Mivel kell megindokolni az abortuszt? Lehet azt mondani, hogy azért, mert nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
2020. aug. 13. 09:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%
Azért kell megindokolni, hogy az adott oknak ellentmondhassanak és bűntudatot ébresszenek benned hogy rávegyenek tartsd meg. Ha ragaszkodsz az álláspontodhoz, ne hagyd.
2020. aug. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Jó, ezt szerintem tudja a kérdező is, de a kérdés a Mivel, és nem a Miért.
2020. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%
Nézz utána a törvényi háttérnek, azt hiszem van benne olyan h ha válsághelyzetben vagy, az elég indok. Én erre hivatkoznék. Ennek része az is h nem akarod a gyereket. De ha normális ügyintézővel hoz össze a sors,akkor csak arra lesz kíváncsi hogy a te döntésed-e ez vagy kényszerítenek.
2020. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

A törvény úgy védi a születendő gyermeket, hogy csak súlyos indokkal engedélyezik az abortuszt. Például ha az anya kiskorú, netán erőszakos közösülésből fogant a magzat, vagy súlyos betegsége van. De megfelelő ok az is, ha az anya súlyos válsághelyzetbe kerül, amit bármikor mondhatsz. Így gyakorlatilag nem áll a törvény az abortuszok útjába. Egyébként a törvény listaszerűen felsorolja az elfogadott okokat, ha jól emlékszem, és talán a végén van az anya súlyos válsághelyzete, amit nagyjából bármikor be lehet mondani.


(Én támogatom a korai abortusz szabadságát, ha esetleg valami más szűrődött volna le a fentiekből. Azt nem támogatom, hogy sokakat a külső körülmények kényszerítenek az abortuszra, amin lehetne segíteni, ha az állam vagy a társadalom biztosítaná ezt a segítséget. Sokkal több anyaotthon, krízisszálló stb. kéne.)

2020. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
66%
#4 De miért kellene az államnak segítenie azokat, akik a semmire szülnek?
2020. aug. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%

#4 Szia! Lenne 3 kérdésem:

1. Az abortusz nem úgy van itt Magyarországon, hogy bárki elvetetheti a gyerekét a 12. hétig? Bocsi, ha hülyeség, de én így tudom.

2. Mi az a válsághelyzet? Mit tartalmaz az? Mire lehet mondani, hogy válsághelyzet?

3. Ha az anya nem akarja megtartani, mert nem tervezett gyereket, vagy mert csak nem akarja megtartani, akkor miért nem indok az, hogy mert akarja megtartani?


Köszi!

2020. aug. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
29%
Ha csak ennyi az ok akkor mi a francért nem védekeztél?!
2020. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
49%
#7 Semmi közöd a kérdezőhöz! És honnan veszed, hogy nem védekezett? Itt úgy csinál mindenki, mintha lenne 100%-os védekezés. Egyébként meg ha nem védekezett, akkor sem lenne hozzá semmi közöd, meg nem látsz bele a kérdező helyzetébe. Ha a kérdésre válaszolni nem tudsz, akkor el is mehetsz!
2020. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
31%
Az indok lenne, hogy védekezés mellett lett terhes. De nem azt írta
2020. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
42%

#6: bárki elvetetheti a saját magzatát, mégpedig úgy, hogy súlyos válsághelyzetre hivatkozik. Nem ellenőrzi senki, hogy miféle válsághelyzetről van szó, bemondásra megy a dolog.


Az, hogy nem akarja megtartani, nincs lehetséges indokként felsorolva a törvényben. Ezért önmagában erre nem elég hivatkozni. Talán az benne van, hogy ha az anyának már van legalább 3 (?) gyermeke, de nem vagyok benne biztos, nézd meg a jogszabályt, ha érdekel.


Hogy jó-e így a törvény, az már más kérdés.

2020. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!