Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tanácstalan vagyok. Megtartsam...

Tanácstalan vagyok. Megtartsam vagy elvetessem?

Figyelt kérdés

A napokban tudtam meg, hogy 6 hetes terhes vagyok. Volt egy kis baleset amikor félig-meddig lecsúszott a gumi, de nem mentem el esemény utáni tabiért, gondolván ebből úgyse lesz baj. (Én hülye.)

A párommal alig pár hónapja ismerjük egymást, egyikőnk se készült erre, korábban ő is mondta, hogy nem szeretne még gyereket jó pár évig. Még nem tudja a dolgot. Egyelőre úgy készülök, hogy ha megtartom a gyereket egyedül kell felnevelnem. Nincs saját lakásom, albérletben lakom, kb havi 120 ezerért. Ülőmunkám van, szóval a terhesség nagy részét végig tudnám dolgozni. Az albérlet, rezsi levonása után kb nettó 200 ezrem lenne minden kiadásra. Fogalmam sincs mennyi pénzbe kerül egy gyerek. Egyik nap úgy kelek fel, hogy számolok, matekozok, gondolkodom, hogy lehetne ezt megoldani, másnap úgy hogy úristen nem akarom ezt az egészet, nincs még itt az ideje. Tépelődök, sírhatnékom van. A fejemben egy teljesen más útja lett volna ennek, házassággal pár év együtt éléssel, majd utána gyerekkel. Most meg ez van. Anyukámnak már elmeséltem, neki 19 évesen volt egy abortusza. Utána 4 gyermeket szült, de azt mondta máig rengetegszer eszébe jut, hogy a kis meg nem született "testvérünk" is milyen csodás lett volna. Nagyon össze vagyok zavarodva és félek. :(( Az abortuszt egyértelműnek a könnyebbik útnak tartom de közben azt érzem nincs igazán valós indokom rá, hiszen valójában nem vagyok válsághelyzetben. Mit tegyek?:(


2019. dec. 1. 14:37
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Lemaradt hogy 26 éves nő vagyok.
2019. dec. 1. 14:39
 2/31 anonim ***** válasza:
51%

Én azt mondom, hogy ha lehetőséged van rá, hogy felneveld, tartsd meg. Biztos segítene anyukád is ha úgy alakul valami.


Ui. Mivel a kérdést a tegnapról törölték, így itt üzenek Kamillának, aki privátban írt, hogy neki nem kívánok hasonló szépeket, mert az is sokmindent elárul egy emberről, ha valaki ilyeneket kíván egy anyának.

2019. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
A pároddal közösen döntsetek. Korábban azt mondta, de most éles lett a helyzet.
2019. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
56%
Beszéld meg az Apával. 26 éves vagy, felnőtt nő. Szerintem ha akarod meg tudod csinálni.
2019. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
48%
26 évesen azért már vagy éppen extrém fiatal.
2019. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem vagyok már fiatal, nem is az életkorommal van a probléma, hanem azzal, hogy félek egy friss kapcsolatba szülni, egy életre közösséget vállalni valakivel, akivel még csak együtt sem éltem soha. Ezért készülök lélekben arra, hogy lehet ezt az egészet egyedül kell végigcsinálnom. Ma beszélek a párommal és meglátjuk mit mond.
2019. dec. 1. 14:56
 7/31 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem csupán megrémültél. Beszéld meg a pároddal,de biztos képes leszel rá hogy felneveld. Ha gondolkodnod kell hogy el vetesd e akkor nem kell akarod elvetetni.
2019. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
48%
Nem tervezett, becsúszott terhességét amit az apa elore kijelentve nem akar, nem tart meg épeszű nő.
2019. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
45%
Ezt nekem írtad, 9? Sosem volt, és korom alapján esélyes,hogy mar nem is lesz. De mind8g is uyg gondoltam, hogy ha valaki nem tervez gyereket, nem akar gyereket, mégis teherbe esik, akkor mas megoldas nincs. Persze, meg lehet tartani a gyereket egyedül is. Lehet nyomorogni, az apukát meg tartásdíjra kényszeríteni, aztán magyarázni a gyereknek majd, hogy mekkora szemétláda az apja, miközben az anya tudta a kezdetek kezdeten, hogy nem akar gyereket.
2019. dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
36%
Én azért elmondanám hogy a legjobb barátnőm egy becsúszott gyerek. A szülei egy bulin találkoztak és megtörtént aminek kellett. A két szülő összenézett nem örültek neki de összejöttek megtatrották a gyereket és boldog házassági életet élnek. A barátnőm mindig is tudta hogy ez a helyzet és normális , lelkiekben egészséges életet él, sokkal pozitívabb mint én.
2019. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!