X88 kérdése:

Megtartsam? Ne tartsam?

Figyelt kérdés

NE HARAGUDJATOK HOSSZU LESZ..🥺

Sziasztok. Tuti lesz aki savaznk fog... Most leptem be a 20as eveimbe,es meg tudtam babat varok,nem sokara 8 hetes terhes vagyok. Viszont en jelenleg nem dolgozom es jovohonapig nem is dolgozhatok egy komoly mutet miatt,parom dolgozik de persze nem keres milliokat. Elso baba,mindenkinek az volt az elso gondolat,hogy abortusz... (sajnalom,hogy ezt le kellett irnom,hisz tudom vannak olyan emberek a csoportba akiknek sajnos nem jott meg ossze,ti kerlek ne haragudjatok ram.🥺) Mielott jonnek,a minek szexeltek ha nem tudtok vedekezni kommentek,vedekeztunk. En meg a csaladommal elek,es a parom is. Anyukamnak az utobbi idobe hatalmas szuksege volt ram,nekem pedig ra. Parom anyukaja ellenezte a babat viszont mar el jatszott a gondolattal,hogy milyen lenne babazni. Kertem anyukam,hogy jojjon el velem nogyogyaszhoz,nemet mondott... Amikor haza ertem az elso UH-s kepet sem volt hajlando megnezni ,,tudod mi a velemenyem,, mondtattal zarta a dolgot. Ma mondta nyilvan nem tenne ki ha megtartanam. Viszont fogalmam sincs mit kellene tennem,nyilvan nem azt kerem ti dontsetek helyettem,csak esetleg tanacs,vagy valaki jart-e ilyen cipobe. A parom is az elejen az abortuszt mondta,majd atgondolta ezt a dolgot,es mondta szeretne megtartani. Azota nem tudom mivan benne,mert nem beszelunk rola... Anyukam azt mondta ez nem a megfelelo ido.

Szivem szerint megtartanam,hisz engem valasztott anyukajanak. Es miert bantanek,egy artatlan kis manot.. Nagyon szepen koszonom. A negativ hozzaszolast kerlek mellozd,igy is eleg rosszul erzem magam...❤️



2021. jan. 3. 00:49
A kérdező szavazást indított:
Megtartanád
Elvetetnéd
157 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/144 anonim ***** válasza:
89%

Én megtartanám. De ugye te nem vagy én...

Mérlegelni:

- Ha megtartod, fel tudjátok nevelni? Ha nem, kaptok annyi önzetlen szülői segítséget, hogy sikerüljön?

- Ha elveteted, ezzel együtt tudsz majd élni? Mindenki máshogy áll hozzá, másképp éli meg.

2021. jan. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/144 anonim ***** válasza:
80%

Jajaja mindenki eljátszott az angyali gondolattal, hogy kézbe veszi a cuki kisbabát, a cuki ruhában, minden aranyos, minden csodás, és mindenki csak úgy sugárzóan boldog.


Na ezután jön a valóság, hogy te a gyerekszobádban laksz és anyád tart el, a csávód azt se tudja mire mondott igent, de amikor rájön, hogy innentől nem vakarhatja a tökét egész nap otthon és nem mehet el haverokkal csak úgy, mert egy folyton síró csecsemőhöz kéne kelni reggel este, akkor hirtelen már nem kell az egész. Te meg egyedül maradsz a gyerekszobádban egy babával, pénz és minden nélkül, kevés segítséggel, végzettség és munkatapasztalat híján. Ami miatt később szintén nem akarnak majd felvenni csak vacak meló helyekre.


Emiatt frusztrált és fáradt leszel és azt hiszed a gyerek az oka és lelkiismeret furdallásod lesz, hogy nem szereted annyira, mint megérdemelné.



Ha szerinted ez negatív károgás, lapozgass csak az itteni kérdések között, a fele erről szól, amit leirtam.

2021. jan. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/144 anonim ***** válasza:
30%

Megtartanám.

Tudod miért?

Mert arra gondolnék, hogy esetleg nem lenne több esélyem.

Ha mondjuk lenne valami komplikáció.Később meg azt mondá az orvos, hogy nem lehet gyerekem.

Akkor nagyon rossz lenne, hogy eldobtam az anyaság lehetőségét.

Igaz, hogy nagyon fiatal vagy.

Én is ennyi idősen szültem, és nagyon nehéz volt.

Nem maga a szülés, hanem a rám nehezedő felelősség.

Ebben viszont neked kell dönteni.

2021. jan. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/144 anonim ***** válasza:
77%
Kettessel értek egyet. Most mindenki eljátszik a gondolattal, cukcsi kisbaba, mindenki segít majd, minden happy lesz a pasiddal, örökké együtt lesztek. Ez csupán csekély százalékát teszi ki a lehetséges forgatókönyveknek. Leleszek pontozva, mert itt nagyon sok az abortuszellenes (vagy mint a hármas, aki azt hiszi, hogy az abortusz olyan mint 100 évvel ezelőtt, és 10-ből 8 nő nem eshet többet teherbe), de én elvetetném. Mert az én jövőm fontosabb egy öntudatlan, életképtelen lényénél.
2021. jan. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/144 A kérdező kommentje:
4/4 eloszor is,hogy te milyen gusztus talan ember lehetsz. :) Kivanom,hogy pont az ilyen embereknek ne sikeruljon a baba mint te. :)
2021. jan. 3. 01:42
 6/144 anonim ***** válasza:
84%

4-es igazad van abban, hogy a módszerek nem középkoriak.

Én mégis ettől féltem.

Mindegy is.

De egy ilyen döntés az embernek magának kell meghozni.

Nem az a cél, hogy le vagy rá beszéljem a kérdezőt.

Neki ezt egyedül kell eldönteni.

2021. jan. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/144 anonim ***** válasza:
73%

Nem tartanàm meg.


Elcseszed az életed mielőtt elkezdhetnél igazán élni.

0 egzisztencia.

Az életbe nem fogod magad utólérni.

Bizonytalan kapcsolat (nem beszéltek azóta róla)


Szidod a 4est pedig minden szava igaz. És nem is rosszat akar neked.

A kívánom hogy...elég gyerekes megnyilvánulás és ne hidd hogy mindenkinek az az életcélja hogy gyereke legyen.

2021. jan. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/144 anonim ***** válasza:
82%
Nem élsz együtt a pasiddal, akinél laknál, nem ogazán támogatja. A pasid is elgondolkodott rajta, de semmit nem beszél, tervezz. Ilyen körülményekre biztos nem.
2021. jan. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/144 anonim ***** válasza:
24%
Párod is akarja, te is. Nem kérdés hogy megtartod. Egyébként nem hallottam még olyat aki megbánta volna hogy megtartotta. Olyat viszont igen, aki elvetette. Szerintem nem sok minden indokolja hogy elvetesd.
2021. jan. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/144 anonim ***** válasza:
31%
Akik itt azzal jönnek, hogy egzisztencia meg a hasonló negatív karogók azoknak ha igazuk is van ők a gyerekvállalásról beszélnek. Te ezen már túl vagy, ne feledd az abortusz nem fogamzásgátlás. A baba úton van és ha csak azért veteted el mert félsz az nálam rossz döntés lenne. Főleg ha úgyis akarsz később gyereket akkor ez csak azt jelenti előrébb kell hozni bizonyos terveidet.
2021. jan. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!