gyerekre, amíg te dolgozol és a barátnőd suliban van?

Minek terveztetek gyereket, ha most el akarja vetetni?

Uljetek le beszéljétek meg és reálisan gondoljátok át, hogy meg tudnátok - e tartani, milyen aggályai vannak stb.

Ne az érzelmek döntsenek, hanem a realitás.

Szeretetből nem lesz hol laknotok és nem adják szeretetre a pelenkát a boltban.

2019. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

22 vagyok, es igen dolgozok es lenne segitsegunk az en csaladom oldalarol biztosan es vannak nagyon kozeli baeataink akik ugyan ugy segitenenek

Es igen jol esett gumi nelkul dugni de nem ez volt a cel, nem egyszer kerdeztem tole rengetegszer mindig azt mondta komolyan gondolja en hittem neki aztan elkezdtek tomni a fejet es ez lett belole en fel akarnam nevelni es tudom is hogy felbirnank nevelni csak tulsagosan befolyasolhato az anyja altal amiota tudja az anyja azota van ez

2019. nov. 27. 10:32
 5/14 A kérdező kommentje:

Es igen tervbe volt veve minden, az iskolatol kezdve a szuleiig minden, hogy le koltozik hozzam kivolt szamolva az is hogy egy honapra mennyi menne el legdragabb dolgoktol kezdve a legolcsobbakig

En mindenre gondoltam csak arra nem hogy a semmibol egy ejszakai 4 ora hossza alatt rpmba dol az egesz mert bepanikol es tele tomik a fejet

2019. nov. 27. 10:44
 6/14 anonim válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Nagyon fiatalok vagytok még. Mivel Te szeretnéd a babát, ő hezitál, de ha megtartjátok gondolj arra,hogy x év múlva szétmentek, te élnéd tovább az életed,ő pedig ott maradna egy gyerekkel,akit nem is akart. Azzal a kockázattal vállald, ha szétmentek, Te neveld a gyereket.

2019. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Továbbra is azt javaslom, hogy uljetek le ketten és beszéljétek át alaposan.

És mondd meg a barátnődnek, hogy az ő teste, az ő élete. Az anyukájának nem sok beleszólása van már ebbe. Ne az alapján döntsön.

Azt viszont meg kell ertened, hogy sokkal nehezebb helyzetbe van, mint te.

Ő a nő, ő hordja ki a gyereket, ő esik ki a suliból és rajta marad a felelősség, ha meggondolod magad és lelépsz. Ő marad ott egyedül, végzettség és családi támogatás nélkül. Te élheted a világod ha úgy döntesz, elultasz havi 20 ezer gyerektartast és jól van. Ő rá fog szakadni a gyerek mindennapi nevelése és eltartása. Ez szakma és munkatapasztalat nélkül elég necces.

Persze értem én, hogy most úgy vagy vele, hogy mindent megteszel és varnad a picit. De nőként ez sokkal nehezebb, próbáld megérteni az ő helyzetét. Valószínű az anyukája érvelésével jobban azonosulni tudott, mint a tiéddel.

Hallgassa meg a te álláspontod és ő döntsön végül maga.

Ha valóban komolyan gondolod, ahogy írod, akkor szerintem meg tudod győzni. De arra kérlek, hogy sok más pasival ellentétben ne hagyd cserben a gyerekkel.

Meg fog változni a kapcsolatotok a szülés után. Nem lesz egyszerű, főleg ha a családja is ellenetek lesz.

2019. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
En eddig is es tovabb is tartom magam hozza es a picihez ha ugy dont hogy megtartja.Nincs annyi penz a vilagon vagy olyan isten aki engem ra tudna venni hogy ha megszuletik a pici hogy en elhagyjam oket. Tisztaban vagyok vele hogy neki mehezebb
2019. nov. 27. 11:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudom tisztaban vagyok ezekkel es nem is hagynam el. Tudom hogy az o dontese mert o hordja majd ki de nem a semmiert kezdtuk el tervezni es en komolyan is gondolom az egeszet eddig is barmi olyan jott elenk megoldottunk mindent pont nem akkor hagynam el mikor varandos a gyerekemmel vagy megszulte a gyerekemet nincs semmi ami ebben megvaltoztatna a nezetemet mellette akarok lenne vele es a gyermekunkkel. Akkor ha o hagyna el engem akkor is tamogatnam mindenben a picit amiben tudom es engedne. Ha volt gerincunk osszehozni akkor ahhoz is legyen hogy felneveljuk nem akarom elveziteni se ot se a gyerekunket o dontese barmi lesz is tudom de ha elveteti a gyerekunket egy az egyben megoli a ketronk kapcsolatat a csaladunkat tudom drasztikusabban fogom fel de ha szeret valaki valakit es osszejon a gyerek amit terveztunk is akkor miert kell ilyet csinalni? Bizok benne hogy nem fogja elvetetni es megbirjuk oldani a dolgokat ahogy eddig segitseg mindenkeppen lenne es en pedig dolgozok keresek penzt szoktam dolgozni beugroskent is eleg sok helyen megbirnank oldani a kesobbiekben nem lenne gondja az iskolaval sem meg birnank oldani azt hogy mig sulizik addig en legyek a gyerekkel vagy egy olyan ember akiben tenyleg megbizunk sot az iskola ahova jar ott is segitenenek neki a baratnoje terhes lett az iskola felajanlotta neki hogy x orankent hazajarjon etetni vagy barmi o nala sem lennenek kulonbek kitartanek mellette barmi lenne barhogy lenne
2019. nov. 27. 11:36
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Hidd el a legtöbb férfi nem úgy vállal gyereket hogy aztán külön menjenek. Mégis sokszor ez a vége. Lehet most megesküszöl hogy nem hagyod el aztán meg megváltozik a teste, a kapcsolatotok, az életetek.... Stb. Nincs szex akkor amikor akarod, elhanyagolja magát.... Stb Jön valaki aki meg megadja amit akarsz és vagy "csak" megcsalod vagy elhagyod. Nem azt mondom hogy így lesz. Ne legyen így. De sajnos nem tudhatod te sem előre.

És igen meg kéne ezt beszélnetek. Lehet olyan dolgokat mondott neki az anyja, amibe eddig bele sem gondolt és most, hogy igen, rájött mégsem akarja ezt. Sokan még felnőtt fejjel is úgy vállalnak gyereket hogy nincsenek vele tisztában, igazából mit is vállalnak. Ő meg még maga is gyerek szinte

2019. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!