Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Óvodapedagógusként mikor...

Óvodapedagógusként mikor menjen el az ember táppénzre, mi a véleményetek? Én kicsit korainak tartom a 8. hetet, de más meg már mikor pozit tesztel táppénzre megy.

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, az orvos azt mondta, hogy a 12. hétig már semmiképp ne menjek, mert rengeteg betegséget elkaphatok, de nagy szükség lenne rám, mert nincs elég óvónő...

2020. jan. 10. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Én mennék dolgozni!

Ha csak nem vagy veszélyeztetett terhes.

Gratulálok egyébként 🍼🙂

2020. jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bárányhimlő, influenza meg miegymás, félek, hogy valami baj lesz, mert úgy volt, hogy nem lehet kisbabánk egy ideig.
2020. jan. 10. 17:34
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem mennék dolgozni.
2020. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Te magad voltál már bárányhimlős?

Barátnőm, ikrekkel a 4. hónapig dolgozott óvónőként.

2020. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha az orvos azt mondja, akkor hallgass rá! Elhiszem, hogy lelkiismeretes vagy, az óvodához, ami több éve a munkahelyed meg a hús-vér gyerekekhez jobban kötődsz, mint az egyelőre 8 hetes embrióhoz, de most magadra és magatokra, a családodra kell gondolnod. A kezdeti időszak a legveszélyesebb. A személyes életed felül kell, hogy írja a munkahelyi kötelességet, fogsz még eleget dolgozni az életben. Nem kockáztathatod a gyereked megszületését, mellesleg ha fertőzés miatt elmenne, sose bocsátanád meg magadnak.
2020. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Én is óvónő vagyok, és 9 hetes 4 napos. Az én főnököm már elkezdte meghirdetni a helyemet, és azt mondta, ne törődjek semmivel, ha úgy van menjek!

Nálunk nincs most semmilyen járvány, bárányhimlős is voltam már, szóval ha nem jön be influenza, én 14 hetes koromig tervezek dolgozni. Addigra lemegy a farsang, és elég idő ahhoz, hogy vagy találjanak a helyemre mást, vagy kiokoskodják a helyettesítésemet!

A dokim szerint nyugodtan dolgozhatnèk, hiszen betegséget akár egy boltban is el lehet kapni, de nekem a csoportom és a kolléganőm sem egyszerű eset, így én nem húzom sokáig a "mi" érdekünkben! :)

A barátnőm 7 hónapos koráig dolgozott, a kolléganőm is anno... Én nem vagyok jelenleg ennyire elhivatott, hiszen annyira vártam a babát, hogy ő most mindennél fontosabb!

2020. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
Mindkét gyerekemmel a 8. hónap végéig dolgoztam.
2020. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én bár nem óvódában, de kisgyerekekkel dolgoztam a 22. hétig.
2020. jan. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Én Hr-es vagyok, 150-en vagyunk a cégnél, naponta többször megyek körbe az irodákon, rengeteg papírmunka van, interjúztatok, beszélgetek. De emiatt eszembe sem jutott már 8 hetesen táppénzre menni..

Aztán a munkaidő után felülök a BKV-ra, 30 percet utazok vele, elmegyek az óvodába és/vagy az iskolába a másik két gyerkőcért

ha a férjem nem ér oda.

2020. jan. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

Na előbb elküldtem


Szóval én azért mert, lehet, hogy idén elkapom az influenzát, nem mentem táppénzre. Ezzel az erővel ne üljek BKV-ra, ne menjek az oviba, vásárolni mert lehet hogy elkapom az influenzát...

Egyébként létezik oltás is ami biztonsággal adható!

2020. jan. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!