Amíg nyaral, mondjam meg neki? Úgy érzem, nem kéne?

Figyelt kérdés

Sajnos terhes lettem, viszont akitől, azzal elég bonyolult kapcsolatban voltunk mindig... Kimondottan együtt sosem voltunk, ezt itt nem is szeretném ecsetelni. De fontos szerepünk volt a másik életében, csak aztán rájöttem, hogy ez így sehová sem fog vezetni, időközben neki lett egy komoly(abb) párkapcsolata, jelenleg is vele van külföldön, január végén jönnek majd haza.


A mi kapcsolatunknak a végére én tettem pontot, még december végén és akkor is a létező összes erőmet össze kellett ehhez szednem, meg is beszéltük, hogy jóideig nem keressük a másikat, barátilag sem. Örültem, hogy sikerült és lezártam, lelkileg is sokkal jobban viseltem, mint gondoltam. Aztán pozitívat teszteltem... Az első gondolatom az volt, hogy felhívom, de utána rájöttem, hogy a barátnőjével nyaralnak, teljesen más időzónában vannak, nem kéne így letámadnom ezzel, meg mégis mit várnék, mit fog tenni?! Kedden megyek majd orvoshoz, és amilyen gyorsan csak lehet, szeretnék túl lenni az egész hercehurcán, beavatkozáson. Szóval biztos, hogy nem tartom meg.


A kérdésem tehát az, hogyha vége közöttünk így mindennek, nem is beszélünk, és biztos vagyok abban, hogy nem akarok még gyereket, akkor jobb, ha nem mondom el, igaz?


2020. jan. 17. 16:22
1 2 3
 1/29 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Mármint, higy nem mondod el, hogy abortuszra mész? Igen, a fenti esetben ez a legjobb megoldás.

Ő úgy hagyott ott, hogy nincs/nem akar (akkor és ott) gyereket tőled. Te most nem akarsz. Ha most nem mondod el, akkor tkp. mindketten azt teszitek, amit terveztetek amúgy.

Sajnálom, hogy erre kényszerülsz. Zökkenőmentes gyógyulást.

39FHET

2020. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
10%
Én elmondanám, de csak utólag.
2020. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem mondanám egyáltalán el.
2020. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Igen, az egész terhesség-abortusz mizériából szeretném kihagyni... Azért, mert most semmit nem tudnánk érdemben beszélni, hiszen nincs itt. Utána meg, amikor már hazajön, remélem túl is leszek az egészen, és azért lenne furcsa.


Utólag pont ezért nem akarom neki elmondani, mert mégis mit mondanék? "Lett volna egy gyerekünk, de mégsem." ?

2020. jan. 17. 16:34
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Férfiként írom: ha semmivel nem vehetnélek rá a döntésed megváltoztatására akkor biztos, hogy soha nem szeretnék róla tudni.
2020. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
Nem mondanám el egyáltalán.
2020. jan. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem szeretne rola tudni. Es ha meg is tartanád valami érzelemtől fűtve, csak szívnál kesobb. Neki mar kapcsolata van, ti nem fogtok összejönni már valószínű.

En igy ismeretlenül is becsülöm hogy inkabb elveteted.

2020. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%

Ha előtte nem mondod el neki,utólag már semmiképpen ne tedd!

Ha a döntésed végleges,és ahogy írod is,mindketten kezditek élni a saját életeteket egymás nélkül,nem tartom jó ötletnek beavatni a terhességbe.

Bár ez attól is függ,milyen volt a kapcsolatotok,miért szakítottatok végül,milyen emberek vagytok.

Nehéz helyzet,igazából ahogy írom,amit írok,úgy válok egyre bizonytalanabbá a tanácsomat illetően.

Mert egyrészt joga van tudni. Másrészt meg,ha nincs közös jövőtök,és nem kérdés,az ab.sem,ő pedig már mással van,nem tudom,mennyire célszerű elmondani neki.

Egyben viszont biztos vagyok. Abban,amit az elején írtam. Ha az abortuszig nem mondod el neki,utána már ne tedd!

Mielőbbi testi és lelki gyógyulást kívánok neked!

2020. jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, ez esetben tök felesleges elmondanod, csak belekavarnál az életükbe ezzel.
2020. jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%
Ha en lennék a pasi, tudni szeretném. De tény, hogy mindent bonyolítana, és igazából amit nem tudok, nem is faj. Szerintem ne mondd el.
2020. jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!