Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan tegyem túl magam az...

Hogyan tegyem túl magam az abortuszon?

Figyelt kérdés

Ma volt a beavatkozás,végig bőgtem a várakozást a nűtét után pedig teljesen kikészültem bántam az egészet. A férjem is szerette volna szívem szerint én is megtartottam volna, de 4 gyermekünk van, a legkisebb 3 éves nem tehettem meg vele, velük.

Most viszont teljesen összeomlottam. Fáj aszívem érte. Bennem növekedett itt érezte magát biztonságban én pedig el vettem tőle az esélyt h élhessen.

Ha tehetnén vissza csinálnám. Kérlek ne rúgjatok belém, tudom h az én felelősségem vállaltam is a következményeket, de könnyebb lesz valamikor?


2020. márc. 26. 20:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos én sem tudok bíztatot mondani.Nyilván előbb utóbb jobb lesz!
2020. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Tudom nem nagy vigasz.

De örülj a 4 gyermekednek hogy vannak és egészségesek.

Akartok meg gyereket egyáltalán? Ha nem akkor talán kottesd el magad. :(

Kitartást nektek de gondolom a 4 gyerek sem könnyű. Ne aggodj ő meg nem érzett semmit.

2020. márc. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Védekezzetek! Sajnálom, hogy at kellett elned, de egyszeruen nem ertem, hogy emberek miert nem vedekeznek? Annyi ilyen kerdest olvaosk! Kerlek, a jovoben tajekozodj a neked legmegfelelobb vedekezesi lehetosegekrol, a sajat lelki vilagod érdekében
2020. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Részvétem, kérdező! Sem a veszteség sem a fájdalom nem lesz kisebb attól, hogy magad döntöttél így a körülmények fényében. Ugyanazt éled meg, mint akiktől a balszerencse vette el. Az érzéseidhez jogod van. Ne hagyd, hogy kisebbítsék, akik habzó szájjal mutogatnak rád. A legundorítóbb hozzászólás, "a majd most megtanulod hogy..." Te jó ég! Tanuló helyzet az, ha elkések a rosszul kiszámolt út miatt és másnap korábban indulok. Empátia zéró.
2020. márc. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Miért nem tehetted meg vele? Lett volna egy kistesója? :D Vagy mi a legrosszabb, ami történhetett volna?
2020. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

De! Vállalta a következményeket, ugyanis bármennyire is hihetetlen, de egy terhesség során nem csak a szülés minősül felelősségvállalásnak! Hozott egy döntést, vállalta az ezzel járó következményeket és legfőképp felelősséget vállalt a már meglévő 4 gyerekéért!! 100%-os védelem pedig továbbra sem létezik.

Annál nagyobb baromság meg a világ nem létezik, hogy "Jajj ahol elfér 1, ott 2 is, ahol elfer 2 ott 3 is..."

Már miért kéne törvényszerű legyen, hogy biztos elfér több is?! E logika alapján, ahol elfér egy gyerek, ott elfér bármennyi is, hiszen ezzel pontosan ezt sugalljátok. Márpedig több gyerek eltartása többe kerül, mint kevesebbé, ehhez azért nem kell sok ész, hogy belássuk. Egyáltalán nem biztos, hogy valakinek anyagilag, érzelmileg stb beleférne plusz egy gyerek. Valószínűleg ezzel a kérdező is tisztában volt, ezért is ment abortuszra.

Kérdező ne szomorkodj, gondolj a már meglévő 4 gyerekedre, velük foglalkozz és hidd el idővel majd jobb lesz a helyzet. Legyen benned az, hogy jó döntést hoztál, bármennyire is nem annak tűnik jelenleg.

2020. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedved válaszokat!

Dolgozom én is párom is, egy 3 szobás lakásunk van. Éppen gyűjtögetünk, félrerakunk h jövőre eladhassuk és vehessünk egy nagyobb házat, ha akkor érkezett volna nem is lett volna kérdés hogy marad :( Tudom túl kell lépnem valahogy ezen, de csak erre tudok gondolni. Előttem a babaillata az a közelség,az éjszakák a szoptatás szívesen vállaltam volna mindent.. Remélem nem büntet isten azzal h több gyermekem nem lehet ezután.

2020. márc. 27. 20:03
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Hát kedves kérdező, ennél ostobább indokot rég hallottam. Teljesen jogos a bűntudat, nem értem miért adod itt elő a mártírt.
2020. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az nem elég indok hogy még itthon a 3 évesem és így is nehezen oldom meg hogy dolgozhassak, és emellett elegendő időt fordítsak a már meglévő 4 gyermekemre és elvégezzem a háztartást is?

Vagy talán az hogy boldognak és kiengyensúlyozottnak akatom látni őket, nem egy olyan anyát nekik aki nem tudja hol áll s feje melyikre figyeljen.. Esetleg van 4 gyermeked hogy ilyen nagy tapasztalattal írsz? Fogamzásgátlót szedtem arcürrggyulladásom volt antibiotikumoztam az orvosom szerint nagyban közrejátszott h hatástalanítsa a gyógyszert, de nem fogom erre nem lehet kifogás ennek tudatában nem vigyáztunk mert nem hittem h teherbe eshetek.. Így is az én hibám, de nem érzem jobban magam semmitől. Papírokkal mentem a családvédelmi szolgálathoz is,akivel ezután a spirál mellett döntöttünk a kontroll után felhelyeztetem. Bele sem kezdtem ebbe a kérdés írásakor hogy nehogy azt gondolják erre hivatkozvom vagy azt hibáztatom, de olyan üzenetet kapok amik mellett nem tudok elmenni. Szép estét!

2020. márc. 27. 21:07
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem elég indok, mivel te magad írtad, hogy egy év múlva semmi akadálya sem lett volna.
2020. márc. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!