Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés
A barátommal nem terveztünk babát, de ő azzal poénkodik hogy azért nem szexelünk mert terhes vagyok. Ma csináltam egy tesztet és pozitív lett. Egyszer beszélgettünk és ő nem akar gyereket..de eddig én sem szerettem volna. Ha elmondanám neki biztos kiakadna és azt akarná szakítsam meg a terhességet.(Volt már ilyen beszélgetésünk.) a tesztem pozitiv én sem tudom meg-e tartsam..közöljem vele? Vagy vetessem el és ne szóljak? Veszekedés lenne ha megtudnà. Ha elmondjam hogy közöljem vele? 20/lány&21/fiú

2015. ápr. 27. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp mondjad el neki, ezt ketten hoztátok össze mind a ketten felelősek vagytok a döntésért.
2015. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Együtt csináltátok, ő is kellett hozzá. Joga van tudni.

A legnagyobb butaság szó nélkül elvetetni!

2015. ápr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha elmondod, másképp kezeli, mintha csak szóba kerülne "csak úgy elméletileg". Például nálunk azt mondta barátom, hogy ha erős down-gyanús lesz a baba, elvetetjük, kész, olyan könnyen kezelte; viszont mikor kiderült, hogy ennél sokkal nagyobb baja van, és muszáj volt elvetetni, nem tárgyként kezelte, megviselte azért őt is, hiába tett úgy, mintha nem. A pasik érzékenyebbek, mint mutatják, ők is éreznek, és igen, joga van tudni, hogy a gyerekét hordod. Közöld vele, melletted fog állni, nyugi :)
2015. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem is értem hogy jutott eszedbe,hogy ne mond el, mind a ketten ott voltatok amikor készült a baba kettőtöké a döntés. Joga van tudni róla. Akár mennyire nem akar gyereket és ha az abortuszt támogatná abból is nagy vita (sőt sokkal nagyobb vita) lenne ha utólag tudná meg! Minek egy olyan kapcsolatban élni ahol semmi bizalom nincs, és ilyen komoly ügyekben titkolózol?
2015. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Kérdező!


Mielőtt döntést hoztok, tisztában kell lennetek azzal, hogy ez a gyermek nem egy tárgy, vagy egy talált kiskutya, hogy megtartsam-e, vagy sem. A saját véretek életéről van szó. Egy rossz döntés az egész életetekre és a kapcsolatotokra is kihat, és lelki nyomorékká tehet benneteket. Kérlek Titeket, hogy döntsetek az ÉLET mellett, nem fogjátok megbánni! Sok erőt és kitartást kívánok!


Ajánlom figyelmetekbe a 8. választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Szeretettel: mrsz

2015. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mindenképpen mondd el, ezt nem szabad titokban egyedül végigcsinálni. Ha szereted a párod, őszinte leszel hozzá, hisz ez lesz most életetek legnagyobb, legsúlyosabb döntése. Ha elmondod, adj neki időt arra, hogy megeméssze a dolgokat. Az első reakció biztos pánikreakció lesz, nem biztos, hogy hosszú távon is azt gondolja majd, amit elsőre kimond. Gondolkodjatok egy pár napot, majd beszéljétek át, ki mit gondol, ki mit érez, mit szeretne, mitől fél. Közösen gondoljátok át a lehetőségeket, és közös döntést hozzatok, olyat, amivel mindketten egyetértetek. De alaposan gondoljátok meg, nem szabad elhamarkodottan dönteni, hisz itt most egy életről van szó, és a döntésetek nagymértékben kihat a további életetekre, párkapcsolatotokra. Ha rosszul döntötök, egy életre megbánjátok, rámehet a kapcsolatotok, tehát nagyon-nagyon gondoljátok át.
2015. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!