Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Melyik rosszabb? Az abortusz,...

Melyik rosszabb? Az abortusz, vagy az abortusz jogának elvétele?

Figyelt kérdés

Most kimondottan arra az abortuszra gondolok, amikor nem egészségügyi okok miatt, hanem bármi más miatt fordulnak ehhez a nők.

Sok helyen ugye illegális és sok celeb posztol erről a témáról.

Én személy szerint nem értem azokat, akik ellenzik. A Föld úgy is túl van népesedve, miért jó, ha valakit köteleznek arra, hogy tartsa meg a gyereket? Most nem csak a felelőtlenekről van szó. Az olyan helyeken, ahol ez illegális, ott nem kivételeznek akkor se, ha megerőszakolnak egy nőt és úgy lesz terhes.

Szerintem felháborító, hogy elveszik ezt a jogot a nőktől.



2020. júl. 10. 23:02
1 2 3 4 5
 21/44 Derjaderja ***** válasza:
87%

Csak ez nem árnyalt gondolkodás. Semmi hasonló nincs a zsidók megölése és az abortusz között. Emiatt csak szónoki fogás. Ilyen alapon bármit bármivel lehet hasonlítani.


Ne szedj antibiotikumot, mert az hülyeség, mert régen adtak piócát is és az is hülyeség volt. Kb ilyen.


Amúgy itt a probléma az, hogy a magukat életpártinak nevező emberek állandóan felhívást éreznek keringőre, hogy abortusz vitát nyissanak, pl itt minden olyan kérdesnél, amikor valaki mérlegeli az abortuszt. Ez a kérdés persze direkt erről szól, ez más.


Persze jó lenne etika oktatás, az Orvosi etika könyv vonatkozó fejezete pl szuper, minden érvet végigvesz. Ezt lenne értelme tanítani, de fiatal kislányokat zsarolni azzal hogy milyen gyilkosok lesznek ha elvetetik a gyereket, felhaborító, megjegyzem törvénytelen is.

2020. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
13%

#24 miért van az, hogy az örökbeadásról, mint leghumánusabb, adott esetben legszeretetteljesebb és legfájdalmasabb döntésről egyesek még csak tudomást sem vesznek az érvelésük során?


Derjaderja, azért nehogy már a tehenek levágását ide soroljuk, azért csak van különbség ember és állat között, nem?

Illetve, ha szerinted azért helyénvaló 12 hétig az abortusz, mert a magzat öntudatlan és nem érez: egy ájult, magatehetetlen, öntudatlan állapotban lévő (hogy bonyolítsuk a helyzetet: kórházban fekvő, tehát önmagában "életképtelen") embert jogom lenne megölni?

Illetve, hogy tovább bonyolítsuk a helyzetet: felvételeken látható, hogy a magzat az abortusz során menekülne az őt bántó eszköztől, kapálózik, mozog. Biztosak lehetünk benne, hogy nem érez semmit?


(A néma sikoly című filmet nem is mondom inkább, hogy nézd meg, mert úgyse nézed meg, és én leszek a csuuuunya, befolyásoló, propagandafilmeket ajánló valaki. De ott, abban, látszik egy abortusz, az elejétől a végéig, ahogy az is, hogy a magzat sikolt közben, hang nélkül, persze.)


És a zsidókkal ott a párhuzam, hogy egyik embercsoport (itt most a már megszületettek) megfoszt egy másik embercsoportot (még meg nem születettek) az élethez való jogától, és mindezt önkényes alapon, az aktuális törvényre hivatkozva, mert "legális".

2020. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
25%

"Ezt lenne értelme tanítani, de fiatal kislányokat zsarolni azzal hogy milyen gyilkosok lesznek ha elvetetik a gyereket, felhaborító, megjegyzem törvénytelen is."


Igen, ennek tényleg lenne értelme, meg a zsarolás sem megoldás, természetesen. És elhiszem, hogy van olyan élethelyzet, amikor az ember nem lát más utat, mint hogy elvetesse a picit.

De még jobb lenne, ha azon lenne a hangsúly mindenféle etika oktatáson, hogy 15 éves kislányok addig ne szexeljenek életük szerelmével se, amíg, ha egy baba bekopogtat, akkor ne tudnák őt fogadni. Hogy legyenek felelősek, és lássák, hogy a szex, meg a baba általában összefügg. Ha ezt mindenki tudná, nem lenne szükség se abortuszra, se lelki terrorra, se egy életre szóló lelkiismeretfurdallásra csak azért, mert valaki 16 évesen már nagylány, vagy nagyfiú.


És nem, nem azt mondom, hogy csak gyereknemzés céljából lehet szexelni. Én pl barátommal majdnem 19 évesen feküdtem le először, pedig már bő másfél éve együtt voltunk. Miért? Mert nem akartam megadni annak az esélyt, hogy 17 éves kis csitriként betoppanjon hozzánk egy baba, amikor itt vagyok érettségi, tapasztalat, bármiféle képzettség, nyelvvizsga nélkül. Most 19, majdnem 20 évesen meg már érettségivel, nyelvvizsgával, félretett pénzzel, barátomnak majdnem meglévő diplomájával, ha nagyon jöhetnékje lenne a babának, szeretettel fogadnánk, még ha kicsit kapkodva is.


A terhesség és a szex között összefüggés van. Ezt kellene tudatosítani, nem az abortuszt propagálni, példaként hozva a szegény kislányokat.

(Erőszak más érvelés alá esik persze, de ugye a kérdés sem arról szólt.)

2020. júl. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
87%

Az abortusz ellenesek folyton az örkbeadással jönnek.

3 gyermekem van, védekezek, de ha így is becsúszna a negyedik, nem tartanám meg(3 ra van elegendő pénz, idő, türelem, nem jöhet szóba több).

Szóval nem adnám örökbe, mert:

- 3 császárral a hátam mögött, bőven 30 felett a negyedik már nem veszélytelen

- hogy magyarázom meg a meglévő gyerekeknek, szüleimnek stb hogy ezt a gyereket most megszülöm és odaadom valakinek aztán többet nem hallunk róla

- az előzőhöz kapcsolódik. Egy multinál vagyok magas beosztásban, sokan ismernek, sok-sok emberrel tárgyalok nap mint nap, nyilván sokan gratulálnának, érdeklődnének, mit mondok nekik? Imádom a három gyerekem, de ezt most el fogom ajándékozni, mint egy kiskutyát?


Arról nem beszélve, hogy az ember kötődni kezd hozzá, megszereti, szerintem az örökbeadás sokkal kevésbé humánus mint az abortusz. Lehet, hogy a magzat megmenekül, de az anya, a család tönkremegy ebbe. Ki dönti el, kinek van több joga a boldog élethez? Egy nőnek, családjának, vagy egy öntudatlan 1-2centis magzatnak? Őt védjük minden áron, de az anya élete miért nem fontos?

2020. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
19%

Én is 27-essel érték egyet.

28. nem orokbeadas kontra abortusz vitának kellene lennie, hanem gumi + fog.gatlo+ önmegtartóztatás propagandának.

Ha ezt a nulladik lépést tudatosítanank, akkor nem lenne min vitázni. De ezt sokan elképzelhetetlennek találják, nem értem miért.

2020. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
96%
28.as vagyok. Védekezünk normálisan. Ennél többet nem tudok tenni. Ha azt mondanám a férjemnek, hogy holnaptól nem szexelünk, hisz nincs 100% védekezés, hamar vége lenne a házasságomnak.
2020. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
8%
Vannak egyébként a 100%hoz közeli, önmegfigyelésen alapuló módszerek (csak mint fun fact, mondom), ami közel sem azonos a naptár módszerrel. Ekkor a nyák minőségét, testhőt, a méhszáj állapotát, meg néhány hasonlót megfigyelve látja a nő, hogy mikor termékeny és mikor nem (Billings módszer, csomó könyv van róla). Ha nem a termékeny időszakban van az együttlét, akkor még az sem fordulhat elő, hogy kiszakad a gumi, és amiatt történik a nem tervezett teherbe esés:)
2020. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Derjaderja ***** válasza:
86%

Az örökbeadás szép dolog, ha valaki tönkreteszi a testét-lelkét azért, hogy egy másik embernek gyereke legyen, tisztelem érte, én nem tenném.


Néma sikoly: láttam, és lehetetlen elkülöníteni a képen a reflexes illetve a beavatkozás keltette hullámzas közvetítette mozgásokat attól, hogy vmi akaratlagos, és ha igen, akkor "menekülés"-e. Szèp demagóg videó.


Tehén lényegesen magasabb önérzékeléssel, félelem és fájdalomérzettel rendelkezik, mint az embrió. Szóval ne hasonlítsuk tényleg, ráadásul àllatból lassan nagyobb hiány lesz a Földön, mint emberből.


Szerintem ha ellenzed az abortuszt, ne végeztess Magadon. Ennyi a kompetenciád a témában. Vagy tarts felvilágosító programot a védekezésről, az fontos, egyetértünk.

2020. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
85%
A jog elvétele. Az mivel jobb ha születés után kukába dobja? Mert nyilván ha nem akarja nem fogja felnevelni.
2020. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
9%

#33

"Mert mi van, ha a születés után a kukába dobja?"

Kérdem én: mi van, ha a születés után örökbe adja? Nem sokkal nagyobb energiabefektetés, mint kukába dobni, viszont a gyereke élhet, felnőhet, szeretni fogják, illetve egy család életébe fényt visz majd.

Ha már valaki kihordja, megszüli azt a babát, majd nem kívánja nevelni, akkor miért a kuka jut eszébe az embernek először, miért nem az örökbeadás? -.-

2020. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!