Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az apának miért nincs SEMMILYE...

Az apának miért nincs SEMMILYEN beleszólása/lehetősége nem kívánt terhesség esetén?

Figyelt kérdés

Egy gyereknek 2 szülője van,akik elméletben jogilag egyenlők. Miért van az hogy ha a nő el akarja vetetni a KÖZÖS gyereket de az apa nem akarja akkor is elvetetheti?

Másik eset:apa nem akarja de anyuka megtartja és így fizet egy olyan dologért amit nem akart?

Szerintem ez úgy lenne korrekt hogy a terhesség tényének megtudásától számított 2 hétben az apa tegyen nyilatkozatot a szándékáról: akarja/ nem akarja. Utána ennek ismeretében az anya dönthetne, és ha nem akarja + megtartja akkor nincs gyerektartás, ha akarja és lelép akkor meg van. Ez nem lenne igazságosabb?



2021. ápr. 12. 13:00
A kérdező szavazást indított:
Igazságosabb
Nem igazságosabb
114 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
83%

Apának ott a lehetősége, hogy gumit húzzon.

Ha viszont ő akarná, az anya meg nem, az pech sajnos. De senkit nem lehet rákényszeríteni, hogy kihordjon és megszüljön egy babát, akit ő nem akar.

2021. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Kiszakad a gumi? Egyéb baleset? Elfelejti vagy "elfelejti" bevenni a tablettát a nő? Nem kell részletekbe menni, szerintem abban egyetérthetünk hogy van nem kívánt.
2021. ápr. 12. 13:06
 3/55 anonim ***** válasza:
40%
Apa gumit húzhat? Ez igaz de ezt úgy mondod mintha anyucinak nem lenne lehetősége védekezni!
2021. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
86%

Egy férfit sem kényszerítenek védekezés nélküli szexre. Ugyanolyan joguk van gumit húzni a farkukra, vagy elköttetni magukat, ha semmiképp nem akarnak gyereket, mint a nőnek az abortuszhoz. Ráadásul esetükben ez a műtét nem is minősül túl kockázatosnak. Sosem értettem, hogyha egy férfi nem akar gyereket, miért nem megy biztosra. Én nőként mindig biztosra mentem, vettem gumit, teszteket bármit, csak véletlenül se legyek akkor terhes, amikor nem akarok. Soha nem volt olyan pillanat az életben, amikor erre nem figyeltem volna, bármennyire is heves volt a pillanat. Épp ezért sose volt nem kívánt terhességem.


A másik nem túl szép perspektívája ennek a sztorinak, hogy még mindig túl sokszor történik nemi erőszak, és ez a nők ellen irányul, akiknek szerintem van joguk eldönteni, hogy akarnak e egy erőszakos embertől gyereket vagy sem. És itt családon belül is értendő, erre is számtalan eset van sajnos.


Ha úgy gondolod, nem bízhatsz a partneredben ilyen kérdésben, javaslom szakíts vele, mert az egy elég hulladék kapcsolat lehet, és mindig használj óvszert, vagy menj és köttesd el magad. Ebben az esetben biztosan nem lesz nem kívánt gyermeked.

2021. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
83%
Dehogynem. De ha apa kiakarja zárni 100%-ig a terhességet, akkor mindegy mit mond a másik fél, ő gumit húz.
2021. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Szerintem is a védekezés mindkét fél dolga. Egy hiba ha van az mindkét félé(vagy véletlen és senkié).Ilyenkor az anyának ha rossz is, de mégis van lehetősége dönteni. Az apának abszolút nincs, pedig ugyanannyira hibás(vagy 0% vagy 50% mindkettő)
2021. ápr. 12. 13:10
 7/55 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem mindegy hogy miért, ha megtörtént a baj.


Nyilván a férfi is szülője a gyermeknek, de az anya teste, amíg az a lurkó 9 hónap alatt kifejlődik, és ezalatt elkerülhetetlen a kapcsolat. De amúgy sem kényszeríthetsz egy idegen embert, hogy hordja ki a gyermeked, majd te felneveled. Nem


Az a 9 hónap a nő életéből is 9 hónap, ami lemondásokkal, és kockázatokkal jár, a szülésről nem is beszélve.


Sajnos ez van, nem tojással szaporodunk, hogy egyenlő jogunk legyen a magzatok felett.

2021. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
#4 miért ne lehetne hogy akarnak gyereket de még fiatalok vagy hasonló, és becsúszik? Sok ilyen szituációt el lehet képzelni. Szerintem nem olvastad végig a kérdést. Nem venném el az abortusz jogát, ilyenről nem volt szó.
2021. ápr. 12. 13:15
 9/55 A kérdező kommentje:
#7 én nem is akarom hogy magába az abortuszba bármilyen beleszólása legyen az apának. Csak azt hogy fizetnie ne kelljen bizonyos esetekben olyanért amit soha se akart.
2021. ápr. 12. 13:17
 10/55 anonim ***** válasza:
67%

Majd ha a ferfinek kell kihordania es kinyomni magabol a gyereket (elnezest a kifejezesert), kockaztatni a sajat es a baba egeszseget a termeszetes szules nehezsegei altal, na akkor makd beleszolhat.


Tudom mirol beszelek, egy traumatikus termeszetes szulesen vagyok tul...

2021. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!