Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan lépjek túl az abortuszon?

Hogyan lépjek túl az abortuszon?

Figyelt kérdés

Különböző okok miatt abortusz mellett döntöttünk a férjemmel. Nem gondolom hogy ez bűn lenne, nem gondolom hogy bölcsebb lett volna nyomorba babát szülni. De mégis nyomaszt. Tudom hogy jelen esetben ez volt a legjobb döntés és tudom hogy lesz majd még baba a meglévő mellé de mégis bánt az a lelkiismeretfurdalást keltő szöveg amit anyósom/családvédelmis/média közvetít felém.

Hogyan tudok továbblépni és tiszta lappal kezdeni egy új szakaszt az életemben?

29N


2020. márc. 3. 08:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%

Ha úgy gondolod, ahogy írtad (nem bűn stb.), akkor miért nyomaszt?

Anyósodnak miért mondtad el? A médiából én sosem hallok abortuszról, inkább mindenféle fogamzásgátló módszerekről (reklámok). A csv-s meg naponta több abos nővel beszél, nem is fog emlékezni rád.


Magadban tisztázd mit érzel és valóban úgy gondolod-e, mint ahogy írtad.

2020. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Tudom hogy helyesen döntöttem de mégis azt érzem hogy mindenki "szid" és még bennem él ahogy a csv-s alkalmazott próbált rábeszélni hogy neveljük és éljünk segélyből. Mindenki megvető és olyan mintha csak én tudnám hogy jelen helyzetben ez jó döntés volt
2020. márc. 3. 08:36
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
Csak te képzeled, hogy szidnak. Senkit nem érdekel, hidd el.
2020. márc. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%
Ti döntésetek volt. Mással ne foglalkozz...
2020. márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%

Ez most egy felfokozott lelki állapot. A családvédelmisnek a dolga az érzékenyítés, bár komolyan mondom kiváncsi lennék, hogy az ő munkájuk hatására hányan gondolták meg magukat. :(

A füled most jobban rá van állva, hogy ezeket a dolgokat meghalld. Azt írod van már egy baba. Törődj azzal, a mások véleményét meg engedd el. Ha nagyon nem megy a feldolgozás, kérj szakembertől segítséget. Vannak pszichológusok, amit a TB finnanszíroz.

2020. márc. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
62%
#6 Akarod mondani a TE fejedben! Az abortusz továbbra sem bűn és nem is gyilkosság. Az, hogy te alapvető dolgokkal nem vagy képben, az legyen a te bajod! :)
2020. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%

Kit érdekel a tízparancsolatod?! Húzzál a vallás topikba, aztán ott linkelgesd meg hittéríts! Senkit nem érdekel, hogy milyen mesében hiszel, ez a te bajod. Attól még az abortusz nem lesz sem bűn, se gyilkosság, próbáld meg feldolgozni.

S

Saját magad égeted...

2020. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%

Itt ti vagytok azok, akik megállás nélkül szajkózzák, hogy így bűn, úgy bűn, mintha azzal hogy minél többször leírjátok igazzá válna.... Pedig nem.

Ha nem írta volna ide valamelyik vallási fanatikus 5x, hogy "Jajj tízparancsolat, jajj mekkora bűn", egyszer se kellett volna kijavítani szegénykét, hogy el van tájolva. 🤷🏽‍♀️

Sajnos én speciel a hülyeséget nem tudom szó nélkül hagyni, ez van.

2020. márc. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%

Láthatóan hallucinálsz, ugyanis a kérdező éppenséggel azt írta le, hogy tudja hogy ez NEM bűn, mivel hogy nem az. A vallást totálisan felesleges és értelmetlen idekeverni, ugyanis semmi köze a témához. Valaki vagy vallásos és hisz az egész bibliai mesében vagy nem! Ennyi. Az, hogy te személy szerint bűnnek tartod, az továbbra is a te egyéni szoc.problémád. A tények továbbra is tények és semmilyen mese nem írja felül. A törvény értelmében az abortusz egy totál legális műtét, innentől nincs miről beszélni. Továbbá valaki megöléséhez szükséges, hogy előtte élve megszülessen! Na már itt bukott is rögtön a dolog. Ezer sebből vérzik. Ha akkora bűn lenne, börtönben lenne minden orvos és a nők is, akik abortàltak. Pontosan hányan is csücsülnek emiatt börtönben? Hmm? Ja hogy senki. Aki meg tök komolyan képes egy fejletlen, tudat nélküli, fájdalmat nem érző sejtcsomó abortálását összehasonlítani egy már megszületett, érző, tudatták, vágyakkal, érzésekkel rendelkező ember megölésével, annak szimplán baj van az emeleten, méghozzá elég nagy.

Szóval pöröghetsz nyugodtan itt a tízparancsolatodon, semmit nem bizonyítasz vele, ez csak mese habbal. Ha te akarsz, hát élj a szent parancsolataid alapján, kutyát nem izgat, más meg majd eldönti nélküled hogy és mi szerint kíván élni.

Menj szépen inkább a vallás topikba, ott talán még érdekel is valakit a hittérítő prédikációd. :)

2020. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

"de mégis bánt az a lelkiismeretfurdalást keltő szöveg amit anyósom/családvédelmis/média közvetít felém." - Kérdező, a családvéselmisen egyszer kell túlesni - mellesleg ha elég határozott vagy meg viszed a férjedet is, vissza fogja fogni magát. Az anyósodat megkéred, hogy szálljon le a témáról, vagy egyszerűen ha belekezd, otthagyod, azt mondja magának... - esetleg szólsz a férjednek, hogy rendszabályozza meg az anyucikáját, - a média zömén meg van kikapcsoló gomb.

Egyszerűen az embernek nem szabad folyamatosan mások véleményétől függenie.

2020. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!