Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Valószínüleg terhes vagyok...c...

Valószínüleg terhes vagyok...csináltam tesztet, ami pozitív lett. Ebben a hónapban egyáltalán meg sem jött. Mi a teendő? (legutóbb Augusztus 26)

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mit mondjak a nőgyógyásznál ha felhívom? Hogyan működik egy abortusz? Mennyi idő kell hozzá stb...minden érdekel, ami ezzel kapcsolatos!

17/L


2020. szept. 30. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

A nögyógyszászaton közlöd, hogy 17 évesen terhes vagy valószínüleg .

Abortuszhoz meg minden esetben kell a szülö beleegyezése, illetve a 12. hétig lehet elvégeztetni, és mivel az ügyintézés elég sok idöbe kerül, célszerü minél elöbb orvoshoz menni, föleg, mert már eléggé szük az idö erre (kb 6 hetes terhes lehetsz)

2020. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Felhivod, kérsz időpontot.

Elmész, majd megmondod, hogy terhes vagy, teszt alapján.

Megvizsgál, rábólint.


Elmondod, hogy nem szeretned megtartani.


O elmondja a további teendőket.

Szüleid tudják?

2020. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Meg sem fordult a fejedben,hogy megtartod????
2020. szept. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

17 évesen nem kell neki a semmire szülnie és a szülei nyakára. Amúgy sem látsz bele az életébe,de ez mindenképpen az ő döntése 3-as.

Mindenképpen beszélned kell a szüleiddel,mert nekik kell engedélyezni, siess ki ne fuss az időből.

2020. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Keress egy nőgyógyászt és jelentkezz be ultrahangra. Mondd el, mikor volt az utolsó menstruációd, mert ettől kezdve számítják a terhességet. Megszakítani csak élő terhességet lehet, ha már van szívhang. Ez a 6-8. héten szokott megjelenni, tehát túl korán menni felesleges. Ha a nőgyógyász megállapítja az élő terhességet, szólj hogy nem szeretnéd megtartani és elmondja a teendőket. Minél hamarabb túlesel rajta, annál jobb.


A nőgyógyászhoz mehetsz egyedül, vagy a pároddal/barátnővel, viszont a műtéthez már szülői beleegyezés kell. Kb. 40 ezer forintba kerül most, és ha minden rendben megy, legfeljebb egy éjszakát kell a kórházban töltened.


18 éves kor alatt a 12. hét után is megszakítják a terhességet, de ezt egyáltalán nem ajánlom. Amint megvolt a vizsgálat, rögtön kezdd el szervezni, mert így is hetekbe telhet mire megműtenek.

2020. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Mivel nem vagy 18 színt kell vallanod otthon. Alapvetően az abortusz ügyintézése kb 2 hét, szóval kezdj neki. Felnőtteknek kétszer kell tanacsadason részt venni előtte. “Gyerekeknél” nem tudom másképp van e. De feltétlen kezdjetek el az ügyintézést, mert ha ki futsz az időből, akkor meg kell szülnöd. Annyi, hogy a nogyogyasznak látni kell a szivverest, hogy elő terhessegnek nyilvánítsa. Utána lehet abortuszról beszélni.
2020. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Persze, nagy karrier lenne 17 évesen a büdös semmire, anyuciék nyakára szülni, miközben még suliba jár és ő maga is gyerek.🤦🏻‍♀️


Kérdező hívd fel a nőgyógyászt és kérsz egy időpontot, elmondod hogy valószínűleg terhes vagy és abortuszt szeretnél, de mivel 17 vagy, kelleni fog szülői beleegyező nyilatkozat.

2020. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Anna1923 válasza:
92%
Szia! Én 16 éves voltam amikor terhes lettem. Ha ilyen fiatal vagy, tutira azonnal meg fogja kérdezni az orvos az ultrahang után, hogy szeretnél-e abortuszra menni. De még mindig megvan a lehetőséged örökbe adni a babát, akárhogyan is tervezed a jövődet! Én megtartottam a kisbabámat, befejeztem a gimit terhesen, kismamaként érettségiztem és most már megvan az első diplomám. Nem ér véget az élet egy kisgyerekkel, de az biztos, hogy sok meló és sok segítségre lesz szükséged. Viszont akárhogy is döntesz, a legtöbben az abortuszt fogják javasolni, és nem hiszem, hogy komoly akadályokba ütköznél - az emberek általában azt gondolják, hogy ilyenkor ez a normális.
2020. okt. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
8 tőlem 30 évesen, férjezetten is ez volt az első kérdésük. Azt hiszem ez ilyen sztenderd kérdés amit mindenkinek reflexbol feltesznek. En annyira ledobbentem, hogy nem is tudtam válaszolni. Háromszor kérdezett rá a doki mire felocsudtam, hogy persze, hogy megtartom.
2020. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

12. Hét után nem veszik el gyerekektől sem a gyereket!!

Ha nagyon-nagyon jófej az orvos esetleg egy napot csúsztat!!

2020. okt. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!