Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Melyik rosszabb? Az abortusz,...

Melyik rosszabb? Az abortusz, vagy az abortusz jogának elvétele?

Figyelt kérdés

Most kimondottan arra az abortuszra gondolok, amikor nem egészségügyi okok miatt, hanem bármi más miatt fordulnak ehhez a nők.

Sok helyen ugye illegális és sok celeb posztol erről a témáról.

Én személy szerint nem értem azokat, akik ellenzik. A Föld úgy is túl van népesedve, miért jó, ha valakit köteleznek arra, hogy tartsa meg a gyereket? Most nem csak a felelőtlenekről van szó. Az olyan helyeken, ahol ez illegális, ott nem kivételeznek akkor se, ha megerőszakolnak egy nőt és úgy lesz terhes.

Szerintem felháborító, hogy elveszik ezt a jogot a nőktől.



2020. júl. 10. 23:02
A kérdező szavazást indított:
Az abortusz rosszabb
A jog elvétele rosszabb
150 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 Derjaderja ***** válasza:
90%
Én is ezt gondolom. Főleg amióta vab gyerekem, és látom, maximálisan tervezett, várt, szeretett gyerek nevelése is mennyire nehéz.
2020. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy le lettél pontozva, de ilyenkor az a legrosszabb, ha egy másik válaszban ennek hangot adsz, mert azt is lepontozzák - tapasztalatból mondom, legutóbb kutya nevek tippei miatt pontoztak le, bár nemtom, hogy nem lehet hasznos egy tipp xd


Szóval, szerintem egyáltalán nem ugyan az összehasonlítani egy két hetes újszülöttet meg egy nyolc hetes magzatot, semmilyen szemszögből. A magzat az anya testében a testéből él, míg egy csecsemő már önállóan funkcionál.

De a kérdésemet nem pont erre szerettem volna kiélezni. Azok a nők, akik el akarják vetetni a magzatukat, de legális az országukban, valahogy ígyis-úgyis meg tudják oldani. Amikor azt hiszem Írországban volt ennek a legalizálásáról szó, több nő történetét is olvastam, akik a fizikai és lelki fájdalmak mellett kénytelenek voltak órákat utazni egy beavatkozás után. Abban a cikkben nagyon sok történetet olvastam, hogy miért folyamodtak az abortuszhoz.

Ha a magzatnak joga van élni, akkor egy nőnek is joga van az egész testéhez. Fuck logic

2020. júl. 11. 00:11
 3/44 A kérdező kommentje:
*…, de illegális az országukban...
2020. júl. 11. 00:12
 4/44 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem az egész kérdéskör ott gyökerezik, hogy mindenki szerint olyan szükséglet a szex, mint az evés. Korlátlanul, szabályozas nélkül bárkivel bármikor.

Innentől kezdve meg lesz abortusz...

Bigottnak, hülyeségnek tűnik a régi korok erkölcse, de régen elethalal kérdése is volt. Ma megtehetnenk, hogy szinte ne legyenek nem kívánt terhességek, helyette tüntetnek az abortuszert. Szivszaggato.

2020. júl. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
83%

A testem feletti kontrollt veszik ki a kezembol. Ezt pedig ugymond azt jelenti h nem vagyok szabad. Egy szervezet hatarozza meg mit tehetek es mit nem. Ugyan ez zavar az elkottetesben is! Ott is az allam akarja meghatarozni mit tehetek meg a testemmel.


Az mas kerdes h a sejtcsomo vajon elo e? Ha gazdatest nelkul eletkeptelen. Ezen lehet vitazni.


De a kedesben a jog oldalarol kellene nezni es nem a azon agyalni h most jo vagy sem (es szubjektiv dolog).

2020. júl. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%
A jogot elvehetik, de akkor a nők megoldják az abortuszt másképp saját maguknak, vagy ellenőrizetlen körülmények között. Akkor aztán vagy meghalnak, vagy meddővé válnak. Nem kell messzire vissza menni az időben hozzá.
2020. júl. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
29%

Vannak olyan élethelyzetek, amikor szükséges rossz az abortusz.

Viszont ott lehetne valami korlátozás, akik az abortuszt használják védekezésnek. 4-5 abortusz már nem normális.

Azt mondom 1x lehet valaki felelotlen vagy összejöhet a baba védekezés mellett.

De amíg ilyen "kényelmes" az ab. (elaltatnak, fájdalom nélkül 1-2 óra múlva mehetsz haza), addig a sokadik abortuszra is járni fognak.

2020. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 Derjaderja ***** válasza:
89%
Ja csak az olyan, aki 5 abortuszt végeztet, az jobb is ha nem nevel gyereket.
2020. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
89%

10 es nem a szexrol van szo hanem a abortuszrol.

H eldonthessem h akarom e a nemkivant terhesseget vagy sem. Es az h ha az abortusz valasztom akkor emberi, melto modon banjanak velem.

2020. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
12%

10es vagyok.

Az abortusz a szex következménye.

Az emberi, méltó bánásmód pedig az abortusz esetén igencsak ketelu kérdés, erre próbálok rávilágítani.

Tudod te most egy sejtcsomot nem tartasz embernek, holott ugyanennyi erővel tarthadnad annak is. Miért nem tartod annak?

Korábban érzéstelenítés nélkül műtötték a csecsemőket, mert azt gondolták nem erzik a fájdalmat.

Én nem győzködni akarlak, csak árnyalni a dolgot. Én azt sem kérdőjelezem meg hogy valakinek nincs más választása. De ne altassuk magunkat azzal hogy ez egy jog a testünk felett. És nincs köze a szexhez.

2020. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!