Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Melyik rosszabb? Az abortusz,...

Melyik rosszabb? Az abortusz, vagy az abortusz jogának elvétele?

Figyelt kérdés

Most kimondottan arra az abortuszra gondolok, amikor nem egészségügyi okok miatt, hanem bármi más miatt fordulnak ehhez a nők.

Sok helyen ugye illegális és sok celeb posztol erről a témáról.

Én személy szerint nem értem azokat, akik ellenzik. A Föld úgy is túl van népesedve, miért jó, ha valakit köteleznek arra, hogy tartsa meg a gyereket? Most nem csak a felelőtlenekről van szó. Az olyan helyeken, ahol ez illegális, ott nem kivételeznek akkor se, ha megerőszakolnak egy nőt és úgy lesz terhes.

Szerintem felháborító, hogy elveszik ezt a jogot a nőktől.



2020. júl. 10. 23:02
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
79%
Vannak országok, ahol 24./28. hétig engedélyezik az abortuszt. Szerintem ez borzasztó... Az én kislányaim (ikrek) a 26. hétre születtek, most mindketten 3 éves egészséges szeretetgombócok. Nekem fájdalmas belegondolni, hogy van, ahol akkora babákat negölnek, mint amekkorák a lányaim voltak a születésükkor :(
2020. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 Derjaderja ***** válasza:
80%

Semmi értelme azon vitázni, hogy ember-e. Éntudata és fejlett idegrendszere biztosan nincs. Akármelyik állat, amelyiket feltálalod ebédre, a halála pillanatában magasabb rendű idegrendszeri funkciókkal rendelkezett, mint az embrió.


Ha ember, akkor az abortusz az emberölés törvényes formája. Ahogy egyes országokban a kivégzés vagy az eutanázia.


Az a helyzet, hogy nincs köztes megoldás, mint hogy elvetetik, vagy hogy egy felnőtt embert akarata ellenére arra kényszerítenek, hogy a testi és lelki egészsége áldozásával, élete kockáztatásával hónapokig inkubátor legyen, aztán 18 évig neveljen egy gyereket, akit nem akar.


A gyereknek ez jó?


Ami még szerintem irreleváns:

- a vallásos illetve spirituális emberek másokra vonatkozó morális parancsolgatása - a más vallása a más életére ír elő szabályokat, nem az enyémre.

- hogy hányan várnak gyerekre, ez ugyanis az ő magánügyük, engem nem kötelez semmire.


Mondom ezt a 2. tervezett gyerekét váró anyaként, akinek sose volt abortusza és aki èppúgy fantáziál a pozitúv teszttől kezdve a "kis lélekről, aki leszületik hozzá", mint bármelyik másik terhességi elmebajban szenvedő nő (csak épp a fantázia is magánügy).


Én azt gondolom, egy anyának felelősséget kell vàllalnia a gyerekéért, és azzal, hogy igent mond az embriónak, megengedi, hogy benne tovább fejlődhessen, azzal ígéretet is ad neki arra, hogy szeretettel várja és úgy ítéli meg hogy jó körülmenyek közé szüli és méltón neveli.


Ahogy kivethet a méhem is egy zigótát mert mondjuk a korábbi mütéti heg vonalában tapadt, úgy az is lehet, hogy a biopszichoszociális létezés magasabb szintjein "vetem ki".


Senki nem élvezi az abortuszt, de valóban semmi szüksége a világnak a szülők szeretetlenségébe már csecsemőként belenyomorodó sokmilliárdadik emberre.

2020. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
52%
Ameddig eletkeptelen onmagaban addig szamomra nem emberi leny. Vagyis az, hiszen genetikailag a megfelelo dns-el rendelkezik. de kavazi egy szimbiota inkabb aki a gazdatest nelkul eletkeptelen.
2020. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
55%

Hiába érvelsz az mellett, hogy "él", a gyakorlatban

1. életképtelen önmagában, ezért

2. az anya testét "élősködik" (abnnak akarata ellenére)

3. ami még jó pár hónapig tart, és brutális kínokkal (nem ritkán maradandó károsodásokkal) jár a végén

4. az abortusz idején hiába "él" (elvégre egy rákos daganat is él), annyi tudata sincs, mint egy meztelencsigának, amin elszúszik az ember az esőben...

2020. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
20%

18 ha nem azt vitatod, hogy el, akkor az élethez való jogát meltatod.


Tudod kiknek mondanak ilyen erveket? A katonáknam.

"A másik nem emberi lény""csak primitív paraziták" "a nagyobb joert nem bűn gyilkolni"

2020. júl. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 Derjaderja ***** válasza:
81%
Persze hogy elvitatom az élethet valí jogát, ez egy állampolgári jog, az állampolgárrá válás feltétele pedig az èlveszületés
2020. júl. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
26%

#16 "semmi értelme azon vitázni, hogy ember-e. (...) Az abortusz az emberölés törvényes formája."

Természetesen. Ahogy 80 évvel ezelőtt a zsidók megölése is törvènyes volt, meg kicsivel régebben a rabszolgatartás és rabszolgagyilkosság is. Ott a gazdák részéről elfogadható lenne (volt) az az érv, hogy "én birtokom, én döntésem" "én tulajdonom, én döntésem" "tőlem kap kaját, nélkülem meghalna, meg különben is én vagyok a tulajdonosa, az én döntésem, hogy ember-e"?

2020. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 Derjaderja ***** válasza:
90%

A párhuzamaid csak szónoki fogásnak jók. Ilyen alapon a tehenek levágását is felhozhatnánk, sokkal logikusabb lenne.


Lehet ilyen kirohanásokat rendezni, de a terhesség esetében az egyik lény csak a másik (fejlett, felnőtt) lény testében életképes, és csak a másik lény jelentòs áldozatával juthat el az önálló élet képességéig.


Egyébként ott veszik a magzatok jogát figyelembe, hogy csak a 12. hétig lehet abortuszt végeztetni.


Ez a döntés a szèlsőségesen megengedő és a szélsőségesen szigorú alláspontok közötti konszenzus, amiben a szakemberek minden szempontot, többek között a magzati idegrendszer és fájdalomérzékelés kifejlődését is figyelembe vették.


Magyarország törvényei szerint ennek megfelelően lehet abortuszt végeztetni.


Innentől őszintén szólva nem értem. Aki ellenzi, ne végeztesse, de mi köze más állampolgárok törvényes cselekedeteihez?

2020. júl. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
18%

Az árnyalt gondolkodás nem kirohanas.

Annyi köze mindenkinek van, hogy a jogrend alapja közmegegyezés, ezért sem változatlan. Sok helyen pedig nem csak 12. Hétig végeznek abortuszt.

Szerintem a legkarosabb, hogy elhitetik az emberekkel,hogy morálisan megkérdőjelezhetetlen döntés és jog az abortusz. Nem tudhatod, hogy nem emberölés e. Igenis gondolkozni kell róla, mert én is embriokent kezdtem, ez elválaszthatatlan az én ember letemtol.

2020. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
72%

És őszintén miért jobb ha azért születsz meg, mert anyádnak nem volt választása(tegyük fel, hogy nem létezik abortusz) ?

Jobb úgy élni, hogy egész életedben bántanak, éreztetik, hogy egy nem kívánt következmény vagy?

Én tuti nem akarnék így megszületni, köszi, inkább abortáljanak a francba mikor még nem tudok magamról mint egy ilyen helyre születni.

2020. júl. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!