Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megszakítanátok a terhességet?

IbukiNeko kérdése:

Megszakítanátok a terhességet?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kislányunk. Egyetlen egy alkalommal nem védekeztünk mióta megvan és teherbe is estem. A fogantatásra pár nappal kaptam a második Astra Zeneca oltásomat. A nőgyógyász azt mondja, hogy jobb lenne ha nem tartanám meg a picikét. Külföldön oltanak már kismamákat Astrával. Nem tudjuk a férjemmel, hogy mi legyen. Én gyilkosságnak érzem az abortuszt, illetve félek hogy a kapcsolatunk is rámegy. Azt nyilván tudom, hogy mérvadó klinikai tapasztalt nincs.

2021. jún. 15. 11:45
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
37%
ezért nem oltatom be magam ilyen xarokkal... mivel senkinek sincs tapasztalata ez ügyben, a fele azt fogja mondani, hogy tartsd meg, a másik fele meg azt hogy ne. neked kell úgyis eldöntened mit akarsz.
2021. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
96%
Kérj ki egy másik orvos véleményét is. Illetve menj el genetikushoz ő mit mond.
2021. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
#1 a kislányom miatt oltattam be magam. Másképp nem tudom vinni babaúszásra sem pl.
2021. jún. 15. 11:49
 4/52 anonim válasza:
41%
azt én megértem, de az Astra Zenecánál kb mindegyik megbízhatóbb szerintem...
2021. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
68%
Nem, nem vetetném el az oltás miatt.
2021. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
72%
Ez a te döntésed, de szerintem maga az oltás nem kavar be.
2021. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
73%
Egy "talán" miatt nem vetetném el, pláne, ha amúgy meg akarom tartani. Pár nappal a fogantatás után meg... amíg nem fejlődik ki a méhlepény, addig tudtommal elvileg nem vagytok összekötve.
2021. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
32%
Én nem (csak) az oltás miatt vetetném el, hanem mert túl korán estél teherbe. Az egy évet érdemes megvárni, még kockázatos nagyon egy újabb terhesség. Az már csak ráadás, hogy az egyik legmegbízhatatlanabb oltást kaptad. Szóval én nem tartanám meg.
2021. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
90%

Kikérném még egy másik orvos véleményét is és úgy döntenék.

Nekem a varratszedésen a dokim azt mondta, hogy ha szeretnék még egy gyereket akkor várjak legalább egy évet a teherbeeséssel.

2021. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
53%

Én elvetetném. Nem az oltás miatt (mondjuk en nem oltattam, nem is fogom magam, de nem szeretnék állast foglalni ebben).

Hanem mert 4 hónap az írtó kevés a regenerálódásra. Lehet az egészséged, extrém esetben az életed is rámehet. (Barátnőmnek a méhe bánta konkrétan). Meg gondolj bele, 2 kicsivel otthon...

Illetve írod, hogy félsz rámegy a kapcsolatotok...



Neked kell mérlegelni, mi mellett szól több érv.

2021. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!