Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Védhető lenne jogilag egy...

Védhető lenne jogilag egy olyan szerződés, amiben a barátnőmmel megállapodnánk, hogy amennyiben terhes lesz és úgy dönt, hogy megtartja, akkor engem nem terhel semmilyen ezzel kapcsolatos kötelesség (pl. tartásdíj)?

Figyelt kérdés
Tekintettel egy esetleges nemvárt terhesség engem érintő súlyosságára, arra gondoltam jobb lenne, ha a szóbeli megállapodásunkat papírra vinnénk és egy szerződéssel bebiztosítanám magam afelől, hogy ha egy ilyen helyzetben a kormány propagandája meggyőzőbb lenne a barátnőm számára, mint én, és megtartaná a gyereket, akkor engem semmiféle ezzel kapcsolatos felelősség ne terheljen, gondolok itt első sorban a gyerektartás költségeire. Védhető lenne jogilag egy ilyen szerződés? Lemondhat egy ember a gyereke jogairól?

2021. jan. 2. 23:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/126 anonim ***** válasza:
96%

Nem.

De kéthavonta felteszik (fölteszed?) ezt a kérdést.

Leírom tehát huszadszorra is, miért nem.

A tartásdíj a gyereknek jár, nem az anyának. Ezért az anya nem mondhat le róla. Ilyen egyszerű.

2021. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/126 anonim ***** válasza:
92%
Van nő, aki veled szóba áll?
2021. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/126 A kérdező kommentje:
Kerestem hasonló kérdéseket, nem találtam, viszont akkor felteszem máshogy: Létezik olyan jogi loophole amit kihasználva elérhető az említett védelem?
2021. jan. 2. 23:13
 4/126 A kérdező kommentje:
Vasectomia stb. jó lenne, 40 éves kor felett és 3 gyerek után, úgy tudom nem csinálnak legit orvosok ezek feltételek nélkül ilyesmit, talán nem is legális(?).
2021. jan. 2. 23:17
 5/126 anonim ***** válasza:
91%

A gyerek örökségéről se mondhat le az anya és a gyerektartásról sem.

Olyan van, hogy nem kéri be tőled, de hülye lenne, az ígéret addig tart, amíg meg nem tudja mire vállalkozott.


Az élvezetes, gumi nélküli szexnek megvan a kockázata, amit apám neked is vállalnod kell. Nem lehet a kettőtök dolgát csak őrá hárítani.


De tényleg meglepő h van olyan lány aki szóba áll veled :D szegény lány :D

2021. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/126 anonim ***** válasza:
96%
Megválaszolták: nincs ilyen.
2021. jan. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/126 A kérdező kommentje:
Csavarok megint a kérdésen: Védhető jogilag olyan szerződés ami a nőt terhességmegszakításra kötelezi bizonyos feltételek teljesülése esetén, illetve ha ezt megszegi akkor a tartásdíj összegével bizonyos ideig tartozna nekem? Ebben az esetleg nem mond le senki a jogairól, egyszerű feltételek teljesülése esetén havonta fizetendő összegbe egyezne bele.
2021. jan. 2. 23:23
 8/126 anonim ***** válasza:
94%

Külföldön magánklinikán jó pénzért megcsinálják jó orvosok. Nem is kell annyira messzire menned. Ezután pedig még fél év mire teljesen nemzőképtelen leszel.

Egyébként pedig, húzz gumit a faszodra.

2021. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/126 anonim ***** válasza:
95%

Ezt most nem értem.

Megtartja a gyerekét és még ő fizessen neked?

Ugye te se gondolod komolyan, hogy ilyen törvény létezik itt..


Amúgy abortuszra senki nem kötelezhető.

2021. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/126 anonim ***** válasza:
93%

Csavartál egyet rajta, most már ő fizessen ha felcsinálod 😂

Jézus isten. A kérdés tuti elméleti, az ilyen nyomorult csak incel lehet 😂😂😂😂

2021. jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!