Megtartsam vagy ne?

Figyelt kérdés
Nem tervezetten de teherbe estem egy lassan 5 éve tartó laza kapcsolatból, ahol volt szó arról hogy lehet majd gyerkőc kesobb de csak futólag. A pasi sokat dolgozik, ezert nem fordult komolyra a kapcsi, illetve neki már van 1 gyerkoce. Teherbe estem. Reakcioja: dontsem el en de o nem akar ebben resztvenni, semmilyen felelosseget nem akar. es hogy neki meg sincs ehhez kedve, meggondolta magat nemis akar tolem gyereket. Sajnáltatja magát hogy egy ilyen helyzetbe belekerult, pedig itt sztem engem kene sajnálni hogy így kicseszett velem mert akkor vedekeztunk volna es nem esek teherbe( eh a baba konkretan kb. 2 ev nem vedekezes utan sikerult be szoval még en se hittem volna hogy valaha lesz) .
2019. nov. 1. 10:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%
Nyilvanvaloan nem kellene megtartani, pláne hogy szavazásra is bocsátod...
2019. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
"Sajnáltatja magát hogy egy ilyen helyzetbe belekerult, pedig itt sztem engem kene sajnálni hogy így kicseszett velem mert akkor vedekeztunk volna" - no comment. Itt csak a magzatot lehet sajnálni, ő megjárta, akár megtartod, akár elveteted, neki sehogy sem lesz jó. - Amúgy a leírásod alapján egyértelműen elvetetném a helyedben.
2019. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Én azt nem értem, hogy egy "laza" kapcsolatnál, ahol ilyen a másik fél, miért nem lehet védekezni?Egy élettel így játszani..... más meg a kezét összetenné, ha összejönne.
2019. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

Én személy szerint úgy gondolom, hogy ez így egy nagyon bonyolult kérdés, amiben maximum tanácsot lehet adni, de nyilván neked kell dönteni. Én még tanácsot is csak annak fényében adnék, hogy tudnék-e további részleteket és azok milyenek. Mivel nekem van egy gyermekem én inkább azt mondanám, hogy igen, tartsd meg-hisz épp most élem át az egész babázósdit- de abszolút nem vagyok abortusz ellenes. Legtöbb esetben én az anyát nézem, most is, hisz tulajdonkéopen magadra maradsz az ügyben.

De tudni kellene, hogy hány éves vagy?

Mennyire szeretnel/szerettél volna már babát? (Mondjuk abbol hogy megkérdezed megtartsd-e abból úgy gondolom, hogy magad sem tudod)

Mennyire ragaszkodsz ehhez a kapcsolathoz?

Milyenek az anyagi körülményeid?

Van-e/lenne-e segitseged, mondjuk anyukád személyében?

Stb., stb...


Ugyanis nem mindegy hogy ez 25, 29, 36, vagy 42 évesen esett meg veled. Nyilván ez nagyon sokat befolyásol az ügyön. Nálam legalább is biztos így volna. Mert szerintem én 35 év felett bevállalnám, még ha egyedül is nevelném fel.

Ha már nagyon vágynék rá, elfogadnám hogy így alakult. Viszont ha ragaszkodsz ehhez a valakihez (ehhez az apajelöltféleséghez, amit nem is igazán értenék ezek után) akkor nem tartanám meg, mert ő biztos nem maradna ezek szerint babával veled.

És hát ami nagyon fontos hogy milyen anyagi lehetőségeid vannak. Meg tudnál-e neki minden szükségeset venni (a terhesgondozás, szülés, baba cuccok, hirtelen egyben azért elég húzós amennyiben szeretnél jó kezekben lenni pl.) itt azért úgy 500e-1milliós nagyságrendről gondolkozz.

Én pl magánorvoshoz jártam, magán uh-ra, bár állami kórházban szültem. De a babacuccok sem olcsóak, még ha használtan veszed is nagyon sok minden kell. Persze ha sztk-ba jársz és mindent használtan szerzel be az úgy sokkal barátibb, de én pl a vizsgálatokon tuti nem spórolnék.

Az sem mindegy hogy dolgoztál-e eleget ahhoz hoy kapj Csed-et, Gyed-et. Hisz ebből fogsz élni szülés után teljesen egyedül. Hogy van-e saját lakásod, esetleg autód. Ezekre babával nagy szükség lehet. Lakásra hogy ne kelljen az albérletet fizetni egyedül, és autóra, mikor valahová el kell menni vizsgálatra, oltásra, stb. Meg lehet oldani tömegközlekedéssel is nyilván, de egy újszülöttel azért nem ajánlanám. Plusz neked is új élethelyzet lesz. 100+1 Olyan dologra kell majd figyelni, amire azelőtt nem. Sokkal több cuccal kell majd mindenhová menni. Hiszen ő már minsig veled lesz, és neki bizony vannak szükségletei bőven.

És végül nem utolsó sorban hogy lesz-e segitseged?

És ezt úgy írom, hogy az én babámmal alig volt baj éjjelente, de ami volt is 90%-ban egyedül oldottam meg. Nem mintha az éjjel lenne a leglényegesebb, de nappal is nagyon fárasztó ám az első időszak. (Akár 3 óránként eszik, akár igény szerint). Ha se nappal, se éjjel nincs segitseged, vagy egy hús vér ember akihez legalább néha napján hozzászólj azért az úgy elég nehéz-legalább is nekem az lenne. Pedig sajnos nekünk is messze él mindkét nagyi. Anyukám kb havonta 1x jön 1 hétvégére. Meg a szülés után volt itt 1 hetet. De ez is óriási dolog nekem olyankor.

Úgyhogy én nem tudom, de ezeket és persze még ezer dolgot nagyon át kellene gondolni a döntés előtt. És mihamarabb, mert ha az abortusz mellett döntessz, akkor jobb volna mihamarabb letudni, testi és lelki szempontokból is.

2019. nov. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Nindzsaaa válasza:
46%
Szerintem egy babának szüksége van egy gondoskodó anyára és apára ha az apuka nem támogat a terhességben és egyedül vagy nincs aki segítsen nem éri meg belemenni. Későbbiekben is ha nincs a gyerek mellett mikor felnő apuka kihatással lehet a gyerekre.(későbbi depresszió meg ilyenek) Mellesleg terhesség alatt szerintem kell sok segítség egy anyukának hogy pl ne egyedül cipekedjen bevásárlás után stb... ha a barátod nem válalja a felelősséget elég szomorú. Szerintem mindenképpen beszéld át mégegyszer az apukával hátha csak váratlanul érte ez a terhesség. Ha az apa aztmondja tényleg így gondolja tudom hogy nehéz döntés elvetetni egy gyereket de én ezt tenném... Mindenesetre remélem minden a jóra fog fordulni :)
2019. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

Hogy te mit csinálj, ahhoz nem tudok hozzászólni, főleg, hogy a körülményekről nem sokat írtál.


Amit én tennék: megtartanám. Egyrészt mert nekem az élet szent, főleg, ha ezt az életet a saját felelőtlenségem hívta életre. Másrészt a pasit már lapátra tettem volna, és a gyerek megszüntetése után perelném tőle a gyerektartást, mert ő nem 'került' ilyen helyzetbe, hanem hozta magát ilyenbe. Felnőtt emberek pedig vállalják a döntéseik következményeit. De ez én vagyok. Amit biztosan nem tennék, nem idegenektől várnám, hogy ítéletet mondjanak arról, hogy megszülessen-e a gyerekem, vagy sem.

2019. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
78%

Te mit akarsz?

Van pénzed,lakhatásod egyedül felnevelni egy gyereket?

2019. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%
Eddig milyen ilyenre azt írtam, hogy tartsa meg, neked viszont annyira üvölt a felelőtlenség minden sorodbl, hogy egy aranyhalat nem bíznék rád.
2019. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
72%

Miert nem vedekeztetek?...

Egyebkent nekem az jon le, hogy te sem akarod megtartani. Szerencsere még nem kotelezo es van onrendelkezesi jogod a sajat tested folott. Mi a kerdes?

2019. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, de ti milyen emberek vagytok?

1., laza kapcsolatban, védekezek! Nem kurok gumi nélkül.

2., nem hibáztatom utána az apát, aki mellesleg ugyanolyan hülye, mint te

3., nem szavaztatom meg az abortuszomat a gyk-n.

Amúgy meg vetesd el, mert szerintem képtelen vagy gyereket nevelni.

2019. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!