Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Melyik rosszabb? Az abortusz,...

Melyik rosszabb? Az abortusz, vagy az abortusz jogának elvétele?

Figyelt kérdés

Most kimondottan arra az abortuszra gondolok, amikor nem egészségügyi okok miatt, hanem bármi más miatt fordulnak ehhez a nők.

Sok helyen ugye illegális és sok celeb posztol erről a témáról.

Én személy szerint nem értem azokat, akik ellenzik. A Föld úgy is túl van népesedve, miért jó, ha valakit köteleznek arra, hogy tartsa meg a gyereket? Most nem csak a felelőtlenekről van szó. Az olyan helyeken, ahol ez illegális, ott nem kivételeznek akkor se, ha megerőszakolnak egy nőt és úgy lesz terhes.

Szerintem felháborító, hogy elveszik ezt a jogot a nőktől.



2020. júl. 10. 23:02
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
84%

Kerdezd meg azoktol a noktol akik megoltek a megsziletett gyereket....


Inkabb abortusz mint kihordani es orokbe adni a gyereket.

Gondolkodj h ha felno es kiderul akkor 80% esellyel meg akar keresni. te mit mondanal miert nem kellet pont o neked a tobbi gyereked mellet???

2020. júl. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
82%

1. Persze mert alap h csak es kizarolag a no hibaja ha becsuszik egy gyerek.

2. Nem felelotlenul szexel az ember nagyreszt plane nem felnott korban, es en spec soha nem kernek bocsanatott ilyen miatt.

3. Szerintem lilad nincs arrol h barmely vedekezesi forma mellet terhes maradhat egy no , sot a petevezetekek atvagasa sem 100%. Akkor 100% ha kiveszik a mehed.

4. Van egy uj trend a pasiknal h az aktus soran lehuzzak a gumit es a noben sulnek el. Ez is a no hibaja ???

5. Mint irtam az abortusz a leghumanusabb megoldas. De mivel te bigott es fanatikus vagy igy soha nem leszel kepes mwgerteni h nem csak a te elgondolasod a helyes.

5. Ne szexelj es ha megis gyerek lesz akkor tartsd meg. En nem fogom.

6. Csak h tudd 5 abortuszom volt. Es pont nem erdekel masok velemenye leven az en eletemben az mem relevans.

7. Megbocsatom h nem vagy ertelmes elfogado emberi leny!

Amen !

2020. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
11%

A természetben nincs emancipáció. A nő felelőssége a saját teste, hogy kinek adja oda, mert benne fogam meg az élet. Ezt sajnos nem lehet egyenjogusitani. Nyilván a ferfiaknak is van felelőssége, de az már inkább társadalmi, másodsorban jön szóba.

Vedekezes: 99.99% ban nem az elköltött nők meg az egy szem kimaradt tablettasok lesznek terhesek, hanem a jaj nem tomom magam hormonokkal / jaj majd kihúzza a végén típusok.

Csak te állítod hogy az abortusz a leghumanusabb megoldás. Kb olyan megalapozott kijelentés mint az, hogy csak pörkölt a normális kaja.

Nem akartam tudni hogy 5 abortuszok volt. Nálad ez ilyen küldetés? Na nem akarok gunyolodni, mert igazából sajnállak, hogy ilyen kiszolgáltatott helyzetben vagy. Gondolni fogok rád, és kívánom hogy legyen szebb életed!

2020. júl. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
62%

ma 10:00, hányszor fogod még ezt a trágár maszlagot idehányni?! Nem véletlen törölték már vagy 2x és mint egy debil, aki nem érti a célzást, megint ideokádja. 🤦🏽‍♀️

Az abortuszhoz amúgy meg a világon semmi "kifogás", se "indok" nem kell, éppen elég hogy az adott nő nem akarja, ennyi.

2020. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
70%

És csak nem érti, hihetetlen.🤦🏻

Lehetnél még ennél is szánalmasabb?? Azt hiszed azért, mert fordítva írod ugyanazt a szennyet, jobb lesz?

A moderátorok amúgy mi a francert nem vágják ki innen az ilyen folyamatosan szabályszegő értetlen egyedeket, akik csak trágárkodni tudnak és már 5jére irkálják ugyanazt vissza?!


Úgy nem mellesleg mégis miféle kifogás kéne az abortuszhoz?! Bármilyen okkal megy az ember abra, az nem kifogás! Nem kifogás, hogy nem akar valaki gyereket, az sem kifogás hogy nincs meg a szükséges anyagi háttér, ahogy az sem kifogás hogy így látja a legjobbnak a jelenlegi helyzetében a dolgot! Az abortusz magánügy, pont. Nem kell senkinek megindokolni, se megmagyarázni, hogy miért jutottál erre a döntésre. A lényeg, hogy az adott nő ezt látja jónak, ilyen egyszerű.

2020. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnál olvasni, rég feltűnt volna, hogy nem arról lett szavazás indítva, hogy milyen okkal elfogadható az abortusz és milyen esetben "kifogás"!


"A kifogás az hogy az anyja öregnek fogja magát érezni ha nagyszülő lesz."


Hogy mi van?? Ezt most esküszöm nem értem, hol, melyik kommentben volt ilyesmiről szó?


"Erre mondtam hogy b@sszátok meg."


Hát a te szintedre lesüllyedve, b*aszd meg te, de most tényleg. Miért kell ilyen proli stílusban megnyilvánulni?! Normálisan, kulturáltan nem megy?

2020. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

És te most frankón úgy gondolod, hogy Lina Medina esete egy követendő példa, hisz ott sem törődtek a körülményekkel, akkor uccu neki, akár kislányok is szülhetnek, hisz volt aki 5 éves is megtette ezt. Döbbenet. A nem megfelelő háttér alatt az eset többségében bizony olyan okok állnak, ami miatt tudod.. nem ideális gyereket vállalni. Mint például rossz anyagai helyzet, instabil kapcsolat vagy épp semmilyen kapcsolat, mert "apuka" egyből lelép, vagy ha az illető a szülőknél otthon él és pluszba egyetemre jár, 0 bevétellel, de ugyanúgy nem megfelelő a körülmény akkor sem, ha valaki szimplán nem akar gyereket.

Én sem értem egyébként, hogy a nagyszülős dolog pontosan mit takar nálad, de megkockáztatom, hogy nem is baj.

Amúgy meg az, hogy minimum 5x törölték már a trágár, proli hsz-d nem elég visszajelzés neked? Már napok óta visszajársz idehanyni ugyanezt a maszlagot, irtózatosan szánalmas vagy. Kulturáltan nem bírsz beszélni, mert az egy dolog hogy akkor ideges voltal (bár ez nem mentség), na de még mindig nem sikerült annyira lenyugodnod, hogy trágárkodás NÉLKÜL írjál? Kezeltesd inkább magad.

2020. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet az abortusz jogànak elvételével. Addig amíg nem létezik 100%- os biztonsàgú védekezési módszer semmiképp, de amúgy sem.

Az élő, megszületett ember ( a nő ) joga, és élete előbbre való. Az az embrió/ magzat még csak egy fejletlen, méhen kívül életképtelen sejtcsomó, semmi több.

Semmivel sem lenne jobb, ha az illető megszülné ha nem akarja. Legyen az anyagi ok, érzelmi ok vagy bàrmi màs. Nem jó úgy élni, ha azt éreztetik veled egész életedben, hogy nem akartak, kolonc, plusz anyagi teher stb. Sok örökbefogadottat is megvisel lelkileg hogy eldobtàk a szülei, emellett nincs is garancia arra, hogy jó csalàdhoz kerül. Ismerek örökbefogadottat aki alig vàrta és le is lépett 18 évesen mert verték a " szülei". Azóta màr 40 éves, 15 éve meghàzasodott, felesége, gyerekei vannak, de a szüleit azóta sem làtta. A csalàdjàt sem ismerik az örökbefogadók.

Inkàbb vagyok abortuszpàrti, mintsem olyan némberekről halljak, akik megszülték a nem kívànt gyereket, majd megfojtottàk, kukàba dobtàk, csatornàba dobtàk, elàstàk, vagy a gyerek kínzàs, éheztetés , rendszeres verés âldozata stb stb. Arról nem beszélve mikor a koszos putriba ellenek le 4-5 gyereket és 1 szobàban nyomorognak. Ez nem normàlis, nem élet.

És még mielőtt az jönne, nem, nem volt abortuszom. 34 éves vagyok, és soha nem szeretnénk gyereket. Eddig működött a védekezés, de ha becsúszna egy terhesség, 100% hogy elvetetném. Egy kezdetleges embriót nem tartok egyenrangúnak, sem velünk, felnőtt emberekkel, sem egy élve megszületett pici kisbabàval. Ezàltal gyilkossàgnak sem tartom, mivel az a magzat messze volt attól, hogy megszülessen. Ami pedig nem született meg, nem élt, nem volt életképes fejlettségi szinten sem, azt megölni sem lehet.

Ez az én véleményem, senkinek sem kötelező velem egyetérteni és nem is àllok le senkivel sem vitàzni erről, mert felesleges.

Nekem soha nem kell gyerek, ( a férjemnek sem), mi így vagyunk boldogok, és bàrmilyen eszközzel megakadàlyozzuk, hogy egy gyerek tönkretegye az életünket. Legyen az többféle védekezés együttes alkalmazàsa, avagy ha màs nincs akkor műtéti terhességmegszakítàs. De ezt mint írtam, igyekszem elkerülni, tehàt nem úgy tekintek az abortuszra, mint védekezésre. Az az utolsó. De ha kell, nem lenne kérdés, hogy bevàllalom.

2020. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
86%
Abortusz ellenesként mondom,hogy a jog elvétele a rosszabb. Bár máshol már kifejtettem,hogy én alapból nem érzek késztetést,hogy bárkit is rábeszéljek a szülésre,ettől függetlenül ugyanúgy embernek tartom az embriót is. Viszont ezt a dolgot nem az abortusztilalommal kellene megközelíteni,nem ez lenne a megoldás,sőt,csak növelné a halálesetek számát,mivel egyrészt,aki nagyon nem akarja,az megoldja házilag,tehát szintén elmegy a gyerek de talán még a nő is,másrészt attól,hogy megtartatják emberekkel a nem kívánt gyereket,attól még igen kis százalékuk fogja varázsütésre megszeretni őket,ebből meg vagy irgalmatlan rossz gyerekkorok lehetnek,vagy akár csecsemőgyilkosság is. Tehát véleményem szerint más megoldás kellene,de fogalmam sincs,hogy mi lenne az. Mondhatnám az olcsóbb fogamzásgátlást,de ott is megcsúszhat a dolog,ha azt vesszük,hogy eleve nem 100%-s egyik sem,aztán jön az is,hogy mondjuk eü. okokból ki melyiket használhatja egyáltalán. Esetleg az elköttetés szabályait lazítanám,hogy ne legyen szinte lehetetlen elérni (mert aki nem akar gyereket egyáltalán,az nem fog 3-at szülni,csak,hogy utána végre elérhesse,amit akart....).
2020. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
27%
Jog elvételével nem értek egyet, de szigorítani, szabályozni kéne. Egy esetet el tudok képzelni, amikor valami véletlen során összejön a nem kívánt terhesség, viszont minden további után súlyos pénzekkel emelném az ab összegét. Nem igazán tartom etikus megoldásnak az abortuszt, előre kéne gondolkodn, nem utólag más emberek életével játszani.
2020. júl. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!