Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyen esetben el lehet még...

Ilyen esetben el lehet még vetetni a babát?

Figyelt kérdés

Meg lehet kövezni, de nem tervezett baba volt. Az elején nem is akartuk megtartani, de végül úgy döntöttünk, hogy majdcsak lesz valahogy. Sajnos anyagi okok miatt nem akartuk vállalni. A terv az volt, hogy a párom túlórázik, én meg dolgozom a terhesség végéig. Sajnos az elején erősen véreztem, így az orvos táppénzre vett. A párom sem kap annyi plusz órát, mint szeretett volna. Sajnos albérlet mellett ez így most nagyon nehéz, de valahogy eltengődünk hónapról hónapra.

Erre ma voltam a 12 hetes uh-on, ahol is nem látszott a baba orrcsontja. Az orvos szerint még nem biztos, hogy beteg a baba. Ajánlott egy tesztet, amire természetesen igent mondtam. Itthon kezdtem utánanézni, és 75ezer forintba kerülne. Nekünk ennyi pénzünk egyszerűen nincs, de egy beteg babát sem tudunk bevállalni. Tudom, hogy 12 hét a határ, de ha gyanús hogy beteg a baba, akkor sem lehet tovább?

Tudom, hogy ez gonosz dolog, és sírtam is már miatta egész nap, de ilyen anyagi helyzetben nem tudnánk egy beteg babáról gondoskodni. Az örökbeadás sem opció, mert biztos nem tudnék róla lemondani és amúgy is mennyi esélye lenne szegénynek, hogy örökbefogadják?


2021. máj. 3. 12:36
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
44%
Más választás nincs, szedjétek össze a 75 ezret és ha beteg,akkor elveszik. Ha nem lesz meg a diagnózis,akkor már nem fogják és meg kell szülnöd
2021. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
15%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Nem tudom mennyire opció nálatok, hogy valamelyik szülőhöz haza e tudnátok költözni... ez nagy segítség lehet. Párod pedig ha úgy van csinálhatna másodállást vagy valami jobban fizető munkahelyre menne.

Én akkor vetetném el a gyereket, ha 100%ban kiderülne, hogy valamilyen súlyos betegsége van. Az autizmus stbnél sem mindegy ugye, hogy sajnos mekkora a fokozata.

Mindenesetre kitartást kívánok

2021. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Van egy olyan, hogy amniocentézis, ingyen van, kórházban csináljak és a legpontosabban mutatja meg beteg-e a baba, ha beteg akkor elvetetheted, beszélj a dokival, mondd meg, hogy nincs erre pénz, mondja el az ingyenes lehetőségeket.
2021. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
96%
Van más lehetőség.Amniocentézisnek hívják.Azt tb alapon is megcsinálják és abból is kiderül, hogy beteg e a baba vagy sem.Ha beteg akkor dönthettek az abortusz mellett, senki sem fog benneteket kötelezni egy beteg baba megtartására.
2021. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%
Vagy méhlepény biopszia, az is ingyenes és hamarabb meglehet csinálni, mint az amniot.
2021. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
96%
Méhlepény-biopszia is van, hamarabb végzik,mint az amniot. Nekem is volt magas tarkóredő érték miatt. TB alapon csinálták a kecskeméti kórházban.
2021. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%
Ja, és ha a prena pozitív, akkor is megkell csináltatni az amniot, anélkül nem lehet elvetetni.
2021. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Derjaderja ***** válasza:
19%

Úgy nem lehet elvetetni, ahogy most szeretnéd (teszt nélkül, csak mert nem látszott az orrcsont).

Kiságyat, babakocsit stb nem terveztetek venni? Az erre szant költségből le lehet faragni.

2021. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

A prena teszt alapján, ha beteg sem lehet elvetetni.

Magzatvíz mintavételre kell elmenni, ami ingyenes. Ha az kimutatja, akkor a 24.hétig meg lehet szakítani a terhességet.

Nem utaltak be genetikai tanácsadásra? Ha valami gond van a 12 hetesen ezzel kezdik. Ott felvázolják a lehetőségeket és ott szokták az amniot is felajánlani.

2021. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
93%

Hívd fel az orvost, hogy amniocentézist szeretnél, mert nem tudod kifizetni a Prena tesztet.

Közöld vele, hogy ha beteg a baba, nem szeretnéd megtartani.


El fog küldeni a megfelelő helyre.

2021. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!